[PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 16 paź 2014, o 17:36

Silent Hill 2 jest grą przeklętą(...)
Hej, witaj na forum. Zakładam, że to Ty dodałeś przed chwilą post na fanpejdżu SHPP - odpisałem Ci tam, ale i tutaj odpiszę. Nigdy nie wiadomo, kto może mieć podobne problemy w przyszłości (lub ma teraz, tylko milczy).

Sprawa wygląda tak, że nie mogę pomóc Ci bezpośrednio. Za port spolszczenia na XBOX odpowiedzialny jest xychu i to z nim muszę się najpierw dogadać w Twojej sprawie. Niestety, kontakt z nim nieco mi się urwał jakiś czas temu i nie mogę obiecać, że załatwimy to w parę minut. Sam nie posiadam wymienionej wyżej konsoli oraz nie orientuje się w działaniu backupów. Postaram się coś wymyślić, może dojdziemy do czegoś wspólnie na "prywacie".

Jeśli rozwiążemy problem, to opiszę co i jak w tym temacie.
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

belek666
Posty: 40
Rejestracja: 1 lis 2008, o 01:49

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: belek666 » 17 paź 2014, o 10:03

Silent Hill 2 jest grą przeklętą. Mam działąjący oryginał na PS2. Przerobiłem na wersję PL i gram na konsoli z chipem modbo (specjalnie kupionej dla FFXII, OKAMI i SH2 w wersjach PL). O ile dwie pierwsze gry chodzą bez problemu to SH2 po dojściu do pierwszych apartamentów się zawiesza. Bez względu na to na jakie i ile płyt bym nie nagrał.

A więc korzystając iż mam również przerobionego XBOXa skopiowałem wersję PAL Silent Hill 2 na twardy dysk. Chodzi. Skopiowałem następnie pliki z tłumaczenia podmieniając oryginalne. Pojawia się napis KONAMI po czym po chwili informacja iż ten ten dysk nie jest grą na XBOXA. No ugryźć się idzie.

Jak rozumiem podmieniam wszystkie pliki łącznie z default.xbe? A co robią w katalogu etc spolszczenia 3 pliki:
memo_msg_g.mes , memo_x_msg_g.mes i stage_apart_w1f_msg_g.mes skoro w oryginale ich w tym miejscu nie ma bo są w katalogu message? (w spolszczeniu zresztą też są tam zdublowane)
Nie mam xboxa ale spróbuję coś zaradzić. Podejrzewam, że problemem może być plik wykonywalny default.xbe. Sprawdź, czy gra bez podmiany tego pliku uruchamia się i czy działa spolszczenie.

Mógłbyś dokładniej opisać, w którym momencie zawiesza się wersja na PS2? Jest to wersja rozszerzona czy podstawowa? Kilkukrotnie przechodziłem wersje rozszerzoną na PS2 i nigdy nie spotkałem się z takim problemem.

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 17 paź 2014, o 10:09

Cześć, belek666! ;)

Siedzieliśmy przy tym wczoraj i doszliśmy własnie do tego pliku. Bez niego gra startuje, nie ma jednak polskich znaków diakrytycznych.

Co do PS2 - Director's Cut, wiesza się przy wejściu do apartamentów. To prawdopodobnie błąd przy tworzeniu *.iso z płyty. Nikt inny tego nie zgłaszał, a pisało do mnie wielu ludzi grających na PS2 (przeważnie łachali się z literówek ;).
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

friedrich
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2014, o 16:32

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: friedrich » 18 paź 2014, o 06:45

Dziękuję za odpowiedzi.

Co do XBOXa - po zmianie ISO na inne (pełne EU - wcześniej prawdopodobnie była to wersja okrojona) plik default z patcha zaczął działać poprawnie. Spolszczenie jest, pl literki są, mapa jest spolszczona. Jedynie menu tytułowe za każdym razem po odpaleniu jest po angielsku "Silent Hill2 inner fears" plus angielskie menu (nawet jeśli wybiorę w opcjach Polski) - ale to jest już szczegół.

Co do PS2 - możliwe że utworzyłem uszkodzone ISO (sam oryginał jest w tym miejscu na pewno OK bo działał jak podmieniałem płytę z PL na oryg). Ale ponieważ mam teraz SH2 PL na Klocka więc przestałem się tym martwić :)

Spolszczenie świetne - grając po angielsku łapałem sens gry ale umykały mi smaczki. A ta gra zasługuje na smaczki. A na jesienne deszczowe wieczory Silent Hill jest idealne.

MajaKot
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2015, o 11:11

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: MajaKot » 10 lut 2015, o 13:13

Witam, mam takie pytanie. Mam oryginalnego SH2 na PS2 i czy legalnie jest "wpalać" w płytkę spolszczenie jeśli tak to jak "wpalić" w oryginalną płytkę to spolszczenie?
Pozdrawiam serdecznie, MajaKot

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 10 lut 2015, o 22:06

Witam, mam takie pytanie. Mam oryginalnego SH2 na PS2 i czy legalnie jest "wpalać" w płytkę spolszczenie jeśli tak to jak "wpalić" w oryginalną płytkę to spolszczenie?
Pozdrawiam serdecznie, MajaKot
Niestety, nie ma technicznej możliwości, aby "wpalić" spolszczenie na oryginalną płytę. Należy wykonać na PC kopię zapasową płyty z grą w formacie *.iso, a następnie nałożyć na powstały obraz płyty łatkę ze spolszczeniem za pomocą programu PPF-O-Matic 3 (polską wersję można znaleźć w pobieralni na GPP). Tak przygotowaną płytę należy wypalić i uruchomić na konsoli zdolnej do "odpalenia" niecertyfikowanego kodu, tj. przerobionej za pomocą chipu (nie polecam; fizyczna ingerencja w internalia konsoli anuluje gwarancję), bądź za pomocą którejś z metod softwareowych (Swap Magic, "magiczne karty pamieci" Free MC Boot).
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

KcprNw
Posty: 1
Rejestracja: 1 lis 2016, o 22:29

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: KcprNw » 1 lis 2016, o 22:30

Linki nie działają :/

oldirty
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2017, o 18:46

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: oldirty » 28 kwie 2017, o 18:47

Proszę pomóż mi edytować czcionki Silent Hill 2 PC.

Awatar użytkownika
Qamok
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:26

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: Qamok » 27 sie 2017, o 17:49

Wasze spolszczenie nie współpracuje z najnowszymi fixami a dokładniej już po wgraniu pierwszego Widescreen Fix od thirteenag zawierającego także zestaw poprawek D3D8 wrapper więc rzecz niezbędna. Gra przestała mi generować mgłę i dodała parę białych tekstur i pociemniała :( Próbowałem najpierw zainstalować grę>spolszczenie>fix jak i gra>fix>spolszczenie efekt ten sam. fix i spolszczenie się gryzą :( Co mogę zrobić aby jednocześnie używać spolszczenia i fixów z seci, jest jeszcze przecież Silent Hill 2 Fog Fix i xinput plus aby pad działał lepiej. Lipa jeżeli się pogryzą. Teraz albo gram z poprawkami w grze i poprawioną mgła albo po Polsku :( Da się coś z tym zrobić. Pewnie pcsx2 będzie łatwiejsze.

Awatar użytkownika
Qamok
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:26

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: Qamok » 27 sie 2017, o 18:58

Znalazłem wstępnie rozwiązanie. Choć postaram się to uprościć
1. Zainstalować grę i zrobić buckup jej folderu gdzieś obok (odinstalowanie spolszczenia sprawia że grą się nie odpala wyświetlając komunikat o brakujących plikach więc trzeba będzie mieć gdzieś całą grę na później)
2. Zainstalować spolszczenie na grze dokładnie jak przewiduje instrukcja.
3. Odinstalować spolszczenie, skasować zawartość folderu z grą (i tak nie działa)
4. Przenieść/skopiować buckup gry (z kroku pierwszego) do folderu instalacji gry
5. Zainstalować spolszczenie w kompletnie "innym miejscu" (innym dysku, folderze) rezygnując z ostatniego kroku (czcionki)
6. Skopiować do folderu instalacyjnego gry 3 foldery z plikami spolszczenia (z wspomnianego wyżej "innego miejsca") przy okazji można pominąć dość mało estetyczny nowy ekran startowy "splash_logo.tex" i nie kopiować go do folderu gry zachowując oryginalny, tło menu jest w miarę ok.

Efekt, gra jest po Polsku, fix załapał, jest mgła, brak gliczy. Nie wiem czy da się inaczej np instalując grę i spolszczenie w innych miejscach a potem kopiując, mam wrażenie że pewne wpisy i czcionki muszą znaleźć się w windowsie co gwarantują pierwsze kroki najwidoczniej aczkolwiek sprawdzę na innym PC-ecie. Jeżeli ktoś tam czyta, zaktualizujcie spolszczenie tak aby nie robiło problemów z fixem i było nieco mniej inwazyjne i intuicyjne, będę wdzięczny.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości