[PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

[PC][PS2][XBOX] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 3 lip 2012, o 08:34

Witam!

Chciałbym ogłosić, iż projekt przekładu Silent Hill 2 dla komputerów osobistych i konsol PlayStation 2 oraz XBOX jest już ukończony!

Spolszczenie posiada polską czcionkę, przetłumaczone wszystkie grafiki oraz kilka bonusów (nieocenzurowana wersja kasety wideo, którą James ogląda w hotelu pod koniec gry, oraz możliwość dodania obsługi ekranów panoramicznych w wersji PC). Spolszczenie jest nałożone na język niemiecki, aby można było z łatwością sprawdzić oryginalny tekst. Łatki dla PS2 są w formacie *.ppf (w paczce ze spolszczeniem znajduje się program PPF-O-MATIC 3 PL do nakładania tychże na obrazy *.iso) i są przeznaczone do wydań europejskich PAL SLES_503.82 (SH2) i PAL SLES_511.56 (SH2DC) i nie będą działały na wersji amerykańskiej NTSC.
Dodatkowo, spolszczenia na PC oraz XBOX zostały zaktualizowane do wersji 2.0 i wszystkim grającym zalecamy ich ponowne pobranie.
LINKI:

Link do łatki dla Silent Hill 2: Director's Cut na PlayStation 2 - http://grajpopolsku.pl/downloads.php?ca ... oad_id=367

Link do łatki dla zwykłego, nierozszerzonego wydania Silent Hill 2 na PS2 - http://grajpopolsku.pl/downloads.php?ca ... oad_id=366

Link do łatki dla Silent Hill 2: Restless Dreams/Inner Fears na XBOX-a - http://grajpopolsku.pl/downloads.php?ca ... oad_id=356

Link do spolszczenia Silent Hill 2: Director's Cut na PC - http://grajpopolsku.pl/downloads.php?ca ... oad_id=352

W spolszczeniu maczali palce:
belek666 - czcionki, grzebanie w *.exe, wersja dla PS2;
destroytheardor - tłumaczenie, grafika, korekta, testy, sprawy organizacyjne;
YaReX - grafika, nowe ekrany, wygrzebanie "kasety";
xychu - łatka na rozdzielczość panoramiczną, testy, wersja dla XBOX-a;
GimmyBreaker - trollowanie tłumaczeniowe, konwersja "kasety" dla XBOX-a;
macina1998 - instalator dla PC;
Żydolf - testy, korekta, robienie zakupów;

oraz gościnnie:

Badem Badem - pomoc przy grafikach (mapy, okładki, instrukcja obsługi);
Manuel Czaszka - pierwsza korekta;
Norek - wierszyk o 6 wisielcach.
Machiner - odręczna notatka na mapie miasta;

Port spolszczenia dla PS2 przygotował belek666.
Port Spolszczenia dla XBOX-a przygotował xychu.

Podziękowania:
mendosa, mwk, Johnny, twig, bemberg, Antitheus, anti.dot, secretstas oraz John_Modest Productions - dziękujemy!

Szczególne podziękowania:
Dencraft(Denis) - za udostępnienie kodu wypakowującego czcionki.
roobin - za pomoc w rozpracowaniu grafik w wersji na konsolę PS2.

Wszystkim zamieszanym, jak i całej społeczności zgromadzonej wokół grajpopolsku.pl bardzo dziękuję za pomoc i doradztwo. Mam nadzieję, że uda nam się przepchnąć projekt do wersji finalnej jak najszybciej.
Wszelkie uwagi, pomysły, propozycje, sugestie, bluzgi oraz pochwały są jak najbardziej mile widziane :P

Zapraszam też na naszego facebooka - https://www.facebook.com/SilentHillpopolsku


-- 3 lip 2012, o 10:41 --

No, a tu kilka obiecanych screenów z wersji beta, ale tylko kilka, coby nie spojlować zbytnio :)

Obrazek ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
xychu
Posty: 16
Rejestracja: 3 lip 2012, o 11:14

Re: [PC] Silent Hill 2

Postautor: xychu » 3 lip 2012, o 11:15

Super, nie mogę się doczekać. W końcu profesjonalne spolszczenie tej niesamowitej gry!
Chętnie potestuję.

Awatar użytkownika
Legion
Konsensus gethów
Posty: 52
Rejestracja: 28 lut 2011, o 11:52
Grupa: Geth

Re: [PC] Silent Hill 2

Postautor: Legion » 3 lip 2012, o 13:28

Wreszcie wzięły się za to osoby znające się na robocie. Można liczyć na 'przygarnięcie' SH3 i SH4 przez tę samą ekipę? Przydałyby się profesjonalne przekłady do obu tytułów.
There is a high statistical probability of death by gunshot. A punch to the face is also likely.
Legion

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 3 lip 2012, o 22:35

Wreszcie wzięły się za to osoby znające się na robocie

No właśnie niekoniecznie, tłumaczenie jako takie jest w całości mojego autorstwa. Przedmioty, menusy, dialogi, notatki... Cały tekst (no, jeszcze nie cały ;) wyszedł spod mego pióra. Wyżej wymienieni, bez których spolszczenie w ogóle by nie powstało (zwłaszcza bez YaReXa i belek666) dali mi wolną rękę co do przekładu. A ja... Cóż, to mój pierwszy projekt w ogóle i trudno powiedzieć, że się na tym znam :P

Jeśli natomiast chodzi o przyszłe projekty (w tym wypadku SH3 i 4), to za wcześnie jeszcze, by cokolwiek powiedzieć. Skończmy i dopracujmy najpierw "dwójkę". Mogę jedynie szepnąć cichutko, że jeśli chodzi o te 2 gry, to technicznie jak najbardziej jesteśmy w stanie to zrobić (ot, kwestia dorobienia czcionki). Nie chcę nic obiecywać, ale porozmawiamy jak już będzie po wszystkim. Sporo zależy też od tego, czy ten przekład w ogóle się przyjmie (jeśli nie, to jaki sens tworzyć kolejne? Zwłaszcza, że byłyby w podobnym stylu ;)
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Silent Hill 2

Postautor: Manuel Czaszka » 3 lip 2012, o 22:37

Ja dodam od siebie, że o ile o jakość przekładu się nie martwię, to wpisanie mnie w autorów to nieco za dużo :P Zrobiłem jedną, skrajnie banalną grafikę (mapę SH) :P
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 3 lip 2012, o 22:56

wpisanie mnie w autorów to nieco za dużo
Po prostu lubię się podlizywać :P A tak szczerze, to nie wiem do końca, co kto dokładnie robił, jako, że ta część leżała (i w sumie dalej leży) w rękach YaReXa, także szczegółowa lista płac pewnie dopiero w czytaj_mnie.txt się pokaże ;)

-- 4 lip 2012, o 08:17 --

Dobre wieści, mili Państwo. Dwie, konkretnie.
Po pierwsze i mniejsze, zakończyłem właśnie wstępną korektę. Nie ma już baboli takich, jak na screenach, które wcześniej wrzuciłem. W ogóle, nie ma już (na 93%) baboli ortograficznych. Teraz
tylko ze stylistyką zostało :P

Po drugie i najważniejsze.
BĘDZIE WERSJA PRZEKŁADU DLA PLAYSTATION2!!!

belek666, który jest autorem czcionki oraz cudotwórcą, który uporał się z menu pauzy w grze, zaofiarował się stworzyć port spolszczenia dla PS2.
Nie jesteśmy jeszcze pewni, czy obie wersje ukażą się równocześnie, tak czy inaczej, jest to zdecydowanie najlepsza wiadomość od początku projektu :)

Stay tuned :)

-- 6 lip 2012, o 22:26 --

Jest i pierwsze nagranie. Oto, jak niszczymy klimat tej wspaniałej gry :)
http://www.youtube.com/watch?v=36-raVWJzOQ
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
Legion
Konsensus gethów
Posty: 52
Rejestracja: 28 lut 2011, o 11:52
Grupa: Geth

Re: [PC] [PS2] Silent Hill 2

Postautor: Legion » 6 lip 2012, o 23:23

Na mapie jedna z ulic widnieje, jako: 73 chrabstwo (na trailerze widać).
There is a high statistical probability of death by gunshot. A punch to the face is also likely.
Legion

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC] [PS2] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 6 lip 2012, o 23:53

Na mapie jedna z ulic widnieje, jako: 73 chrabstwo
Dzięki, nie zwróciłem uwagi. Już ślę prośbę o poprawkę na "hrabstwo" :)

-- 9 lip 2012, o 07:11 --

Malutka aktualizacja - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kończymy właśnie korektę głównego scenariusza.

Ruszyła też strona projektu na facebook'u (wiem, wiem, ale takie czasy są, że bez tego się nie obejdzie...).
Także zapraszamy ^^
http://www.facebook.com/SilentHillPoPolsku
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
garot
Posty: 31
Rejestracja: 11 sie 2010, o 19:22

Re: [PC] [PS2] Silent Hill 2

Postautor: garot » 11 lip 2012, o 17:43

Bardzo się cieszę że ktoś zabrał się za spolszczenie tej gry na PS2 :) Czy dodatkowy epizod w wersji rozszerzonej też będzie spolszczony?

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC] [PS2] Silent Hill 2

Postautor: destroytheardor » 11 lip 2012, o 17:49

Czy dodatkowy epizod w wersji rozszerzonej też będzie spolszczony?
Witam.
Wersja na PlayStation 2 prawdopodobnie obejmie oba wydania gry, tj. pierwsze, nierozszerzone, oraz Wersję Reżyserską. W tym drugim przypadku scenariusz dodatkowy "Zrodzona z pragnienia" jak najbardziej będzie przetłumaczony (tak, jak i w wersji pecetowej). Na chwilę obecną borykamy się z poważnymi utrudnieniami w kwestii podmiany grafik w grze na polskie (mapy, ekran główny). Z tego powodu nie jestem w stanie, choćby w przybliżeniu, podać przewidywanej daty premiery wersji PS2... Dokładamy jednak wszelkich starań, by stało się to możliwie szybko.
Pozdrawiam :)
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości