[PC] Tales of Monkey Island

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Tirey93
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 19:56

[PC] Tales of Monkey Island

Postautor: Tirey93 » 12 sie 2011, o 17:14

Już dziś (bo czas najwyższy), mogę oficjalnie ogłosić otwarcie nowego projektu: Tales of Monkey Island (Opowieści Wyspy Małp™), czy raczej: Launch of Screaming Narwhal (Zryw Wyjącej Narwali™).
 
Jednak tym razem, nie będę (i nie byłem) sam. Razem z Zagadką postanowiliśmy przetłumaczyć Opowieść o Ospie LeChucka. Tym razem będzie weselej, co dwie głowy to nie jedna – no i, co najważniejsze, on o wiele lepiej radzi sobie z językiem obcym (a dialogi w tej części są nieco trudniejsze, niż w UzWM). Więc będzie śmiesznie...
Teraz trochę o technikaliach: Razem z Johnny’m (dzięki, brachu :), rozpracowaliśmy czcionki oraz tekstury. Do tekstu też już mam swobodny dostęp (bez żadnych ograniczeń znakowych).
Na oficjalne otwarcie przyniosłem trochę cukierków w kształcie screenów (a cukierki są duże – 1024 x 768), przedstawiają czcionkę, którą dopiero co zrobiłem oraz przerobioną teksturę (kto zobaczy buźkę, ręka do góry!).
 
Póki ci, oficjalnie nie zapowiadamy kolejnych odcinków, by nie zapeszać, jednakże nie wiem, co by się musiało stać, aby je po prostu olać (sprawy techniczne stoją tam tak samo, jak z pierwszym epizodem).
Super – czcionka jest, tekst będzie, ale co z grafikami? Ja ich na pewno nie zrobię:) Mimo że fajnie by było poznać jakiegoś chętnego korektora, czy tłumacza, to najważniejszą sprawą jest powołać grafika. Więc stawiamy największy priorytet poborowy do grafików – bo na korektę jeszcze sporo czasu, a tłumaczów mamy przecież dwóch :D
 
Podsumowując:
- Zryw Wyjącej Narwali już w drodze – a do tego z podwójnym zestawem tłumaczeniowym
- Podziękowania dla Johnny’ego – uratował i grafiki i czcionki
- Tu macie kilka screenów z teksturą i z czcionką
screen1ov.jpg
screen3tq.jpg
Screen_1.jpg
- Szukamy grafika (z priorytetem), korektora, a nawet tłumacza
- Ja sam biorę się za tę część po ukończeniu tekstów z UzWM (stawiam na początek września)
 
To chyba tyle – pozdrawiam:)
ONLY HAXBALL

Awatar użytkownika
Tirey93
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 19:56

Re: [PC] Tales of Monkey Island

Postautor: Tirey93 » 31 paź 2011, o 18:07

Cześć
Skończyłem swoje 800 linijek.
Reszta w rękach Zagadki i Izys od których nie mam żadnych wieści.
Jeśli ktoś jest zainteresowany korektą moich wypocin to proszę o kontakt (to tylko 8 setek linijeczek!)
Pozdrawiam i razem z Wami trzymam kciuki za to, by reszta moich kooperatorów nie dała d...znaczy się ciała.
:D
ONLY HAXBALL

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Tales of Monkey Island

Postautor: Norek » 30 lis 2011, o 23:33

Minął miesiąc, jakieś wieści z frontu?
Czy ogłosisz nowy nabór, lub sam zajmiesz się resztą tekstów?
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Tirey93
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 19:56

Re: [PC] Tales of Monkey Island

Postautor: Tirey93 » 1 gru 2011, o 07:49

Dostałem informacje od Izys, naszego trzeciego tłumacza że ma w tym momencie około 30%. Podobno wciąż nad tym pracuje. Jak Zagadka nie da znaków życia do końca roku, to chyba możemy mu zrobić ładny nagrobek na stronie. Wtedy pewnie opóźnię pracę nad Pokemon i zajmę się jego częścią(niestety nie wcześniej niż po maturach, rozumiecie).
"Powołanie" nowego tłumacza uważam za głupotę. Zawiodłem się już na pracy dwóch, być może nie było to z ich powodu(np. nie chciało im się, olali mnie), ale dla projektu nie ma to większego znaczenia. A tłumaczenie ToMI sprawiało mi świetna rozrywkę, więc postanowiłem.
Pozdrawiam
tirey93
ONLY HAXBALL

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PC] Tales of Monkey Island

Postautor: bemberg » 1 gru 2011, o 09:16

Wtedy pewnie opóźnię pracę nad Pokemon
Nad czym?!
olali mnie
Ciebie olali? Jedynie co mogli olać, to darmowy wolontariat przy tłumaczeniu gry, która ich interesowała. Uważasz, że twoja osoba mogła mieć na to jakiś wpływ? Nie uważam, po prostu ludzie robią to za DARMO wtedy i tylko wtedy jeżeli mają na to czas i ochotę. To nie jest nikogo obowiązek, jeżeli faktycznie już kontakt się z nimi urwał, pozostaje Ci dokończenie samemu. Bądź szukanie kolejnych chętnych.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Tales of Monkey Island

Postautor: Manuel Czaszka » 1 gru 2011, o 13:16

Co do pomocy i olewania. Wiadomo, to jest hobby, czyjś wolny czas. I wszystko byłoby ok, gdyby osoby, które mają już w dupie robienie za darmo jakichś gierek, pisali zwykłe PW - "mam w dupie". Bo takie pozostawienie w niepewności jest niezbyt miłe. Jeden mail/PW to parę chwil, a przynajmniej wiadomo na czym się stoi.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Tirey93
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 19:56

Re: [PC] Tales of Monkey Island

Postautor: Tirey93 » 26 lip 2012, o 22:27

Opowieści Wyspy Małp
Rozdział 2: Oblężenie Rafy Zawirowań


Czas najwyższy ogłosić rozpoczęcie kolejnego projektu. Jest nim drugi odcinek wspaniałej gry przygodowej pt. "Tales of Monkey Island". W przeciwieństwie do pierwszego odcinka, teraz pracuję sam - udało już mi się wyeksportować tekst oraz czcionkę(którą skończyłem).
Jak widać, jedyne co pozostało,to dokończyć translację tekstu. Prace nad nią rozpoczęły się 21 lipca i na dzień dzisiejszy mam już około 36% całości. Muszę przyznać, że to dość dużo, biorąc pod uwagę fakt, że to jedyne kilka dni. Tempo tej pracy może być spowodowane tym, że teksty w grze są naprawdę wybitne i przyjemność sprawia mi ich przekładanie na język ojczysty.
W kwestii tego, co przetłumaczę mogę obiecać jedynie wszystkie dialogi, podpisy oraz wszelkie inne teksty zawarte w moim dumpie. Nie tłumaczę grafik, niektórych nazw własnych oraz (niestety) części menu ponieważ nie potrafię nigdzie znaleźć ich miejsca w grze. Ale reszta, czyli prawie 3000 linijek dialogowych, będzie w języku polskim.
Co do technikaliów: Korzystałem głównie z TTG Tools'a autorstwa Den Ema. Dzięki niemu, mogłem swobodnie zmieniać czcionkę oraz wpakowywać i wypakowywać tekst. Poza tym, nie można zapomnieć o ttarchext, dzięki któremu mogłem eksportować tekst do plików ttarch.
A teraz coś ciekawszego: Przygotowałem zwiastun mojego spolszczenia. Są to pierwsze trzy minuty gry. Zwiastun do zobaczenia <<<tutaj>>>
Przewidywana data zakończenia tłumaczenia wszystkich tekstów to połowa sierpnia, a samą łatkę chciałbym wydać w pierwszych tygodniach września.
Tutaj, możecie zobaczyć screena z widocznym angielskim tekstem "Load\Save Game". Przeszukiwałem wszystkie pliki gry i naprawdę nie znalazłem miejsca, w którym ten tekst może się znajdować.
No nic, musimy to jakoś przeboleć :)
P.S. Zastrzegam sobie, że nie będę już umieszczał żadnych "nowinek" na temat projektu. W związku z tym proszę nie pytać, czy prace trwają, bo trwają. Wszelkie inne pytania możecie pisać pod tym postem albo na GG: 6162955
Pozdrawiam
tirey93
ONLY HAXBALL

Awatar użytkownika
yxam
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2011, o 23:41

Re: [PC] Tales of Monkey Island

Postautor: yxam » 29 lip 2012, o 20:58

To ja mam pytanie - gdzie można znaleźć spolszczenie do 1 epizodu?

Awatar użytkownika
Tirey93
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 19:56

Re: [PC] Tales of Monkey Island

Postautor: Tirey93 » 5 mar 2013, o 19:57

Opowieści Wyspy Małp
Rozdział 3: Siedlisko Lewiatana


Witam!
Dawno się nie udzielałem na forum, aczkolwiek nie oznacza to, że nie pracowałem nad projektami. Tym, którego chcę teraz przedstawić jest trzeci odcinek Tales of Monkey Island. Prace nad nim trwają już wiele miesięcy, ale dopiero dziś postanowiłem się z tym ujawnić.
Projekt rozpoczął Pawcio. Wykonał on wstępne tłumaczenie oraz korektę. Po tym czasie projekt trafił w moje ręce. Wykonałem beta-testy oraz poprawiłem wszystkie zauważone błędy. Teraz czas na drugą korektę, w której dopatrzę się wszystkich nieścisłości, których nie zauważyłem w testach. W międzyczasie mam zamiar spolszczyć również grafiki. Po tym, pozostanie już tylko ostateczna poprawka po testach beta.
Jak widzicie, projekt wiele już przeszedł, ale i dużo go czeka. Sądzę, że początek wakacji to realistyczny termin wydania spolszczenia.
Nie przyszedłem jednak do was z pustymi rękoma. Mam dla was pięć screenów z rozgrywki, którymi już teraz możecie nacieszyć oczy:
1)
Screen_1.jpg
2)
Screen_2.jpg
3)
Screen_3.jpg
4)
Screen_4.jpg
5)
Screen_5.jpg
Jednak to nie wszystko. Nagrałem intro, które przedstawia początkowe 3 minuty tejże przygodówki. Bez zbędnego przedłużania link tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=nrHBBXzrauk

Nawiasem mówiąc, prace nad częścią czwartą trwają równolegle, ale są dopiero w zalążku. Na oficjalny ogłoszenie rozpoczęcia prac wyczekujcie śmiało :D

To chyba wszystko. Liczę na wsparcie, przynajmniej mentalne dla nas, tłumaczy :D
Pozdrawiam
tirey93
ONLY HAXBALL

ivo
Posty: 27
Rejestracja: 17 sty 2013, o 23:26

Re: [PC] Tales of Monkey Island

Postautor: ivo » 5 mar 2013, o 20:54

Wielkie dzięki
pograłem w dwa pierwsze epizody i z niecierpliwością czekam na resztę. Powodzenia


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości