[PC] Psychonauts

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: Śledziks » 17 gru 2015, o 17:31

Wersji beta nie udostępniam, ale szukam osób chętnych do testowania. Sam niestety obecnie mam mało czasu (powinienem mieć go więcej dopiero po nowym roku), ale potrzebuję osób, które mają wersję z GOGa lub z CD-Action, ponieważ wersja ze Steama na razie nie jest obsługiwana.

Awatar użytkownika
genetyk312
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2015, o 22:26

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: genetyk312 » 22 gru 2015, o 22:30

Witam!
Posiadam Psychonautusa z wersji CD-action, i bardzo chciałbym pomóc, jeśli jest taka możliwość proszę o kontakt.

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: Śledziks » 20 lip 2016, o 17:34

Do ukończenia prac nad spolszczeniem została już tylko jedna rzecz, a tak naprawdę nawet niecała. Brakuje mi w jednej z czcionek kilku polskich znaków. Ja jestem kompletnie zielony w tych sprawach i nie umiem tego ogarnąć, a nie mam już kontaktu z osobami, które wcześniej się nimi zajmowały. Tak więc szukam osoby, która byłaby w stanie dorobić te kilka znaków. Chętnych proszę o kontakt.

TenNowy
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:43

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: TenNowy » 21 lip 2016, o 12:28

@up: Czyli dorabiacie wspomniane wyżej znaki, potem tworzycie instalator i gotowe, czy dorabiacie fonty i potem jeszcze testujecie i dopiero instalator?

No i dobrze, że już kończycie, bo ost naszła mnie ochota na Psychonauts. :)

PS. Wszystkie gry słowne udało się przetłumaczyć? Tą ze słowem GO o której pisałeś wcześniej też?

A jak przetłumaczyliście dowcip ze słowem Ass wypowiedziany przez trenera Oleandra na początku gry?

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: Śledziks » 21 lip 2016, o 15:38

Dorabiamy fonty i jeszcze ze dwie grafiki jak się uda, robimy instalator i gotowe :)

Co do tych żartów, to nie pamiętam nawet, o co konkretnie chodzi. Etap tłumaczenia i korekty został zakończony już naprawdę spory kawał czasu temu.

filipiniek98
Posty: 1
Rejestracja: 7 sie 2016, o 20:00

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: filipiniek98 » 7 sie 2016, o 20:04

Czy spolszczenie będzie gotowe w te wakacje?

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: Śledziks » 8 sie 2016, o 16:14

Obiecałem sobie, że tak.

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: Śledziks » 5 wrz 2016, o 18:34

No i stało się, spolszczenie do gry Psychonauts zostało ukończone.

Ponad 400 000 znaków bez spacji, prawie 70 000 słów, ponad 4 lata, niezliczone ilości godzin tłumaczenia, korekty i testów. Tak mniej więcej kształtuje się ogół prac nad tym spolszczeniem. Dla jednych będzie to dużo, dla innych mało. Nie ma to jednak znaczenia, bo to już przeszłość, można nareszcie cieszyć się grą Psychonauts w języku polskim.

Normalnie takie spolszczenie powinno powstać w kilka miesięcy. Nie ma co tu się oszukiwać. Dlaczego jednak powstawało tak długo? No cóż, winę biorę na siebie, bo szczerze mówiąc, zabrałem się za nie tak o, bez pomyślunku, bo szukałem projektu, a że grę miałem, to stwierdziłem, że czemu nie, chociaż nigdy wcześniej w nią nie grałem... Nie miałem pojęcia, że jest ona tak rozbudowana i że jest w niej tak dużo tekstu. Co więcej, naprawdę źle się nad nim pracowało - dialogi są rozstrzelone bez ładu i składu, dzieciaki nie posługują się jakimś wyszukanym językiem, ale trzeba przecież oddać sposób, w jaki mówią, no i oczywiście nieznajomość gry. Do tego też dochodziły różne sprawy prywatne - studia, a później praca - przechodziłem z jednej grupy do drugiej, a spolszczenie szło za mną, w międzyczasie brałem udział w innych fanowskich jak również i oficjalnych polonizacjach. To wszystko sprawiło, że prace tak bardzo się rozciągnęły, ale cieszę się, że to już (praktycznie) koniec.

Spolszczenie jest gotowe, jedynie czego brakuje, to kilku polskich znaków przy wpisywaniu nazwy profilu gracza. Ciężko powiedzieć, dlaczego tak jest, bo same znaki zostały stworzone, ale gra ich nie wykorzystuje przy wpisywaniu. Próbowało to rozgryźć kilka osób, ale żadnej jak na razie się nie udało. Jeśli uda się tę zagadkę rozwiązać, to na pewno pojawi się aktualizacja spolszczenia. Tak jak wspomniałem na początku, gra jest bardzo duża i pomimo wielu godzin korekty i testów, na pewno znajdą się jakieś błędy, które można do mnie zgłaszać tutaj, na Facebooku lub na maila.

Łatkę polonizacyjną opracowali:
- Śledziks
- LeTom
- Tomtom
- Irysek
- eLgi
- innerem
- Bruce
- twig

Specjalne podziękowania dla:
- Fabiosek
- GreenScream
- Johnny
- UltimateAoshi
- oraz całej ekipy GPP

Spolszczenie na razie jest tylko dostępne z mojego dysku Google. Gdy zostanie wrzucone do pobieralni na stronie Graj Po Polsku, podmienię link:

Spolszczenie Psychonauts w Pobieralni

Życzę miłej gry!

Śledziks

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 184
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: EvilDoom » 5 wrz 2016, o 18:53

Gratulacje! Zawsze miło czytać informację o końcu kolejnego projektu. I jakie plany na przyszłość? Bierzesz się za kolejny projekt (zdradź jaki!)? Czy też odpoczynek?

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: Śledziks » 5 wrz 2016, o 19:30

Dzięki :) Co teraz? Mam jedną grę na oku, ale muszę się upewnić, czy nikt się już za nią nie zabrał i czy w ogóle uda mi się do niej dobrać. Na razie nic więcej nie powiem ;)


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości