[SMD] Mega Turrican

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

[SMD] Mega Turrican

Postautor: maximo » 24 maja 2012, o 12:57

W wolnej chwili przetłumaczyłem Mega Turrican na Segę Genesis.
Nie zajęło mi to zbyt wiele czasu ponieważ do przetłumaczenia były zaledwie dwa intra: na początku oraz po ukończeniu całej gry.

System: Sega Megadrive/Genesis.
wersja 1.0 region - (USA).
Obrazek

Spoiler!
Obrazek

Instalacja spolszczenia:

Łatkę w formacie xdelta należy nałożyć na obraz gry Mega Turrican (USA).

Uwagi:

- Łatka tłumaczy jedynie amerykański rom.
Aktualizacja: 24/11/2023
Załączniki
M-Turrican[Pl].rar
vers 1.1
(1.96 MiB) Pobrany 14 razy

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [SMD] Mega Turrican

Postautor: Berion » 26 maja 2012, o 07:43

Turrican to nie "strzelanka" tylko metroidvania.
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [SMD] Mega Turrican

Postautor: maximo » 27 maja 2012, o 16:24

Tutaj jest recenzja Turricana 3 na Amigę jakby ktoś chciał poczytać - http://www.ppa.pl/gry/turrican-3.html
Wiem, że pliki adf da się otworzyć z pomocą plugina adf programem Total Commander, niestety Turrican w jakiś sposób odmawia posłuszeństwa. Co ciekawe wszystkie części Turrican są dostępne na stronie FACTOR 5 za darmo.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [SMD] Mega Turrican

Postautor: Manuel Czaszka » 27 maja 2012, o 17:34

https://www.youtube.com/watch?v=z6_9vwlE7RI

Wybacz, ale miałeś do przetłumaczenia w intro jakieś 10 zdań i każde zawiera błędy.
Pierwsze z brzegu:
- "walczą o niewinność"
- "po wielu pokoleniach cieszono się wolnością"
- "przysięga finałową zemstę"

Szału nie ma.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [SMD] Mega Turrican

Postautor: Berion » 28 maja 2012, o 19:01

Maximo, nie wiem czy Twój post jest odpowiedzią na mój post, jeśli tak to nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.

PPA ma być jakąś wyrocznią? Autorytetem dla mnie? To chyba mi zasugerowałeś, czy tak?

W przytoczonej recenzji użyto sformułowania, że jest to połączenie strzelanki z platformówką i ok, ja się z tym zgodzę. Przyjęło się jednak od dawna na takie gry mówić Metroidvanie, z tego względu że jako pierwsze: Metroid (Turrican jest plagiatem Metroida, podobnie jak Giana Sisters Super Mario Bros) i Castlevania (Castlevania 2: Belmont's Revenge) oddały do dyspozycji graczowi świat po którym może się swobodnie poruszać względem nabytych umiejętności, przedstawiany widokiem z boku, z mapką odzwierciedlającą poszczególne korytarze, sekrety itd. Długo by opowiadać.

ADF to obraz dyskietki ze scrackowaną grą na Amigę. To chyba logiczne, że nie uruchomisz tego na PC bez stosownego emulatora? Nie rozumiem też co ma do tego, że można pobrać skądś tam grę za darmo. Wszystkie gry można pobrać za darmo, tylko co to ma do rzeczy? Nie wiem czy Turricany są abandonware.
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [SMD] Mega Turrican

Postautor: mziab » 28 maja 2012, o 19:31

Z tego co pamiętam, Turricany używały własnego, nietypowego formatu dyskietek, który nie dość, że był niekompatybilny ze standardowym, to jeszcze miał niestandardowy układ ścieżek. Stąd nic dziwnego, że wtyczka do ADF-ów tego nie łyka.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [SMD] Mega Turrican

Postautor: Berion » 28 maja 2012, o 19:39

Wiele gier na Amigę używało własnych standardów. Dlatego zaprojektowano IPF, aby pokryć je wszystkie. Zaczynam chyba rozumieć o co chodziło Maximo, chciał się rzucić na tłumaczenie wersji Amigowej, ale nie mógł rozpakować.
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [SMD] Mega Turrican

Postautor: maximo » 29 maja 2012, o 10:45

Powiem szczerze, że nie wiem, nie mam pojęcia jak rozładować takiego Adf'a, aby dostać się do bebechów;]
Taki miałem zamiar, chciałem ją przetłumaczyć na Amigę ale padło ostatecznie na Segę.
Oczywiście błędy, które wskazał pan Manuel zostały już podddane kwarantannie;] Jeszcze dzisiaj sporządzę aktualizację do łaty oraz film na youtube.

-- 29 maja 2012, o 12:43 --

Poprawki do zdań:

1. "Walczą o (swoją) wolność"
2. "Korzystano z wolności oraz pokoju"
3. "Przysięga ostateczną zemstę"

“innocent” może być również użyte jako wolny.
Czyli jeśli ta wypowiedź zgodna jest z pozostałym tekstem to może tak być.

http://www.youtube.com/watch?v=E8A17lpUc14
Link będzie zaktualizowany na stronie, o której wspomniałem.

-- 29 maja 2012, o 13:48 --
Nowa aktualizacja pacza znajduje się pod tym linkiem - http://www.mediafire.com/?69cwi44qrildy38 wydanano dnia dzisiejszego;)
Dostępna także na rpgexe.mojeforum.net

Awatar użytkownika
Legion
Konsensus gethów
Posty: 52
Rejestracja: 28 lut 2011, o 11:52
Grupa: Geth

Re: [SMD] Mega Turrican

Postautor: Legion » 28 lip 2012, o 12:39

Są programy do eksploracji ADFów, ale zawsze możesz zrobić coś łopatologicznie, tzn skołować wersję instalowalną na HD i wgrać ją w następujący sposób: podmontować rzeczywisty folder zamiast obrazu jako dysk twardy w WinUAE i wgrać tam grę. Uzyskasz dostęp do plików z poziomu PC. Inną metodą jest kminienie w Workbenchu, w środowisku emulowanym.
There is a high statistical probability of death by gunshot. A punch to the face is also likely.
Legion

demil24
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2012, o 23:34

Re: [SMD] Mega Turrican

Postautor: demil24 » 25 lis 2012, o 00:29

Tłumaczenie oceniam na 3. Z uwagi na błędy wymienione powyżej i brak wyczucia kontekstu, jeżeli chodzi o poszczególne zdania.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości