[PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
roobin
Posty: 10
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:38

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: roobin » 11 lis 2012, o 13:19

Dzięki za słowa uznania.
Podam wam jeszcze kilka informacji, które udało mi się ustalić.
W pliku z bitmapą zapisana jest również paleta kolorów (offset 0x1000F0), która też jest poprzestawiana.
Znajduje się tam 16 bloków po 64 bajty, paleta jest 32bitowa, więc będzie to 16 bloków po 16 kolorów.
Żeby uzyskać poprawne kolory należy ją ustawić w następującej kolejności:
1 blok pierwsze 32 bajty
2 blok pierwsze 32 bajty
1 blok ostatnie 32 bajty
2 blok ostatnie 32 bajty
3 blok pierwsze 32 bajty
4 blok pierwsze 32 bajty
3 blok ostatnie 32 bajty
4 blok ostatnie 32 bajty
itd...
Przesyłam zakodowany plik outmap.tm2 w formacie TIM2 z już poprawianą paletą kolorów.
Można go wczytać do programu ezSwizzle i rozkodować.
Pozdrawiam
roobin
Załączniki
outmap.zip
(746.1 KiB) Pobrany 222 razy

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 11 lis 2012, o 18:19

Uwierz, że słowa to za mało. Już zaczynałem wpadać w depresję z powodu tego przeklętego portu na PlayStation 2 (a może to tylko jesień?). W każdym razie, musimy teraz czekać na odzew belka666, który to za niego odpowiada.

A tak z czystej, niczym nieskrępowanej, ciekawości - skądże Cię do nas przywiało? Zajmujesz się grafiką? Dobrych grafików (i programistów) nam zawsze mało... :)

(Wybacz, ale ze mną o sprawach stricte technicznych porozmawiać się nie da, niestety.)
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

piotros
Posty: 8
Rejestracja: 8 sty 2013, o 12:40

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: piotros » 11 sty 2013, o 08:36

Witam wszystkich... ;)
Chciałem odświeżyć temat i dowiedzieć się, czy jest może wygenerowana jakaś kolejna wersja tłumaczenia dla PS2?
W ferie zimowe przymierzam się do ogrania SH1 w polskiej wersji, a jak starczy mi czasu, to pewnie i ogram SH2 w polskiej wersji.
Dlatego w razie co mógłbym potestować nowszą wersję tłumaczenia... ;)
piotros
PS1, PS2, PS3, PSP, PSV

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 11 sty 2013, o 14:13

Witam wszystkich... ;)
(...) czy jest może wygenerowana jakaś kolejna wersja tłumaczenia dla PS2?
Witaj. Wszystko się nieco przeciąga z powodów osobistych, ale nowa wersja (prawdopodobnie finalna) przekładu SH2 jest na ukończeniu. Ja się ciągle bawię tekstem, cały czas coś szlifuję, a samo spolszczenie przeszło ostatnio kolejne testy. Jeżeli reszta ekipy znajdzie czas, znaczy, jeśli się zgramy, to nowa łatka powinna wskoczyć na serwery do wiosny albo i szybciej. Problemem jest jedynie zwyczajny, ludzki brak czasu. Śledź temat tu, na naszym "fejsbuku" (http://www.facebook.com/SilentHillpopolsku) lub innych forach (na playstationforum - http://www.playstationforum.pl/t-spolsz ... ent-hill-2 i forum SHP - http://www.espritdesign.pl/psxzone/sile ... php?t=1630), bo na pewno poinformuję o łatce we wszystkich tych miejscach. Pozdrawiam i życzę udanych ferii. ;)
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

piotros
Posty: 8
Rejestracja: 8 sty 2013, o 12:40

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: piotros » 11 sty 2013, o 15:53

[..]nowa łatka powinna wskoczyć na serwery do wiosny albo i szybciej. Problemem jest jedynie zwyczajny, ludzki brak czasu.
:) Zdaję sobie sprawę... sam mam nie wiele czasu... :(
W każdym razie jakby był potrzebny tester, to dajcie znać... ;)
Śledź temat tu, [..] lub innych forach (na playstationforum - http://www.playstationforum.pl/t-spolsz ... ent-hill-2 [..], bo na pewno poinformuję o łatce we wszystkich tych miejscach.
Z niecierpliwością będę wypatrywał wieści... :) Z PSforum przybyłem... ;)
Pozdrawiam i życzę udanych ferii. ;)
Jeszcze 2 tygodnie i potem urlop na ferie... :)
piotros
PS1, PS2, PS3, PSP, PSV

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 12 sty 2013, o 16:38

W każdym razie jakby był potrzebny tester, to dajcie znać... ;)
Najprawdopodobniej już nie będziemy potrzebowali więcej testerów (najprawdopodobniej), ale dzięki. W razie czego, pewnie do Ciebie napiszę. ;)
Ot, na obecną chwilę wynika, że przy portowaniu na PS2 nie ma wielkich trudności, to znaczy są, ale nie pojawiają się nowe poważne bugi, więc jak tylko skończymy, to raczej rzucimy na serwer gotową łatkę.
Z niecierpliwością będę wypatrywał wieści... :) Z PSforum przybyłem... ;)
Wypatruj, wypatruj... Jak to się mówi, nie znacie dnia ani godziny! ;P
I tak coś właśnie kojarzyłem po nicku, znajomo brzmiał. Witaj "u nas". Rozejrzyj się po tematach, bo chłopcy i dziewczęta mnóstwo całe gier na konsole Sony tutaj tłumaczą. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie, jeśli nie wyrobimy się z Silent Hill do Twojego urlopu. ;)
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
f1older
Posty: 14
Rejestracja: 5 paź 2011, o 11:41

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: f1older » 14 sty 2013, o 16:03

@destroytheardor- chciałbym podziękować w imieniu mojego juniora, za świetne tłumaczenie SH2.
to zdaje się wersja beta, ale mimo wszystko radocha z gry nieziemska. dzięki za ogrom roboty, jaką wykonaliście. ;)

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 16 sty 2013, o 14:56

(...) chciałbym podziękować w imieniu mojego juniora, za świetne tłumaczenie SH2.
Żywię jedynie nadzieję, że ów junior nie jest zbytnio poniżej 16-tki, bo to jednak gra dla starszych odbiorców (nikomu nie mówcie, że przechodziłem ją w I czy II klasie gimnazjum). ;P
to zdaje się wersja beta (...)
Beta na PS2, sam przekład to te samo spolszczenie, co pierwsza wersja na PC, tylko bez grafik. Nie było jakichś szczególnych problemów podczas rozgrywki? Wszystko było zrozumiałe, a gra nie wieszała się (bądź cokolwiek innego)?

A za same ciepłe słowa - dziękuję w imieniu swoim i całego zespołu za spolszczenie odpowiedzialnego. Właśnie dzięki takim słowom mam ochotę brać na warsztat następne tytuły i dopieszczać do perfekcji to, co już "umiąchałem". Dzięki raz jeszcze i nakłaniam do grania z naszymi przekładami (SH3 i 4 też będą na PS2, kiedy je skończymy, na GPP jest kilka spolszczeń naprawdę świetnych i wciągających tytułów na tę konsolę, jak Final Fantasy XII czy Okami, pojawi się pewnie jeszcze więcej).

Tak, że raz jeszcze dzięki i do przeczytania tu i tam, od czasu do czasu. Pozdrów Juniora ode mnie ;)
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
f1older
Posty: 14
Rejestracja: 5 paź 2011, o 11:41

Re: [PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: f1older » 16 sty 2013, o 22:31

co do wieku juniora, to spokojnie. nie zapodaję mu bezrefleksyjnie wszystkiego. a już na pewno nie jakąś bezsensowną przemoc. wszystko pod kontrolą. ;) (jest w wieku takim jak ty, gdy w to grałeś :P )
ale to nie na temat, akurat. ;)

co do samej rozgrywki. właśnie z gra w sh2, wraz z moją brzydszą połową :P
jest ponoć w jakimś więzieniu, spotkał się z Angelą. o ile to ci coś mówi. ;)
zwieszki nie było ani razu, a z literówek, to zapamiętał jedną. wg niego było "przesnaczenie", miast "przeznaczenie". (nie mogę już tego zweryfikować, niestety)
ale w którym to miejscu, zabij mnie- nie powiem już teraz.
poza tym, tłumaczenie jest prześwietne. wcale na betę nie wygląda, wg. mnie. ;)
jeszcze raz dzięki.

co do innych tłumaczeń, to właśnie dzięki wspaniałym tłumaczeniom Okami(cudo!) i FFXII tu trafiłem.
cholernie doceniam, to co robią ludzie, poświęcając swój czas.

jeszcze raz dzięki, do przeczytania, tu i tam. (na ps forum już właściwie się spotkaliśmy) ;)

piotros
Posty: 8
Rejestracja: 8 sty 2013, o 12:40

Game Result = krzaczki w wersji PL

Postautor: piotros » 18 sty 2013, o 16:49

Dzisiaj postanowiłem przygotować sobie wersję SH2 Director's Cut do ewentualnego ogrania w najbliższym czasie i podczas sprawdzania zapisanych save'ów, okazało się, że wczytane Game Result nie wyglądają najlepiej w wersji polskiej... Chodzi o górną informację, w wersji EN jest napis "GAME RESULT"
sh2_dc_en.jpg
Game Result w wersji EN SH2 DC
a w wersji PL jakieś krzaczki...
sh2_dc_pl.jpg
Game Result w wersji PL SH2 DC
Sprawdziłem również jak to wygląda na zwykłej wersji SH2 i jest tak samo.
sh2_en.jpg
Game Result w wersji EN SH2
sh2_pl.jpg
Game Result w wersji PL SH2
Obie wersje SH2 to PAL. Obrazy zrobione z oryginałów.
piotros
PS1, PS2, PS3, PSP, PSV


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości