[PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
garot
Posty: 31
Rejestracja: 11 sie 2010, o 19:22

Re: [PC] [PS2] Silent Hill 2

Postautor: garot » 11 lip 2012, o 20:24

Bardzo dziękuję za odpowiedź i z niecierpliwością czekam na kolejne informacje. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

belek666
Posty: 40
Rejestracja: 1 lis 2008, o 01:49

Re: [PS2] Silent Hill 2

Postautor: belek666 » 13 lip 2012, o 11:14

Niestety premiera wersji na PS2 przedłuży się gdzieś do 2 tygodni albo dłużej. Nie mam teraz zbytnio czasu aby działać przy konwersji. Gdy tylko będę miał czas na pewno się za to zabiorę.

Awatar użytkownika
garot
Posty: 31
Rejestracja: 11 sie 2010, o 19:22

Re: [PS2] Silent Hill 2

Postautor: garot » 29 lip 2012, o 21:20

Obejrzałem niedawno filmik z początku gry, który zamieściliście i tak mi smaka narobiliście :)

Nie mogę się doczekać wersji na PS2 :)

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PS2] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 29 lip 2012, o 22:10

Filmik pochodzi zasadniczo z wczesnej bety wersji pecetowej, spolszczenie dostępne w pobieralni prezentuje się o nieba lepiej ;)
Radzę sprawdzić pierwszy post tego tematu - są tam linki do spolszczenia dla PS2 w becie. Możesz pograć i potestować, bo nie mamy nikogo, kto by się tym zajmował, szczerze mówiąc...
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
garot
Posty: 31
Rejestracja: 11 sie 2010, o 19:22

Re: [PS2] Silent Hill 2

Postautor: garot » 30 lip 2012, o 10:48

O kurcze nie zauważyłem że wrzuciliście już betę :) Zaraz idę do sklepu po płyty i przetestuję :)

Jak znajdę jakieś błędy to napiszę.

-- 31 lip 2012, o 13:54 --

Trochę pograłem i bardzo fajnie to wygląda :) Znalazłem jednak kilka drobnych błędów:

1. Gdy się zapisuje grę i pisze "Sprawdzam kartę pamięci" to wyraz pamięci jest napisany tak: PAMIĘci, czyli dwie ostatnie literki powinny być z dużej litery.

2. Gdy odłączy się pada i widnieje napis że pad odłączony to te napisy się strasznie rozmywają razem z jakimś czarnym tłem pod nimi.

3. Wyraz Pause nie jest przetłumaczony

4. W mieście na początku gdy znajduje się ciało i karteczki na drodze na jednej z nich pisze: Jeżeli chcesz przeżyć, najbardziej zrobisz siedząc po ciemku... Na początku tego zdania jest spacja przez co 1 linijka nie jest równa z pozostałymi.

Wieczorkiem jeszcze pogram dalej i jak coś znajdę to odpiszę.

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PS2] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 1 sie 2012, o 22:47

Fajnie, że sprawdzasz, garot. Dzięki^^
Co do błędów...
1. Zaraz poprawię.
2. Rzuciłbyś jakimś zrzutem? Możesz nawet komórką cyknąć.
3. Wyraz PAUSE będzie prawdopodobnie przetłumaczony dopiero wtedy, kiedy belek666 wymyśli, jak wrzucić polskie grafiki do gry...
4. Ta spacja to właściwie początek akapitu. Często się z czymś takim spotkasz, choć nie w każdym tekście było to stosowane. Zachowałem oryginalne "formatowanie" i to przez to. Chyba, że rzeczywiście nie powinno go tam być. W takim razie też bym poprosił o screen ;]
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
garot
Posty: 31
Rejestracja: 11 sie 2010, o 19:22

Re: [PS2] Silent Hill 2

Postautor: garot » 2 sie 2012, o 14:05

Zrobiłem fotki.

najpierw zobacz jak wygląda w angielskiej wersji napis gdy odłączy się pada, jest w 1 linijce a w PL wersji jest 2 2 linijkach. Może gdyby zostało w 1 to by się tak nie rozmywało:

ENG:

https://dl.dropbox.com/u/9885538/20120802206.jpg

PL:

https://dl.dropbox.com/u/9885538/20120802207.jpg

Wydaje mi się że odnośnie tej spacji to nie jest akapit bo jest zbyt mały, i to jest chyba 2 czy 3 część notatki, więc akapit byłby na początku i szerszy ( z kilku spacji)

https://dl.dropbox.com/u/9885538/20120802208.jpg

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PS2] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 3 sie 2012, o 15:05

Komunikat rzeczywiście słabo wygląda [delikatnie mówiąc]. Postaram się go zmieścić w jednej linii - to powinno rozwiązać problem. Grasz oczywiście na wersji PAL gry, prawda? Zwykła czy reżyserska? I miałbym małą prośbę. Mógłbyś sprawdzić jak działają sejwy? W sensie, czy wczytanie starego zapisu z angielskiej gry w już spolszczonej i vice versa nie wywołuje jakichś bugów? Jak wygląda menu pauzy? Sam napis PAUSE nie jest przetłumaczony, czy całość?
Cholercia, ciężko tak nie mieć dostępu do gry, nad którą się pracuje ;]
Z drugiej strony roboty wiele nie mam. Poprawianie plików językowych, co najwyżej ;)
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
garot
Posty: 31
Rejestracja: 11 sie 2010, o 19:22

Re: [PS2] Silent Hill 2

Postautor: garot » 4 sie 2012, o 19:06

Gram w wersję PAL Director's Cut (SLES511 czy jakoś tak ten co pisze w pliku TXT co należy mieć)

Sprawdzałem jak działają sejwy z PL na ENG wersji i na odwrót i wszystko działa dobrze. Gdy włożyłem ENG to od razu automatycznie save mi się wczytał z PL wersji. Więc wszystko jest w porządku. Dodatkowy scenariusz tez sprawdzałem.

Co do pauzy, to jak naciśnie się na pauzę to zatrzymuje się gra i żadnych ikon nie ma tylko napis PAUSE. Tak po prostu twórcy zrobili.

Awatar użytkownika
xychu
Posty: 16
Rejestracja: 3 lip 2012, o 11:14

Re: [XBOX] Silent Hill 2

Postautor: xychu » 24 sie 2012, o 12:21

Samo spolszczenie Silent Hill 2 : Restless Dreams na XBOX 'a nie było trudne. Większość plików jest identyczna z tymi z PC (poza rozdzielczością grafik). Belek666 zrobił pl czcionkę, GimmyBreaker przerobił taśmę na format z XBOX'a, Yarex grafiki. Ja tylko posklejałem to do qpy, przetłumaczyłem kilkanaście specyficznych tekstów dla konsoli XBOX i trochę testowałem. Tłumaczenie nadal jest destroytheardor'a.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości