[PSX] Soul Reaver - T-PL(RU)

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

[PSX] Soul Reaver - T-PL(RU)

Postautor: Berion » 11 lis 2008, o 22:56

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami, a konkretnie to daleko za Uralem, powstała Polska lokalizacja Soul Reavera. Prawdopodobnie gra hackowana była w ściśle określonym celu - czyli zarobkowym - na stadionie X-lecia, niegdysiejszym centrum piractwa w Polsce.

Pod względem technicznym hack prezentuje całkiem wysoki poziom, niestety już pod względem merytorycznym wręcz odwrotnie i jest to bardziej komedia niż prawdziwa lokalizacja. Mimo wszystko wschodni bracia starali się jak mogli i dziś wersja ta należy do jednej ze zdecydowanie kultowych.

Autorzy niniejszego spolszczenia są nieznani.

---

Przejdźmy jednak do konkretów:

Tłumaczenie, że tak powiem, "polsko-rosyjskie" powstało na jednej z późniejszych beta wersji Legacy of Kain - Soul Reaver. Zawierało na płycie debug stuff (mimo, że był już wywalony z PS-X EXE i pomimo faktu, że nie używane lokacje też zostały wycięte lub zmodyfikowane), główny munge i tablica były mniejsze w stosunku do wersji retail i umieszczone na innych sektorach.

Przygotowując łatę, z ww. powodów, nie uwzględniłem plików z ./DEBUG, które by tylko skomplikowały budowę patcha. Także po spatchowaniu nie uzyskamy dokładnie takiej samej wersji jak ta pierwotna - nie ma zresztą takiej potrzeby - naprawdę.

Łata jest w formacie PPF3 i należy ją nałożyć na retailową wersję NTSC/U, czyli SLUS_007.08!


---

//download wkrótce, toć to przeszło 205MB ;P
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PSX] Soul Reaver - T-RUPL

Postautor: bemberg » 12 lis 2008, o 01:09

Tak! Świetny pomysł Berion, przecież dużo już jest zrobione, tytuł dobry więc czemu by nie wyszlifować? Proponuje dwa patche - jedna kultowa, polsko-rosyjska wersja i druga oszlifowan przez Beriona :) Trzymam za Ciebie kciuki :)
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PSX] Soul Reaver - T-RUPL

Postautor: Berion » 16 lis 2008, o 14:09

Dziś zrobiłem testowego patcha (bez debug). Jak wszystko będzie ok, to w następnym tygodniu release. Obecnie patch waży około 400MB, ale dał się upakować do 200MB.
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PSX] Soul Reaver - T-PL(RU)

Postautor: Norek » 16 lis 2008, o 15:20

Co dokładnie będzie zmienione/poprawione w stosunku do tej ruskiej wersji?
Co od siebie dorzucasz? Tłumaczysz coś na nowo?
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PSX] Soul Reaver - T-PL(RU)

Postautor: Grahf Wiseman » 16 lis 2008, o 17:52

Co dokładnie będzie zmienione/poprawione w stosunku do tej ruskiej wersji?
Co od siebie dorzucasz? Tłumaczysz coś na nowo?
Tam sie nie da nic poprawic procz ekranu loadingu i kilku napisow w menu, chyba, ze Berion odkryl w sobie powolanie do dubbingowania(tudziez ktos ma na tyleumiejetnosci, ze potrafi dorzucic napisy - byl nawet temat o tym kiedys) xD
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PSX] Soul Reaver - T-PL(RU)

Postautor: Berion » 16 lis 2008, o 18:12

Nie, nie to będzie "oryginalny" SR by Russians. ;]
Jako zewnętrzny patch, dorzucę swój "loadnig" i może poprawione nazwy w opcji menu. W każdym razie jako zewnętrzny. Chciałbym uniknąć skojarzenia tego patcha z moją osobą jako autorem. Ludzie z reguły mają niewielki rozum i jeszcze by pomyśleli, że to ja to popełniłem te 11 lat temu. Tak samo jak np. wielu kojarzy mnie z FMCB, mimo że robiłem doń tylko gui...

@Kochataki
Mój dubbing byłby nieporównywalnie lepszy niż ten "wschodni" - nie doceniacie mnie. Niestety, mój głos raczej pasuje tylko do Elder God-a. Więc... prędzej nie dubbing a lektor. Jak mi się kiedyś będzie nudziło to kto wie... XD

---

I po testach. :) Wsio igra kamandiry. Tylko gdzie ja mam uploadnąć 200MB? huh
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PSX] Soul Reaver - T-PL(RU)

Postautor: Berion » 20 lis 2008, o 14:00

Dupa będzie z "patcha na loading". Po podmianie jakiejkolwiek bitmapy gra mi się zawiesza. Możliwe, że to jakieś zabezpieczenie jak w RE2. Sam sobie z tym nie mam szans poradzić (disasm magician wanted ;]).
~ Primum non nocere ~


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości