[PC] Sanitarium

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
kaem
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2012, o 03:32

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: kaem » 3 sty 2016, o 21:03

Z okazji wydania gry na Androida myślę, że warto wspomnieć co nieco o tym jak spolszczenie zachowuje się w tej wersji gry. Więc spolszczenie wersji PC da się uruchomić w wersji na androida. Jednak aby gra w ogóle się uruchomiła, polska wersja niestety musi być zainstalowana bez polskich znaków. Spolszczanie u mnie działa na grze w wersji 1.0. Plik "main.10017.com.dotemu.sanitarium.obb" to tak naprawde archiwum .zip. W archiwum w folderze data/en należy podmienić plik res.000 na ten ze spolszczenia i wtedy gra uruchamia się w naszym ojczystym języku. Próba instalacji polskich czcionek przebiega pomyśle po odpaleniu pliku sanitarium_czcionki.exe jednak gra wtedy na androidzie nie chce się niestety uruchomić. Najprostsze rozwiązanie jakie mi przyszło do głowy to usunięcie polskich ogonków jak ę na e czy ó n o jednak nie znalazłem w internecie sposobu jak edytować plik res.000.

Szanowni twórcy, czy możecie zrobić coś w tej sprawie aby ułatwić zabawę w grze Sanitarium tj., aby była w pełni spolszczona?

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: mendosa » 4 sty 2016, o 08:36

Jeśli dobrze zrozumiałem, gra uruchamia się ze spolszczeniem, ale zamiast polskich ogonków pokazują się jakieś dziwne znaki, tak? Posiadam jeszcze narzędzia do edycji zasobów Sanitarium, jednak opcja usunięcia polskich znaków nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem, spolszczenie będzie wówczas po prostu kulawe. Spróbuję się temu przyjrzeć.
N.E.M.O.

kaem
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2012, o 03:32

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: kaem » 4 sty 2016, o 22:26

Tak, gra uruchamia się ze spolszczeniem po podmianie jednego pliku "res.000" lecz nie ma polskich znaków. Próba instalacji polskich "ogonków" za pomocą narzędzia "sanitarium_czcionki.exe" powoduje, że gra w ogóle się nie uruchamia.

https://drive.google.com/file/d/0Bw5BZ6 ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0Bw5BZ6 ... sp=sharing

Czekam z niecierpliwością na jakieś nowiny odnośnie spolszczenia pod androida :)

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: mendosa » 7 sty 2016, o 09:39

Zastanawiałem się nad rozwiązaniem tego problemu. Dziwi mnie to, że plik sanitarium_czcionki.exe uruchamia się pod Androidem - kaem, używałeś jakiegoś emulatora Windowsa? Być może tu mamy przyczynę - proponowałbym przenieść konieczne do przerobienia pliki RES na jakąś maszynę z Windowsem i wówczas (działając pod Windowsem) uruchomić plik dodający czcionki do zasobów. Po przeróbce przenieść zmienione pliki na Androida i spróbować uruchomić grę. Doświadczenie takie ma jednak sens chyba tylko wtedy, gdy pliki RES dla Windowsa i dla Androida mają identyczną zawartość - niestety, nie mam jak tego sprawdzić, nie posiadam obecnie żadnej wersji gry. Jeśli zawartość plików jest identyczna a powyższe rozwiązanie nie zadziałoby, można pokusić się o wykonanie Linuksowego "łatacza" zasobów w celu dodania czcionki. Jeśli jednak zawartość plików jest różna, czcionkę należałoby stworzyć od zera.

Kaem, wypróbuj to rozwiązanie i daj mi znać.
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: mziab » 9 sty 2016, o 15:40

Domyślam się, że kaem nakładał czcionki właśnie pod Windowsem i potem przeniósł plik na Androida, ale ów plik nie działał poprawnie. Nie wiem jak działa patcher, ale to pewnie kwestia innego adresu w pliku, pod którym znajduje się czcionka, ewentualnie mieszali coś przy formacie plików. Sprawa może być banalna do poprawienia.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

kaem
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2012, o 03:32

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: kaem » 13 sty 2016, o 21:44

Tak jak napisał mziab, czcionki próbowałem instalować w windows'ie.

Po zainstalowaniu gry w smartfonie pod działaniem systemu android, w lokalizacji android/data/com.dotemu.sanitarium/files/data/en pojawiają się pliki takie same pliki jak w wersji na PC, tj.res.000-res.019. Plik res.019 to plik, który nie występuje w wersji na PC. Pliki na PC kończą się na res.018. Wszystkie te pliki skopiowałem z telefonu do komputera działającego pod windows'em. Uruchomiłem sanitarium_czcionki.exe który spolszczył te pliki pliki - nie pojawił się żaden komunikat z błędem. Pliki teoretycznie spolszczone przywróciłem na androida i od tej chwili gra się nie uruchamia.

Posiadam obie wersje gry więc mogę służyć pomocą.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: mziab » 13 sty 2016, o 21:47

Patrząc na rzeczony patcher, widzę, że najwyraźniej nakłada zmiany w plikach na ślepo pod ustalonymi adresami. Nic więc dziwnego, że przy innej zawartości (i liczbie) plików res uszkadza je.

UPDATE: Sprawdziłem pliki i widzę, że jedna czcionka jest faktycznie w innym miejscu. Prawdopodobnie została przesunięta do nowego pliku z zasobami albo zastąpiona inną. W każdym razie, powinno to być całkiem proste do naprawy.

UPDATE2: Jedyna istotna różnica była w pliku res.018. Spróbuj podmienić res_018.twig na ten plik przed odpaleniem sanitarium_czcionki.exe na świeżych plikach i powiedz czy gra nadal się sypie. W razie czego możemy spróbować jeszcze jednej rzeczy.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

kaem
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2012, o 03:32

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: kaem » 15 sty 2016, o 00:41

Niestety nie działa. Podmieniłem oryginalny plik res_018.twig z wersji na androida po czym uruchomiłem patcher sanitarium_czcionki.exe. Przeniosłem pliki res do telefonu, uruchomiłem grę, pojawiło się logo firmy i gra się wyłącza.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: mziab » 15 sty 2016, o 00:42

Spróbuj przywrócić oryginalny res.018 i odpalić grę. Wtedy będziemy wiedzieli czy chodzi faktycznie o ten plik.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

kaem
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2012, o 03:32

Re: [PC] Sanitarium

Postautor: kaem » 15 sty 2016, o 00:46

Przywróciłem oryginalny res.018 i dzieje się to samo co wcześniej... Nie działa.

Gra wysypuje się dokładnie wtedy kiedy ma pojawić się jakieś intro.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości