Night in the Woods

Regulamin forum
Obowiązuje bezwzględny zakaz: pytania o daty premier oraz spamowania.

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony wyłączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Night in the Woods

Re: Night in the Woods

Post autor: Norek » 14 sty 2019, o 08:28

Niestety z naszej strony żadne prace nie trwają, ale tytuł ten mamy na celowniku od dawna.
Nie mamy w tej chwili możliwości technicznych, żeby rozpocząć bezproblemowo tłumaczenie NitW.

Re: Night in the Woods

Post autor: Pieseł » 12 sty 2019, o 11:45

Przykre ;-(

Re: Night in the Woods

Post autor: B.N. » 27 kwie 2018, o 19:33

Chciałbym przyłączyć się do pytania poprzednika, ale właściwie tylko o sam fakt czy takie prace w ogóle trwają lub będą rozpoczęte w ciągu najbliższych miesięcy.

Śledzę ten wątek niemal od początku i właściwie od tego zależy czy kupię tę grę na PC czy na Switcha. Niestety jestem z tego pokolenia, gdy języka angielskiego nie było w szkołach i mimo, że język jest tam podobno prosty obawiam się, że wiele wątków może mi umknąć. Jeśli to kwestia pół roku to poczekam, ale jeśli nikt nie zamierza się za to brać to bardzo proszę o taką informacje.

Re: Night in the Woods

Post autor: Kilian1 » 17 kwie 2018, o 12:18

Chciałbym się zapytać, co z dalszymi pracami nad tłumaczeniem ?

Re: Night in the Woods

Post autor: edwardackiziom » 16 sty 2018, o 15:47

co ja tu czytam. No powodzenia Panowie i miłej bezproblemowej pracy. Bardzo dobra wiadomość, bo ciągnie mnie do tej gry. Podsuwam tak na wszelki wypadek gierkę, jeszcze nie wyszła, ale może kogoś z tłumaczy zainteresuje "The Red Strings Club"

Re: Night in the Woods

Post autor: TenNowy » 14 sty 2018, o 16:52

Ok, mogę. Daj mi chwilę. I co to jest ta omega?

Pisząc "całość" masz na myśli wszystkie oryginalne pliki z dialogami? A co z plikami tekstur? Zakładając oczywiście, że planujemy je też przetłumaczyć.

PS. Wysłałem.

Re: Night in the Woods

Post autor: Norek » 14 sty 2018, o 16:31

Dzięki, dokładnie o to mi chodziło : )
Swoją drogą - możesz mi podrzucić całość na grajpopolsku@gmail.com?
Może udałoby się projekt dostosować do Omegi i coś by się ułatwiło.

Re: Night in the Woods

Post autor: TenNowy » 14 sty 2018, o 13:06

Aaa o to chodzi. OK.

Kod: Zaznacz cały

title: Start tags: colorID: 0 position: 96,614 --- <<wait 5>> Mae: In the year Granddad died <<setIndentLevel 1>> <<shuffleNextOptions>> -> we had the worst flood since 1998 <<setIndentLevel 2>> <<moveParameter WindSFX wind_intensity 1 1>> Mae: Gregg got trapped on top of a dog house Mae: the power was out for two days Mae: Casey Hartley came by in his dad's boat Mae: and I laughed when I saw him -> the highway extension came <<setIndentLevel 2>> <<moveParameter WindSFX wind_intensity 1 1>> Mae: the road through Possum Springs Mae: had been the only way to the state park Mae: the highway took the traffic Mae: but gave us Donut Wolf <<setIndentLevel 0>> <<moveParameter WindSFX wind_intensity 3 1>> Mae: Granddad left me an apple crate of books Mae: He loved ghost stories Mae: And quoted them to himself in the hospital bed <<setIndentLevel 1>>

Re: Night in the Woods

Post autor: Norek » 14 sty 2018, o 11:19

Ponawiam prośbę - możesz pokazać, w jakiej postaci masz tekst oryginalny w pliku?
Tylko nie wycinaj samych dialogów, a wklej z 10 linijek, jestem zwyczajnie ciekawy, jak to wygląda w stosunku do tego, co od technika otrzymałem ja.

Re: Night in the Woods

Post autor: TenNowy » 13 sty 2018, o 21:55

Oto 2 screeny. Jeden (nr 1) to w 100% przetłumaczony wiersz, który pojawia się na początku nowej gry, to jedyne miejsce w grze w którym można dawać polskie znaki, bo gra ten fragment widzi jako tekst, a nie jako teksturę/grafikę. Potem polskie znaki już nie działają.
Jak widać wyglądają okropnie bo są z innej czcionki, ale w ogóle są. :)

Na drugim screenie (nr 2) widać fragment już normalnej gry, tu nie tłumaczyłem nic, tylko dałem losowy tekst. :) Nie ma polskich znaków, bo te w grze się nie wyświetlają i właśnie dlatego szukam kogoś od czcionki, bo sam tego nie ogarniam. Byłem ciekaw, co stanie się z tym czarnym dymkiem komiksowym, co się pojawia nad postaciami, gdy te mówią, jeśli tekst, który w nim wpiszę będzie dłuższy niż oryginalny. Jak się okazuje i jak widać na screenie dymek automatycznie się rozszerza, by pomieścić cały tekst i nic nie wychodzi niechlujnie poza jego obszar. Jest to dobry znak.

Na razie to wszystko co zrobiłem. Nie ma tego dużo, ale miałem z tym nie lada zabawę. Mimo, że początkowo byłem sceptycznie nastawiony do spolszczenia, to zmieniłem zdanie i chce się zaangażować w ten projekt. :)
Załączniki
20180110221845_1.jpg
gra (nr 2)
20180113212548_1.jpg
wiersz (nr 1)

Na górę