[PC] Puzzle Quest 2

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Puzzle Quest 2

Postautor: sb8gapi » 19 wrz 2013, o 23:16

Wprowadzona kolejna porcja poprawek i dalsze tłumaczenie obiektów w świecie gry.

-- 20 wrz 2013, o 19:37 --

Przetłumaczone 15 pierwszych "Questów" i kolejna porcja poprawek nadesłanych przez "Aded".

-- 21 wrz 2013, o 12:05 --

Kilka poprawek, nowe logo gry, W Menu Opcje->Autorzy dodałem informację o autorze spolszczenia i osobach pomagających przy spolszczeniu. Za wszelką pomoc składam podziękowania.

-- 21 wrz 2013, o 18:30 --

Kolejne poprawki nadesłane przez "Aded" oraz kilka drobnych zmian.

-- 22 wrz 2013, o 13:18 --

Niewielkie zmiany w nazwach przedmiotów. Poprawiłem kilka czcionek. Inne drobne poprawki.

-- 23 wrz 2013, o 16:41 --

Tłumaczenie gry ok 65%. Poprawki zaklęć nadesłane przez "Aded" - wielkie podziękowania za Jego pomoc w "upiększaniu" spolszczenia i wkład w pracę przy jego powstawaniu. Aktualnie tłumaczone są "Questy" i nazwy miejsc i postaci w świecie gry. Zapraszam do testów i proszę też inne osoby pobierające spolszczanie o nadsyłanie uwag i propozycji, (na PW lub email: sb8gapi@o2.pl), gdyż w tym właśnie celu wersja testowa została udostępniona.

-- 23 wrz 2013, o 22:00 --

Ważna poprawka wyświetlania nazw miejsc w grze. Poprawione nazwy trucizn.

-- 24 wrz 2013, o 10:21 --

Kolejna porcja poprawek nadesłanych przez "Aded".

-- 24 wrz 2013, o 21:12 --

Przetłumaczone kolejne 5 "Questów". Łącznie przetłumaczonych jest już 20, a razem wszystkich jest ponad 90.

-- 25 wrz 2013, o 16:20 --

Poprawki nadesłane przez "Aded"
UWAGA!!!
Nowa wersja spolszczenia z możliwością wyboru języka gry przez uruchomienie pliku: Launcher.exe.
Szczegółowy opis instalacji w pliku Readme.txt dołączonym do spolszczania. Proszę się z nim zapoznać przed instalacją spolszczenia!

-- 26 wrz 2013, o 20:19 --

Oddzielone pliki spolszczenia (Polish.zip) i Obrazka startowego (Logo.zip)
Tłumaczenie "Questów" nadesłane przez "Aded".

-- 26 wrz 2013, o 23:20 --

Przetłumaczone kolejne "Questy" przez "Aded". Drobne poprawki.

-- 27 wrz 2013, o 16:49 --

Przetłumaczone kolejne "Questy" przez "Aded" - obecnie 35 pierwszych zadań jest po polsku i kilkanaście końcowych

-- 28 wrz 2013, o 09:01 --

Poprawka spolszczenia - ze względu na błąd w jednym z plików spolszczenia, gra się nie uruchamiała.
W załączniku poprawiona wersja!!! Kolejne poprawki i tłumaczenie "Questów"- teraz już 42 i kilkanaście końcowych. Przetłumaczone wszystkie nazwy miejsc i obiektów w świecie gry.
Poprawki nadesłane przez "Aded".

-- 29 wrz 2013, o 12:05 --

Przetłumaczone kolejne "Questy" przez Aded. Pozostało jeszcze ok 20.

-- 30 wrz 2013, o 10:37 --

Kolejne "Questy" - razem 48 pierwszych. Do przetłumaczenia pozostało 10 Questów.

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 192
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: [PC] Puzzle Quest 2

Postautor: EvilDoom » 30 wrz 2013, o 10:51

Widzę że tylko "Aded" nadsyła poprawki, więc może lepiej tylko jemu udostępnić wersje testową? Bo teraz zapewne będzie po sieci krążyć wiele niegotowych wersji twojego spolszczenia.

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Puzzle Quest 2

Postautor: sb8gapi » 30 wrz 2013, o 16:41

Witam
Spolszczenie jest już prawie na finiszu.
Do tłumaczenia pozostało ok 20% tekstu. Myślałem, że więcej osób będzie nadsyłać poprawki, a wychodzi na to, ze większość czeka jak ktoś zrobi spolszczenie i będą mogli je pobrać. Szkoda, że tak się stało. Może jak tłumaczenie będzie skończone znajdzie się ktoś jeszcze do testów.

-- 1 paź 2013, o 10:05 --

Zakończone tłumaczenie "Questów". Jest ich ok 90. Podziękowania dla "Aded" za pomoc w tłumaczeniu, testy i poprawki. Stan prac to ok 80%. Teraz zabieram się za tłumaczenie dialogów w grze.
Poprawki nadesłane przez "Aded".

-- 3 paź 2013, o 11:26 --

Poprawki nadesłane przez "Aded". Przetłumaczony filmik wprowadzający do gry.

UWAGA!!!

Informacja dla osób pobierających spolszczenie.

W związku z tym, że tylko "Aded" nadsyła poprawki i testuje spolszczenie, oraz przychylając się do sugestii "EvilDoom", to ostatnia aktualizacja spolszczenia, przed jego ukończeniem. Wersja testowa została udostępniona w jednym celu - do testów i ze względu na to, iż spolszczenie jest pobierane, a osoby je pobierające nie nadsyłają poprawek, umieszczenie spolszczenia w wersji testowej uważam za bezcelowe.

Spolszczenie udostępnię osobom testującym, które pomogą w ulepszaniu spolszczenia.

-- 7 paź 2013, o 16:33 --

Prace nad spolszczeniem trwają. Obecnie tłumaczone są dialogi w grze. Tak jak napisałem wcześniej, wersję testową prześlę osobom, chętnym do testowania, ale nikt nowy nie zgłosił się na testera.

-- 10 paź 2013, o 23:05 --

Spolszczenie na ukończeniu. Za kilka dni powinna pojawić się pełna wersja spolszczenia.

-- 12 paź 2013, o 21:36 --

Spolszczenie ukończone w ok 95%.

Doktorek
Posty: 10
Rejestracja: 27 lip 2011, o 17:59

Re: [PC] Puzzle Quest 2

Postautor: Doktorek » 13 paź 2013, o 09:55

Chętnie bym przetestował ale cos nie mogę go uruchomić do wybrania jest język polski ale już w grze angielski.
Wersja Steam pliki zmienione jak w readme nie działa a podmiana plików w zip-ie skutkuje czarnym ekranem

jesiotr
Posty: 22
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 10:44

Re: [PC] Puzzle Quest 2

Postautor: jesiotr » 13 paź 2013, o 21:29

Spolszczenie zainstalowałem i na początek dwie uwagi:
- ścieżka folderu do którego należy skopiować 2 pliki spolszczenia to moim Win XP (tak, tak jeszcze są tacy co używają ponad 10 letni system) to:
C:\Documents and Settings\USER\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Namco\Puzzle Quest 2\Patches
Ty podałeś w read me wersję angielską (nie pamiętam czy win 7 czy 8 ma tak nazwane foldery?).
- druga uwaga to wspomniane przez Ciebie 95% przetłumaczonego tekstu. Nie wiem jak innym (może to zależy od wyboru bohatera) ale jak zacząłem grać templarem to chyba każda rozmowa przy questach była nieprzetłumaczona. Może tak jest na początku (wbiłem dopiero z 10 lvl) i te 5 % to są właśnie zadania tego templariusza?

Co do błędów (nie wiem czy je wysyłać na PW ale póki co napiszę tutaj) - znalazłem jeden. Jak wspomniałem zacząłem grać templariuszem, mężczyzną. Przy queście "Możliwość wymiany" strażnik proszący o znalezienie dla niego zastępstwa na warcie zwraca się do mnie jak do panny, do tego podając inne imię niż mam. "Pozdrawiam cię Geez, moja droga przyjaciółko" czy jakoś tak. Jak znajdę coś więcej to zdam raport.

Awatar użytkownika
ridzio
Posty: 141
Rejestracja: 30 lip 2013, o 19:07

Re: [PC] Puzzle Quest 2

Postautor: ridzio » 13 paź 2013, o 21:50

Wersja, która jest dostępna nie jest ukończona w 95%.
To jest tylko informacja o postępie prac.
Wersja testowa, która jest dostępna to pewnie z 60-70% spolszczenia.
Trzeba czekać aż autor udostępni pełne kinowe spolszczenie.

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Puzzle Quest 2

Postautor: sb8gapi » 14 paź 2013, o 14:57

Tak, wersja udostępniona to ok 70%.
Nie udostępniałem poprawek, bo nikt poza Aded, nie zgłaszał poprawek.
Ale, mam tez dobrą wiadomość, że pliki są już przetłumaczone w 100%.
Teraz tylko pozostaje tylko korekta i sprawdzenie spolszczenia w grze.
Za kilka dni powinna okazać się już wersja finalna spolszczenia.
Składam podziękowania dla "Aded", bo dzięki jego pomocy oraz zaangażowaniu w powstawanie spolszczenia i korektę powstało ono tak szybko.

-- 14 paź 2013, o 18:15 --

Ten błąd z Gess już poprawiłem. Gess to mała dziewczynka, która nie może spać w nocy, bo boi się strasznego potwora..

-- 14 paź 2013, o 20:55 --

Zamieszczam wersję spolszczenia 100%. Przed instalacją proszę przeczytać plik Readme!
Zalecam instalację wersji - Spolszczenie wersja finalna. - możliwość szybkiego wyboru między wersją polską a angielską gry przez uruchomienie pliku: Launcher.exe
Dla osób mających problem z instalacją jest wersja - spolszczenie bez instalatora, które jednak ingeruje w pliki gry, i nie działa Launchner.

UWAGA!!!
Uwagi proszę kierować na PW lib e-mail: sb8gapi@o2.pl

Wprowadziłem, poprawki nadesłane przez "Aded" i uwagi do pliku ReadMe nadesłane przez "jesiotr".

-- 16 paź 2013, o 10:44 --

Duża porcja poprawek nadesłanych przez Aded i moich własnych. Głównie poprawki w dialogach i zadaniach.
Zalecam pobranie nowej wersji.

-- 17 paź 2013, o 10:48 --

Kolejne poprawki dialogów. Jest ich dość dużo, nadesłane przez "Aded".

-- 17 paź 2013, o 14:45 --

Kto chciałby kupić grę Puzzle Quest 2, może to zrobić po promocyjnej cenie za 2,99 USD na:

http://www.bigfishgames.com/download-ga ... facebd2ce2

Oferta dotyczy pierwszego zakupu i jednej gry.

-- 17 paź 2013, o 17:30 --

Na stronie:
http://gq-game-mods.blogspot.com/2012/0 ... attle.html

znalazłem opis stworzenia Moda do Puzzle Quest 2, który dodaje dostęp w trybie Szybkiej bitwy do wszystkich potworów w grze, łącznie z bossami już na pierwszym poziomie bohatera.
Niestety ten opis u mnie nie działał, i stworzyłem własny Mod z pomocą "Aded", ale pomysł pochodzi z tej strony.
Mod w załączniku i opis w pliku ReadMe.
Nie wiedziałem gdzie go zamieścić, więc jest jako uzupełnienie spolszczenia.
Napiszcie co o nim sądzicie.

-- 21 paź 2013, o 10:24 --

Kolejne poprawki. Nadesłane przez Aded i moje, głównie kosmetyczne czcionek.

UWAGA!!!
Dla tych, którzy pobierają wersje spolszczenia bez instalatora przygotowałem dodatkowa wersje z MOD-em do gry, opisanym powyżej.
Plik: Spolszczenie Puzzle Quest 2 100% wersja bez instalatora + MOD

Doktorek
Posty: 10
Rejestracja: 27 lip 2011, o 17:59

Re: [PC] Puzzle Quest 2

Postautor: Doktorek » 21 paź 2013, o 20:22

Nie wiem czy coś źle robie ale za cholerę nie mogę tego zainstalować.
System W8.1 kopiuję pliki do C:\Użytkownicy\%USERNAME%AppData\Namco\Puzzle Quest 2\Patches\ i nic w launcherze jest do wyboru język polski ale w grze już nie.
Proszę nie pisać że zła ścieżka w Windows 8/8.1 nie ma takiej ścieżki jak w readme

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Puzzle Quest 2

Postautor: sb8gapi » 22 paź 2013, o 00:04

Witaj
Masz wersję gry na STAEM?
Ja testowałem spolszczenie na Windows 7 i Windows 8. Spolszczenie było przygotowane dla gry ze STEAM.
Ścieżka wygląda na prawidłową. Spolszczenie na 100% działa, jeśli pliki Polish.zip i Logo.zip będą w folderze Patches lub Mods, a Launcher.exe i Launcher.ini w folderze z grą. Sprawdź czy w pliku Launcher.ini jest wpis:
[Settings]
Language=Polish
Launcher umożliwia wybór języka, bez względu na ustawienia języka w Steam.(domyślnie angielski).
Jeśli nie uda się uruchomić spolszczenia z Launcherem, zobacz drugą wersję spolszczenia.
Sprawdź, czy w folderze z grą masz pliki Patch1.zip i Patch2.zip. Jeśli tak to spróbuj zainstalować spolszczenie bez instalatora, które podmienia oryginalny plik Patch2.zip na Patch2.zip z plikami spolszczenia wewnątrz.
Napisz czy to pomogło.
Dla gry innej niż STEAM jedyny sposób instalacji to zamiana oryginalnych plików językowych w archiwum (głównym pliku gry) Assets.zip, na pliki ze spolszczenia - wersja finalna.
Do otworzenia i edycji archiwum Assets.zip można użyć Total Commandera lub archiwizera np: IZArc lub innego, zgodnego ze standardem kompresji zlib.
Opis w pliku ReadMe.

Doktorek
Posty: 10
Rejestracja: 27 lip 2011, o 17:59

Re: [PC] Puzzle Quest 2

Postautor: Doktorek » 22 paź 2013, o 14:42

Tak wersja Steam oryginalna.
Nic mi jakoś nie pomaga próbowałem nawet ściągnąć pirata i go spolszczyć ale to samo, albo po angielsku albo po podmianie plików w assets i ponownej kompresji załączy sie i czarny ekran bez oznak życia.
No nic dzięki za chęci dokończę gre najwyżej po angielsku.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości