[PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 27 sie 2017, o 23:32

Hm... Wszystko zdaje się rozbijać o exe gry (w którym zaszyte są czcionki). Prawdopodobnie to fixy i nasz instalator czcionki się gryzą, przez co gra nie działa. Trzeba by porobić instalatory czcionki dla każdej kombinacji fixów (3 wersje + czysta)... Tak to widzę... Ale spróbuj tak: zainstaluj wszystkie fixy, potem nadpisz pliki w folderze gry plikami stąd: https://1drv.ms/f/s!AoPqsCGJi0SzgedKFNZ1GmYgohsHjQ i odpal instalator czcionek ręcznie jako admin z folderu gry (instal.exe). Daj znać czy to pomaga, ja w tej chwili nie mogę tego sprawdzić... I daj znać tu na forum.
(Tak, ten splash to padaka ;)
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
Qamok
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:26

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: Qamok » 30 sie 2017, o 08:41

Dzięki za odpowiedź, czyli wszystko się rozbija o odpowiednie exe z czcionkami. To z jednej strony upraszcza sprawę bo wystarczy takie przygotować i będzie uniwersalne dla każdego komputera w połączeniu z suchymi plikami spolszczenia z drugiej strony nie brałem exe wcześniej pod uwagę.

W paczce którą wysłałeś jest jedynie instal.exe, do czego w takim razie służą: AUTOCZCIONKA.exe, CZCIONKI.bat, installfix.exe ?

Wykonując kroki z mojego poprzedniego posta (teraz nie do końca jestem ich pewien bo w między czasie podmieniałem exe na cracka z internetu i wgrywałem w niego ikonę) udało mi się stworzyć takie .exe. Sprawdziłem całą grę kopiując ją do wersji portble w archiwum i przenosząc na innego kompa. Wasze spolszczenie wgrane na tylko plikami np z twojej paczki, moje .exe z już zaszytymi czcionkami i oczywiście wszystkie fixy z internetu (Widescreen Fix od thirteenag, Fog Fix i xinput plus dodający trigery, d-pad jako konfigurowalne przyciski pada xinput i Silent Hill 2 FMV Enhancement Pack). Jak bardzo będę zbanowany jeżeli wstawię takie exe z waszymi czcionkami (na podstawie cracka z internetu) działające z fixami w postaci linku tu na forum?

Zastanawiam się tylko czy nie przenieść się na pcsx2 w granym waszym spolszczeniem i widescreen cheatem. Audio podobno lepsze.

Awatar użytkownika
Qamok
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:26

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: Qamok » 30 sie 2017, o 23:00

Teraz uwaga czysto polonizacyjna/techniczna. Na pierwszym piętrze Blue creek notatka wyciągnięta z "klozetu" wyświetla się prawidłowo jedynie po pierwszym przeczytaniu, po klejonym zajrzeniu lub po wywołaniu jej z ekwipunku miesza się treścią z następną notatką z drzwi na holu i nie wyświetla liczb :( Co ciekawe obejrzałem gameplay z tego samego momenty "prawdziwego gracza" który korzystał z wersji spolszczonej ale na PS2 i u niego nie było problemu. Jedyna różnica to to że miał więcej notatek ode mnie w tym momencie, trochę parłem do przodu bo początek znam bardzo dobrze i nie zebrałem wszystkich.

Obrazek
Obrazek

Wydaje się że unikanie instalatora i zainstalowanie czcionek ręcznie przez exe oraz plików spolszczenia przez skopiowanie do folderu gry nie tworzy żadnego konflikty z współczesnymi fixami.

Awatar użytkownika
Qamok
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:26

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: Qamok » 30 sie 2017, o 23:26

Ten sam save na angielskiej wersji nie robi takiego problemu, może jednak nie wszystko dobrze się wgrało. Nie wiem czy będę jeszcze walczył i rozkminiał bo wgranie samego exe samo z siebie nie uruchamia Polskiej wersji, tak samo jak wgranie ręczne czcionek. Jakoś tym sposobem z pierwszych postów zadziałało i tego się będę trzymał nawet mimo tego glicza.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 17 gru 2018, o 22:19

Na pierwszym piętrze Blue creek notatka wyciągnięta z "klozetu" wyświetla się prawidłowo jedynie po pierwszym przeczytaniu, po klejonym zajrzeniu lub po wywołaniu jej z ekwipunku miesza się treścią z następną notatką z drzwi na holu i nie wyświetla liczb :(
Dzięki za zgłoszenie. Nie trafiliśmy na taki problem podczas testów, ale chyba nikt nie wpadł na to, by kilka razy sprawdzić kibelek (raz w zupełności wystarczy xd)... Sprawdzimy to podczas pracy nad nową wersją spolszczenia, za którą właśnie się zabieramy i która ma w domyśle działać jak najlepiej z projektem Enhanced Edition, czyli nieoficjalnym remasterem SH2 na PC.

Myślę też, że zrezygnujemy z instalatora, ale to się jeszcze okaże. Tymczasem jeśli macie uwagi lub propozycje, to piszcie tu lub na naszym fejsie (https://www.facebook.com/SilentHillpopolsku). Więcej informacji wkrótce.
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
Qamok
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:26

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: Qamok » 18 gru 2018, o 23:03

Dzięki za zgłoszenie. Nie trafiliśmy na taki problem podczas testów, ale chyba nikt nie wpadł na to, by kilka razy sprawdzić kibelek (raz w zupełności wystarczy xd)... Sprawdzimy to podczas pracy nad nową wersją spolszczenia, za którą właśnie się zabieramy i która ma w domyśle działać jak najlepiej z projektem Enhanced Edition, czyli nieoficjalnym remasterem SH2 na PC.

Myślę też, że zrezygnujemy z instalatora, ale to się jeszcze okaże. Tymczasem jeśli macie uwagi lub propozycje, to piszcie tu lub na naszym fejsie (https://www.facebook.com/SilentHillpopolsku). Więcej informacji wkrótce.
Błąd naprawiał się chyba sam po wgraniu nowszej wersji, 2.0 chyba, w pobieralni gpp do pewnego czasu była jakaś stara 1.1 czy coś. !!!!!! Znakomita wiadomość, fakt że EE korzysta z zmodyfikowanego exe, które potem jest jeszcze dodatkowo modyfikowane przez wasz instalator trochę utrudniał zabawę i powodował kilka dziwnych błędów. Ostatecznie jednak udało mi się wszystko zainstalować względnie poprawnie, choć łatwo nie było. Życzę powodzenia przy odświeżaniu projektu i mam nadzieję że szybko uwiniecie się z przepisaniem spolszczenia w bardziej dzisiejsze standardy. To będzie wspaniały dzień gdy tworząc nową instalację SH2 EE na świeżym PC-ecie, będę po prostu wędrował od jednego folderu z fixami do następnego, by bez żadnych problemów na końcu cieszyć znakomitą wersją gry wysokiej rozdzielczości i to po POLSKU.

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 19 gru 2018, o 20:17

Błąd naprawiał się chyba sam po wgraniu nowszej wersji, 2.0
A, to wiele wyjaśnia. W 2.0 wiele takich rzeczy naprawiliśmy (większą część spolszczenia przy 2.0 zrobiliśmy od nowa i dokładniej).

Przy kolejnej wersji zrezygnujemy raczej z instalatora i postawimy na ręczną instalację, przy czym damy więcej opcji jak podmiana grafik na polskie itp.
Pewnie będą też na PC osobne downloady dla SH2 Directors Cut i dla Enhanced Edition. Przejrzę jeszcze teksty pod kątem stylistycznym, sprawdzę treść zagadek, może da się coś poprawić. Może też porobimy więcej grafik i czcionkę, ale nie będziemy raczej przesadzać z zawartością, bo jednak jesteśmy całkiem zadowoleni z ogólnej jakości spolszczenia w 2.0.

No i dzięki za ciepłe słowa. :)
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

essien
Posty: 6
Rejestracja: 23 lut 2020, o 13:44

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: essien » 13 mar 2020, o 19:01

witam gdzie jest obecnie spolszczenie do SH2 na pc bo zadne linki nie działają

Awatar użytkownika
patrxgt
Posty: 131
Rejestracja: 27 kwie 2019, o 13:36

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: patrxgt » 13 mar 2020, o 20:49

Czy myśleliście o kontakcie z twórcami Enhanced Edition, w celu zapytania, czy nie mogliby użyć waszego spolszczenia do projektu? Chodzi o to, że ten mod (a tak właściwie nieoficjalna łatka) podmienia wiele grafik na te w wyższej rozdzielczości, a co za tym idzie, wasze spolszczenie koliduje z nimi, przez co osoby chcące zagrać po polsku są skazane na grafiki w niskiej rozdzielczości. Jeśli byście się z nimi skontaktowali i poprosili o użycie waszego tłumaczenia w projekcie, to nie dość, że nie trzeba by było instalować łatki i spolszczenia osobno, to jeszcze byłoby ono brane pod uwagę podczas tworzenia grafik w wyższej jakości i ogólna przyjemność z gry byłaby wyższa.

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 13 mar 2020, o 22:20

Spolszczenia są w pobieralni na GPP, ew. zajrzyjcie na naszego fejsa Silent Hill po polsku - tam w przypiętym poście zawsze jest najnowsza wersja spolszczenia.
Jesteśmy w kontakcie z ekipą od SHEE, nasz belek666 im pomaga. Polskie grafiki w wysokiej rozdzielczości pojawią się w aktualizacji.
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości