[PC] Psychonauts

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Zagadka
Posty: 88
Rejestracja: 30 lip 2011, o 22:05
Grupa: wolny strzelec GPP
Kontakt:

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: Zagadka » 5 wrz 2016, o 21:10

Dzięki :) Co teraz? Mam jedną grę na oku, ale muszę się upewnić, czy nikt się już za nią nie zabrał i czy w ogóle uda mi się do niej dobrać. Na razie nic więcej nie powiem ;)
Byle przygodówka :p

Awatar użytkownika
Qamok
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:26

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: Qamok » 6 wrz 2016, o 07:32

Wielkie brawa za ukończenie spolszczenie do tak świetnej i zaraz niepopularnej gry.

Puki co popatrzyłem z 0,5h jak braciak ogrywa i mam dwie mikroskopijne wątpliwości.
W jednej z pierwszych cut-scenek gdy z Dogenem kończy jakąś wypowiedz chyba samotnym "kill everyone" a przetłumaczone jest na "...zbić" i to tak że samo zabić ląduje w ostatniej linijce gdy reszta tekstu już znika (tam chyba jest pauza z jego strony ale mimo to samo zabić wygląda dziwnie). Chyba lepiej by pasowało dosłowne "zabić ich wszystkich" i może lepiej by wyglądało z drzewku dialogowym".

No i jeszcze drugu cut-scennka tuż przed misją treningową w głowie Oleandera, Benny mówi dosłownie, wykrztuś groty bo inaczej zakrztusisz własnymi zębami i krwią, natomiast w tłumaczeniu jest tylko "krztusił się krwią", jeżeli miałby bym wybierać wybrał bym raczej "że udławisz się własnymi zębami". To tak jakby popularna u nas groźba :) ale żeby ktoś groził zakrztuszeniem się własną krwią ...hmm u nas chyba częściej występuje ta groźba z zębami. Ja wiem że ma być taka gra słowna że wykrztuś groty bo zakrztusisz się krwią ale chyba lepiej by pasowało że zdławisz się zębami, myślę że zamysł zostałby zachowany a lepiej jakoś mi brzmi.

Takie tam dosłownie pierdółki, jeszcze raz dzięki za spolszczenie, kawał świetnej roboty :)

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: Śledziks » 6 wrz 2016, o 15:18

Puki co popatrzyłem z 0,5h jak braciak ogrywa i mam dwie mikroskopijne wątpliwości.
W jednej z pierwszych cut-scenek gdy z Dogenem kończy jakąś wypowiedz chyba samotnym "kill everyone" a przetłumaczone jest na "...zbić" i to tak że samo zabić ląduje w ostatniej linijce gdy reszta tekstu już znika (tam chyba jest pauza z jego strony ale mimo to samo zabić wygląda dziwnie). Chyba lepiej by pasowało dosłowne "zabić ich wszystkich" i może lepiej by wyglądało z drzewku dialogowym".
Z tego co pamiętam, to jest to część jakiegoś dłuższego zdania (które zostało pocięte i w plikach mogło być w różnych miejscach) i możliwe, że początek się nie wyświetlił. Też w niektórych miejscach musiałem skrócić tłumaczenie, bo tekst tak szybko leciał, że nikt nie zdążyłby tego przeczytać.
No i jeszcze drugu cut-scennka tuż przed misją treningową w głowie Oleandera, Benny mówi dosłownie, wykrztuś groty bo inaczej zakrztusisz własnymi zębami i krwią, natomiast w tłumaczeniu jest tylko "krztusił się krwią", jeżeli miałby bym wybierać wybrał bym raczej "że udławisz się własnymi zębami". To tak jakby popularna u nas groźba :) ale żeby ktoś groził zakrztuszeniem się własną krwią ...hmm u nas chyba częściej występuje ta groźba z zębami. Ja wiem że ma być taka gra słowna że wykrztuś groty bo zakrztusisz się krwią ale chyba lepiej by pasowało że zdławisz się zębami, myślę że zamysł zostałby zachowany a lepiej jakoś mi brzmi.
Sprawa do rozważenia przy ewentualnej aktualizacji ;)

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 184
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: EvilDoom » 6 wrz 2016, o 15:55

autor: Zagadka » 5 wrz 2016, o 21:10
Byle przygodówka :p
Oby, tylko nie przygodówka:D

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: Śledziks » 6 wrz 2016, o 20:46

Taa, i co jeszcze? Survival Horror? ;P

predator20b
Posty: 3
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 14:07

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: predator20b » 7 wrz 2016, o 09:13

za spolszczenie do Resident evil HD i 0 opierdolil bym ci pento

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: Śledziks » 7 wrz 2016, o 14:53

Teraz nie wiem, czy mam to traktować jako groźbę czy zachętę :P

marcinu456
Posty: 5
Rejestracja: 5 maja 2016, o 18:12

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: marcinu456 » 7 wrz 2016, o 15:04

Działa na wersji z GOG?

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: Śledziks » 7 wrz 2016, o 17:18

Działa, własnoręcznie sprawdzałem ;)

TenNowy
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:43

Re: [PC] Psychonauts

Postautor: TenNowy » 7 wrz 2016, o 23:43

Czy komuś działą wersja z cd-action na win 10? Also czy jak napiszę do supportu steama że chcę wersję ze steama i jako dowód dam im zdjęcie płyty z grą to mi dadzą wersje cyfrową?

EDIT: Juz mi działa na win 10, ale grę mam wciąż po angielsku, co robię źle? Spolszczenie zainstalowane.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości