[PC] The Walking Dead

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
soulafein
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2009, o 22:36

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: soulafein » 11 kwie 2014, o 19:12

Szybkie pytanie - wyszła właśnie wersja na androida, czy może będzie planowane jej spolszczenie :)

Wysłane z mojego IdeaTab A3000-H przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: Norek » 11 kwie 2014, o 20:35

Póki co nie rozmawiałem z nikim na ten temat, ale dochodzą nas słuchy, że wiele osób jest tym spolszczeniem zainteresowanych :)
Ja niestety w tym temacie mam niewiele do powiedzenia, bo to musiałby zrobić ktoś, kto zna się na technikaliach.
Póki co zatem odpowiedź jest raczej oczywista.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Pongo193
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 2014, o 19:11

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: Pongo193 » 3 maja 2014, o 19:40

Witam serdecznie, mam parę pytań do społeczności GrajPoPolsku i oczywiście samych twórców spolszczenia.
Dzisiaj zakupiłem 1 sezon The Walking Dead na stronie deweloperów (https://www.telltalegames.com/walkingdead/) skuszony ceną 25 $ która na steamie wynosi 25, ale tym razem €. Po pobraniu gry i spolszczenia, zainstalowaniu i próbnym odpaleniu, zacząłem gmerać w plikach gry wedle instrukcji szukając odpowiednich folderów. Tam stwierdziłem parę faktów:
1. W lokalizacji C:\Program Files (x86)\Telltale Games\The Walking Dead\GameData\Pack istniał tylko folder ,,deafault,, mimo pobrania z poziomu gry 2 i 3 epizodu.
2.Po umieszczeniu pliku ,,0.ttarch,, dla epizodu 1 jedyną zmianą w grze był napis ,,Żywe Trupy,, zamiast ,,The Walking Dead,, w menu i na początku gry, oraz napis ,,wczytywanie,, zamiast ,,loading,,. Cała reszta była po angielsku.
3.Nie było co nadpisywać bo wcześniej nie znalazłem tam ,,0.ttarch,,.
Prosiłbym o poradę, bo w filmach z dokładnym opisem czynności umieszczania spolszczenia wszystko wygląda z goła inaczej niż sytuacja przedstawia się u mnie, albo przynajmniej utwierdźcie mnie w przekonaniu że wypierdzieliłem kasę w błoto bo niestety ,,moja,, znajomość angielskiego nie pozwala mi zrozumieć 50% tekstu w grze.
Pozdrawiam.

dziadol
Posty: 1
Rejestracja: 7 lip 2014, o 06:28

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: dziadol » 7 lip 2014, o 06:40

Wiem, że to trochę upłynęło i odświeżam, ale muszę podzielić się pewnym spostrzeżeniem w jednym miejscu. Chodzi o moment monologu Lee nim wbija siekierę w głowę swojemu bratu i bierze klucze przed apteką. W pewnym momencie w monologu mówi do niego "brachu" jest to mylące, nie wskazuje jedno znacznie na pokrewieństwo gdyż moim zdaniem "Brachu" mówi się do kumpla nie do brata! Początkowo wziąłem go za niespokrewnionego pracownika apteki.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: Norek » 7 lip 2014, o 10:44

Dzięki za zgłoszenie, ALE czytając dokładnie wcześniejsze dialogi wiadomo, że jest to brat Lee, przy okazji jest też na jednym ze zdjęć, jeśli mnie pamięć nie myli, dokładnie w takim samym stroju.
Myślę więc, że może zostać tak jak jest.

Oczywiście grałem w to dość dawno i mogę się mylić :D

Pozdrawiam :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

lukan246
Posty: 10
Rejestracja: 21 lip 2014, o 22:04

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: lukan246 » 26 lip 2014, o 21:49

Wiem, że to trochę upłynęło i odświeżam, ale muszę podzielić się pewnym spostrzeżeniem w jednym miejscu. Chodzi o moment monologu Lee nim wbija siekierę w głowę swojemu bratu i bierze klucze przed apteką. W pewnym momencie w monologu mówi do niego "brachu" jest to mylące, nie wskazuje jedno znacznie na pokrewieństwo gdyż moim zdaniem "Brachu" mówi się do kumpla nie do brata! Początkowo wziąłem go za niespokrewnionego pracownika apteki.
Zanim wyjdziesz za te kraty to chyba musisz najpierw pójść do tej apteki, a tam Lee znajduje zdjęcie rodzinne. Poza tym jak Lee bierze od niego klucze to wiadomo po "cutscence", że rozpoznał brata ubranego tak samo jak na tym zdjęciu. Mimo to, że gadają tak pomiędzy sobą Afroamerykanie (często na filmach) tak to po wydarzeniach można wywnioskować, że chodzi o brata rodzonego.

Delmaslo
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2014, o 19:50

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: Delmaslo » 14 sie 2014, o 19:56

Mam problem. Mianowicie drugi epizod nie odczytuje mi wyborów z pierwszego.
Spoiler!
Mimo, że uratowałem Carley, w drugim epizodzie zamiast niej jest Doug
Czy ktoś wie, jak mi pomóc?

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: Manuel Czaszka » 15 sie 2014, o 21:52

Oryginał?
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Pieczus
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2013, o 18:08

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: Pieczus » 27 sie 2014, o 15:25

A ja mam troszeczkę inny problem. Grę kupiłem na steamie, wrzuciłem spolszczenie do 1 epizodu do folderu default i wszystko chodziło. Natomiast 2 epizod w instrukcji pisz, żeby wrzucic do default/WalkingDead102 - takiego folderu nie ma. Stworzyłem sam i wrzuciłem ale nic to nie dało. Do default wrzuciłem i tez nie działa. Jak zrobić, aby spolszczenie 2 epizodu działało, wie ktoś moze?

Next_Gen_1987
Posty: 17
Rejestracja: 27 lip 2012, o 20:03

Re: [PC] The Walking Dead

Postautor: Next_Gen_1987 » 29 sie 2014, o 20:52

Oh boy ;-P

Spolszczenie pierwszego epizodu (plik 0.ttarch) wrzucasz do Steam\SteamApps\common\The Walking Dead\Pack\default, spolszczenie do drugiego epizodu wrzucasz do Steam\SteamApps\common\The Walking Dead\Pack\WalkingDead102 i tak dalej..


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości