[PSP] Asterix & Obelix XXL2 Mission WiFix - spolszczenie

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
kuzo89
Posty: 71
Rejestracja: 23 maja 2008, o 21:50

[PSP] Asterix & Obelix XXL2 Mission WiFix - spolszczenie

Postautor: kuzo89 » 26 wrz 2008, o 21:03

Niestety jestem obecnie ograniczony czasowo, więc wkleje tu wersje 0.85 spolszczenia. Była wersja 0.95 ale znikła po awarii mojego komputera wiec zostaje wersja bez poprawek Norka ;( (Które znajdują sie w paczce, ale w osobnym pliku). Spolszczenie nie będzie długo czekać na lepsze czasy, bo za niedługo coś wykombinuje i bede miał wolne. A tym czasem...

Kod: Zaznacz cały

http://mihd.net/oumseq2
Aby zagrać w Asteriksa z tym spolszczeniem najpierw pobieramy program UMD Gen 4.0 (http://umdgen.ps3news.com/UMDGen_v4.00.rar). Za pomocą tego programu otwieramy plik ISO gry, klikamy na button Extract Image, po czym podajemy ścieżkę dla plików gry. Po rozpakowaniu ISO wchodzimy w główny folder z plikami gry, następnie LOCALIZATIONm, następnie EN i podmieniamy plik LANG_EN z tym znajdującym sie w paczce. Włączamy ponownie UMD Gen'a, tworzymy nowy obraz. W prawe okienko przenosimy folder PSP_GAME i plik UMD_DATA.BIN (oba elementy z wypakowanej gry).

Ma to wyglądać tak
Obrazek

Zmieniamy nazwę obrazu na "spację" - [ ] - i zapisujemy obraz jako *.iso, bądź *.cso, jeśli się nam nie spieszy, a oszczędzamy miejsce na karcie MSD ;)

Pozdrawiam i MIŁEGO :)

PS. A wygląda/wyglądało to tak: http://pcrh.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=29&start=0

Jak będzie wyglądać? Coming soon ;) Do przetłumaczenia zostało kilka linijek, nie wiem czy w ogóle pojawiają sie w grze. No i te poprawki, są złe odmiany imion, ale wszystko wygląda znośnie. Jak juz mówiłem, za jakiś czas wszystko to poprawie i upublicznie wersje 1.0 :)
Obrazek

darkwizard
Posty: 27
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 14:20

Re: [PSP] Asterix & Obelix XXL2 Mission WiFix - spolszczenie

Postautor: darkwizard » 18 kwie 2009, o 14:21

Wszystko jest ok ale nie kumam tego opisu ze "spacja" i chyba przez to mam problem z wgraniem tego spolszczenia bo przy ladowaniu gry nie wczytuje mi pliku en. UDM_DATA.BIN gdzie mam wstawic ta spacje?

Awatar użytkownika
kuzo89
Posty: 71
Rejestracja: 23 maja 2008, o 21:50

Re: [PSP] Asterix & Obelix XXL2 Mission WiFix - spolszczenie

Postautor: kuzo89 » 20 kwie 2009, o 10:54

Możesz ominąc ten punkt ze spacją. Ale to jest proste. Chodzi o to, że zmieniasz nazwe na np: "dópa", i potem kasujesz ten nomen omen wyraz i wciskasz na klawiaturze spacje, bo nie da sie zapisac obrazu UMD bez podania żadnego znaku, a spacja to już znak :) Spolszczenie na bank chodzi, bo niedawno koledze wgrywałem (noob total)
Obrazek

darkwizard
Posty: 27
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 14:20

Re: [PSP] Asterix & Obelix XXL2 Mission WiFix - spolszczenie

Postautor: darkwizard » 22 kwie 2009, o 11:45

Aha czyli chodzi po prostu oto aby plik nie mial zadnej nazwy. Teraz juz lapie :)
Pozwoliłem sobie skleić dwa ostatnie posty, polecam używać opcji Edytuj, a w sprawie spolszczenia ewentualnie odezwać się do samego Kuzo, np. na GG:) - Norek

zrobilem jak napisales. Dalej wyskakuje ten sam blad na niebieskim tle oto on:

panic...

localization/en/lang_en.ini: must end with w-cr-lf.


cos takiego wyskakuje
----------------------------------------------------------------
THX Norek. Wolalbym uzyskac odpowiedzi tutaj na forum bo zapewne nie tylko ja bede mial taki problem, dlatego odpowiedz na moje pytanie przyda sie innym osobom

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PSP] Asterix & Obelix XXL2 Mission WiFix - spolszczenie

Postautor: Manuel Czaszka » 22 sie 2009, o 18:47

Spolszczenie trafiło do naszego działu Pobieralnia.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

mickmat
Posty: 1
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:31

Re: [PSP] Asterix & Obelix XXL2 Mission WiFix - spolszczenie

Postautor: mickmat » 16 maja 2010, o 13:35

Ello, zrobilem sporo poprawek w tekscie, ale tez nie moge odpalic gry, niebieski ekran z info
"panic..."
hilfe


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości