[3DS] Home Menu

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
szymbar15
Posty: 7
Rejestracja: 24 cze 2011, o 19:14

[3DS] Home Menu

Postautor: szymbar15 » 4 maja 2016, o 20:13

Polskie HOME Menu!
(tak, zgodne z każdym modelem 3DSa. Soft 10.7)
Skończyłem tłumaczenie HOME Menu na polski! Zainspirowałem się węgierskim tłumaczeniem autorstwa @smileyhead na GBATempie, siedziałem nad tym trochę czasu i wreszcie doszedłem do czegoś, z czego mogę spokojnie być dumny :)
Choć z początku HOME Menu wydaje się wyglądać dość dziwnie w języku polskim, można się szybko do niego przyzwyczaić. Nie wiem czy planuję przetłumaczenie reszty interfejsu Nintendo 3DSa na język polski, ale jeżeli zainteresuję kogoś tym projektem i ktoś się do mnie dosiądzie, dlaczego nie? :)

Instrukcja instalacji:
1. Zrób backup sysNANDu/emuNANDu
2. Pobierz plik CIA i przerzuć go na kartę SD do folderu D9Game
3. Uruchom Decrypt9(WIP), wejdź do "Game Decryptor Options", kliknij "CIA Encryptor (NCCH)" i poczekaj aż się skończy szyfrowanie.
4. Uruchom konsolę, wejdź do FBI bądź dowolnej innej aplikacji od instalowania pliku CIA i zainstaluj
5. Zrestartuj konsolę. Wszystko powinno pojawić się w języku polskim.
WAŻNE.
Jeżeli konsola wypluje błąd podczas instalacji CIA: POD ŻADNYM POZOREM NIE RESTARTUJ KONSOLI. Dostanie ona wtedy bricka. Musisz pobrać najnowsze oficjalne 0004003000009802 za pośrednictwem 3DNUS bądź podobnej aplikacji, zainstalować je PRZED wyłączeniem konsoli i dopiero wyłączyć konsolę lub zainstalować tłumaczenie.
Changelog:
0.9: Premiera na stronkach związanych z tłumaczeniami i hakierowaniami :D
Spoiler!
Zrzuty ekranu:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Podziękowania:
tomx86 za czcionkę i tłumaczenie HUDu
Asia81 za poradnik
smileyhead za inspirację
Moczan za inspiracyjną gadkę 24/7 :P

Mam nadzieję, że się spodoba :)
Link do pobrania:
https://mega.nz/#!5gonjQSY!GJ2GYBD3wXx2 ... DbSSIuB8n0

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: [3DS] Home Menu

Postautor: ikskoks » 4 maja 2016, o 21:00

Fajnie. :)
Dostanie ona wtedy bricka.
Spytam, bo jestem ciekawy. Znany jest już jakiś przypadek zbrickowania konsoli w ten sposób? :p

szymbar15
Posty: 7
Rejestracja: 24 cze 2011, o 19:14

Re: [3DS] Home Menu

Postautor: szymbar15 » 4 maja 2016, o 21:44

Tak. Między innymi mój.
W temacie o modowaniu Home Menu jest wyraźnie zaznaczone, że operacja ta może faktycznie prowadzić do bricka jeżeli nie podąża się za instrukcjami.
Poza tym nikt o zdrowych zmysłach nie robiłby tego na czystym sysNANDzie, Gateway emuNAND to minimum, ale i tak większość osób zainteresowanych ma już A9LH.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [3DS] Home Menu

Postautor: maximo » 4 maja 2016, o 23:23

Fajnie. :)
Dostanie ona wtedy bricka.
Spytam, bo jestem ciekawy. Znany jest już jakiś przypadek zbrickowania konsoli w ten sposób? :p
Na stacjonarnej konsoli Wii było kilka przypadków zbrickowania konsoli, właśnie w taki sposób. Plik Home Menu z 3DS jest częścią systemu w takim wypadku istnieje dość duże ryzyko, że zrobisz bricka.

szymbar15
Posty: 7
Rejestracja: 24 cze 2011, o 19:14

Re: [3DS] Home Menu

Postautor: szymbar15 » 5 maja 2016, o 06:44

Fajnie. :)
Dostanie ona wtedy bricka.
Spytam, bo jestem ciekawy. Znany jest już jakiś przypadek zbrickowania konsoli w ten sposób? :p
Na stacjonarnej konsoli Wii było kilka przypadków zbrickowania konsoli, właśnie w taki sposób. Plik Home Menu z 3DS jest częścią systemu w takim wypadku istnieje dość duże ryzyko, że zrobisz bricka.
Dodatkowo nawet posiadając A9LH nie ma opcji, aby wstrzyknąć oryginalne Home Menu na swoje miejsce ze zbrickowaną konsolą.

Na szczęście sposób opisany tutaj w poradniku (czyli 3DNUS i backupy) powinien w całości wyeliminować ryzyko pozyskania bricka, więc nie jest aż tak źle :)

Gothic4
Posty: 3
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 02:15

Re: [3DS] Home Menu

Postautor: Gothic4 » 9 maja 2016, o 23:45

Wszystko działa. Super!!!

EUnoon
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2023, o 20:14

Re: [3DS] Home Menu

Postautor: EUnoon » 10 gru 2023, o 20:16

Siemanko da ktoś aktualnego linka do pobrania spolszczenia ?

grzybiarz
Posty: 132
Rejestracja: 13 cze 2008, o 10:50

Re: [3DS] Home Menu

Postautor: grzybiarz » 28 sty 2024, o 18:29

raczej bym sie cykal bo spolszczenie opiera sie na jakims starym firmware z 2016 roku.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości