[PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 17 paź 2012, o 12:02

Ech... Oczywiście nic nie mogło pójść zgodnie z zamierzeniami i dobrą wiarą. Wygląda na to, że nie jesteśmy w stanie uporać się z implementacją przetłumaczonych grafik (mapy, menu główne) do gry na PlayStation 2. Przynajmniej sami nie jesteśmy. Stąd apel z prośbą o pomoc.
Poproszę belek666 o dokładniejsze opisanie problemu tu na forum (niestety nie orientuję się w temacie zbytnio od strony zaplecza technicznego).

Zlitujta się i wesprzyjta nas, biednych cichowzgórnych ;)
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: Berion » 20 paź 2012, o 11:10

Nie lepiej od razu napisać na czym polega ten problem? :P
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 20 paź 2012, o 11:20

Nie lepiej od razu napisać na czym polega ten problem? :P
Uwierz mi, Berion, chciałbym. ;P
Niestety, komunikacja w "grupie" ostatnio ssie, a sam nie mam tak PS2 jak kompa zdolnego udźwignąć emulator, samego SH2 na tę konsolę też nie mam, ba, nikt z nas nie ma - tylko belek666, który zajmuje się portem. Nie wiem więc, o co właściwie chodzi. Czekam desperacko na opis sytuacji. Spodziewałem się go nieco wcześniej, ale cóż... Nadal czekam ;P
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

belek666
Posty: 40
Rejestracja: 1 lis 2008, o 01:49

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: belek666 » 20 paź 2012, o 22:30

Problemem jest sam format plików. Większość plików graficznych znajduje się jako zlepek w PIC.MGF. Mają nagłówek zaczynający się od "00 00 00 00 40 00 00 00 C0 00 04 00 A7 A7 A7 A7" i zawarte są w nim podstawowe informacje takie jak wymiary, format, wielkość pliku. Prawie wszystkie mają prosty format 32bpp ABGR dlatego, że mają mały rozmiar. Przy większych obrazkach takich jak mapy zastosowano jakiś format kompresji aby zmieścić się w 1MB. W hex edytorze(tile molester) wygląda to jak zastosowanie metody "swizzle", która jednak nie zmniejsza rozmiaru pliku. W załączniku zamieszczam przykładowy plik.
Załączniki
outmap.rar
(747.1 KiB) Pobrany 185 razy

tresor
Posty: 4
Rejestracja: 4 lis 2012, o 14:17

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: tresor » 7 lis 2012, o 13:36

Cześć , idzie jakos zaimplementować to spolszczenie do SH 2 na PS3 ?

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 7 lis 2012, o 13:59

(...) idzie jakoś zaimplementować to spolszczenie do SH2 na PS3 ?
Domyślam się, że masz na myśli HD Collection, czyli dwupak SH2+3. Nie pracowaliśmy nad wersją "peestrójkową", choć osobiście myślałem nad takim posunięciem. Jeżeli tylko znajdziemy kogoś, kto będzie w stanie nas wesprzeć przy portowaniu na PS3, to z wielką chęcią się za to zabiorę. Ale najwcześniej to nastąpi dopiero po skończeniu SH3. O ile w ogóle będzie taka możliwość, z czym akurat może być różnie. Cóż, czas pokaże. Z pewnością chciałbym widzieć wszystkie wydania na wszystkich platformach po polsku, jednak rzeczywistość często podcina skrzydła takim naiwnym marzeniom. ;)
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

tresor
Posty: 4
Rejestracja: 4 lis 2012, o 14:17

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: tresor » 7 lis 2012, o 14:20

(...) idzie jakoś zaimplementować to spolszczenie do SH2 na PS3 ?
Domyślam się, że masz na myśli HD Collection, czyli dwupak SH2+3. Nie pracowaliśmy nad wersją "peestrójkową", choć osobiście myślałem nad takim posunięciem. Jeżeli tylko znajdziemy kogoś, kto będzie w stanie nas wesprzeć przy portowaniu na PS3, to z wielką chęcią się za to zabiorę. Ale najwcześniej to nastąpi dopiero po skończeniu SH3. O ile w ogóle będzie taka możliwość, z czym akurat może być różnie. Cóż, czas pokaże. Z pewnością chciałbym widzieć wszystkie wydania na wszystkich platformach po polsku, jednak rzeczywistość często podcina skrzydła takim naiwnym marzeniom. ;)
Tak, własnie chodzi mi o HD collection

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 7 lis 2012, o 14:24

Na dzień dzisiejszy nikt z nas niczego nie próbował z HD Collection. Nie liczyłbym też na to, że łatka takowa ukaże się w najbliższym czasie, choć wcale nie wykluczam, że spróbujemy. Ba, z pewnością spróbujemy, ale tylko tyle mogę obiecać. A czy się uda - i kiedy - tego najstarsi szamani nie wiedzą. ;)
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

roobin
Posty: 10
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:38

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: roobin » 9 lis 2012, o 21:20

Witam
Udało mi się rozgryźć format pliku przesłanego przez belka666.
Mapa jest zapisana w formacie PSMCT32 używanym przez układ graficzny w konsoli ps2, w którym piksele są odpowiednio ułożone w bloki . (podobnie jak w metodzie swizzle o której wspomniał belek666)
Pod tym linkiem znajdziecie więcej informacji na ten temat (program, źródła).
http://ps2linux.no-ip.info/playstation2 ... izzle.html
Jak będziecie potrzebowali pomocy to piszcie.

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 10 lis 2012, o 15:16

Witam
Udało mi się rozgryźć format pliku przesłanego przez belka666 (...)
Kurcze, nie wiem, co powiedzieć. Sprawa grafik wstrzymywała tak projekt SH2 na PS2 (oraz - pośrednio - nową wersję przekładu na PC oraz XBOX-a), jak również SH3 (także pośrednio). Już dałem znać belkowi666, teraz tylko czekać na wieści od niego.

Naprawdę, brak mi słów. Dzięki, roobin, jesteś wielki. ;D
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości