[PC] Sanitarium

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Niezapominajka
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2014, o 19:20

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: Niezapominajka » 31 paź 2014, o 19:28

Mam problem ze spolszczeniem. Posiadam grę na steam'a i wrzucam pliki spolszczenia do katalogu Data. Gra uruchamia się, ładuje się - pojawia się napis Cele w wieży i wyrzuca do Windowsa z błędem o treści: "An unknown exception has occured.". Próbowałam kilka razy przeinstalować grę, kopiować pliki spolszczenia na kilka sposobów, ale nic to nie dało. Po kolejnym przeinstalowaniu zauważyłam, że gra nie chce się już uruchomić nawet bez skopiowanych plików spolszczenia. Pojawia się ten sam błąd na angielskiej wersji...
Czy może ktoś spróbować mi pomóc? Byłabym wdzięczna za każdą podpowiedź.
Aha! Próbowałam też usunąć pliki gry z rejestru - jest to samo.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: mendosa » 1 lis 2014, o 10:53

Czyli - przed instalacją spolszczenia gra normalnie się uruchamiała i działała?

Pamiętam, że dla wersji 3 płytowej konieczna była instalacja poprawki przed instalacją spolszczenia.

I teraz najważniejsze - podczas instalacji spolszczenia pojawia się komunikat - "Spolszczenie pasuje tylko do wersji 3-płytowej!". Nie wiem dlaczego tak jest, nigdy też nie instalowałem spolszczenia na wersjach GOG czy Steam, jednak skoro Manuel wstawił takie ostrzeżenie, to widocznie to sprawdzał.

Co do Steam - podejrzewam, że szpiegowska polityka Valve nie pozwala na uruchomienie zmodyfikowanej gry, traktując spolszczenie jako jakiś rodzaj zagrożenia. Spróbuj poczytać po forach Steam, ew. zwrócić się do pomocy technicznej.

Odnośnie wpisów w rejestrze - właśnie, to są wpisy, nie pliki. Zakładam, że się przejęzyczyłaś, ale spróbuj te wpisy wyczyścić (usunąć, po prostu) i zainstaluj grę ponownie.
N.E.M.O.

Nfsfan83
Posty: 53
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:37

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: Nfsfan83 » 4 lis 2014, o 12:41

Nie wiem, czy tym bardzo pomogę ale mam wersję GOG, i spolszczenie instaluje się bez problemu, i gra nie sprawia żadnego problemu potem.

ivo
Posty: 27
Rejestracja: 17 sty 2013, o 23:26

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: ivo » 4 lis 2014, o 19:33

Na grze z płyt średnio chodzi, może też spróbuje wersje GOG

alvaro
Posty: 25
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 22:08

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: alvaro » 7 lis 2014, o 02:46

Dostałem potwierdzenie od różnych graczy, że spolszczenie jest kompatybilne z wydaniem klasycznym (na trzech płytach CD) jak również z wersją elektroniczną gry (zarówno edycją dostępną na platformie GOG jak i Steam), przy czym najmniej problematyczna zdaje się być ta z Good Old Games. Dla niektórych pewnym mankamentem Sanitarium na Steam może być brak wsparcia dla Windows XP.
Gra niestety nie grzeszy stabilnością. Nawet gracze którzy nie nakładali żadnych łatek językowych mogą tego doświadczyć i natrafić na komunikat błędu "An unknown exception has occurred.". Proponowane rozwiązanie problemu polega na odpowiedniej edycji pliku "%APPDATA%\DotEmu\Sanitarium\UserDefault.XML" (przed tą operacją zalecane jest utworzenie jego kopii zapasowej). Mianowicie należy zmienić wartość "Movie_Subtitles" z "1" na "0". Po tym zabiegu owy plik może wyglądać następująco:

Kod: Zaznacz cały

<?1.0?> <userDefaultRoot> <Cinematics_Viewed_CINE000>TRUE</Cinematics_Viewed_CINE000> <Cinematics_Viewed_CINE001>FALSE</Cinematics_Viewed_CINE001> <Movie_Subtitles>0</Movie_Subtitles> <Interaction_Subtitles>0</Interaction_Subtitles> <Music_Volume>-1500</Music_Volume> <Ambient_Volume>-2000</Ambient_Volume> <SFX_Volume>-1000</SFX_Volume> <Voice_Volume>-750</Voice_Volume> <Cinematic_Volume>-500</Cinematic_Volume> <Music_Status>1</Music_Status> <Stereo_Reverse>0</Stereo_Reverse> <Gamma_Level>0</Gamma_Level> <Performance>4</Performance> <Fullscreen>1</Fullscreen> <Version_Key>118</Version_Key> <Quick_Load_Key>76</Quick_Load_Key> <Quick_Save_Key>83</Quick_Save_Key> <Switch_To_Sarah_Key>115</Switch_To_Sarah_Key> <Switch_To_Grimwall_Key>103</Switch_To_Grimwall_Key> <Switch_To_Olmec_Key>111</Switch_To_Olmec_Key> <Cinematics_Viewed_CINE002>TRUE</Cinematics_Viewed_CINE002> <Cinematics_Viewed_CINE003>TRUE</Cinematics_Viewed_CINE003> <Cinematics_Viewed_CINE004>TRUE</Cinematics_Viewed_CINE004> <Cinematics_Viewed_CINE007>TRUE</Cinematics_Viewed_CINE007> <Cinematics_Viewed_CINE008>TRUE</Cinematics_Viewed_CINE008> <Cinematics_Viewed_CINE009>TRUE</Cinematics_Viewed_CINE009> <Cinematics_Viewed_CINE006>TRUE</Cinematics_Viewed_CINE006> <Cinematics_Viewed_CINE005>TRUE</Cinematics_Viewed_CINE005> <Cinematics_Viewed_CINE010>TRUE</Cinematics_Viewed_CINE010> <Cinematics_Viewed_CINE012>TRUE</Cinematics_Viewed_CINE012> </userDefaultRoot>
Powoduje to wyłączenie napisów w filmach. Należy zaznaczyć, że to ustawienie można zmienić z poziomu menu gry. Odpowiada za nie opcja "video subtitle" ("main menu" → "text options"). Co ciekawe, włączenie napisów z poziomu menu umożliwia obejrzenie napisów z polskimi napisami jednak uruchomienie gry z włączoną tą opcją może powodować crash gry.

Innym powodem niestabilności może być uszkodzony plik zapisu znajdujący się w katalogu "%APPDATA%\DotEmu\Sanitarium\". W takim przypadku należy go przenieść bądź usunąć. Przed tym jednak warto skontaktować się z pomocą techniczną i udostępnić do wglądu ten plik razem z "%APPDATA%\DotEmu\Sanitarium\crash.dmp".

Niezapominajka
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2014, o 19:20

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: Niezapominajka » 8 lis 2014, o 12:02

Zrobiłam właśnie tak jak to opisał alvaro i spolszczenie zadziałało razem z grą.
Dziękuję za wszelkie zainteresowanie :).

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: bemberg » 26 lis 2014, o 15:59

@mendosa - warto post alvaro dodać do readme, czy przypiąć do pierwszego posta.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: mendosa » 26 lis 2014, o 17:09

@ bemberg, masz rację. Ale jestem zbyt zakręcony, zwłaszcza, że jakiś czas temu zacząłem kolejną korektę Sani. Do readme zrobić tego nie dam rady, bo co prawda mam pliki spolszczenia, ale nie udało mi się ich wypakować. Mogę - kiedyś, choć nie wiem kiedy - zrobić upload nowego skryptu, wraz z readme.
N.E.M.O.

garfieldthecat
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2015, o 13:59

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: garfieldthecat » 29 mar 2015, o 14:16

Witam, postanowiłem po długim czasie postanowiłem zamieszać w sanitarium i wszystko szło dobrze do czasu kiedy odpaliłem 2 disk tzn. (przekopiowałem pliki z płyty do folderu DATA). Nie byłoby problemu gdybym grał rozdział 4 po angielsku, ale postanowiłem, że zagram po polsku i zaraz po rozmowie z Panem Baldinim gra wywala mnie na pulpit i wyskakuje błąd o treści: "poprawne działanie tego problemu zostało zatrzymane z powodu problemu. Zamknij program." Kiedy podmieniłem plik res.ooo z powrotem na oryginalny problem nie zniknął do momentu kiedy odpaliłem sava z poprzedniego rozdziału i przeszedłem do "cyrku głupców" zaraz po uzupełnieniu wody w fontannie. Po angielsku mogę grać bez problemów, "Cyrk głupców" nie wywala mnie na pulpit i mogę robić savy bez problemu. Dopiero gdy zacznę kombinować przy pliku res.000 zaczyna się młyn. Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: mendosa » 30 mar 2015, o 09:14

Czy próbowałeś rozwiązania opisanego przez Alvaro? Wklejone do pierwszego postu tematu i widoczne kilka postów wyżej na tej stronie. Spróbuj, daj znać czy to pomoże.
N.E.M.O.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości