[PC][PS2][XBOX] Silent Hill 4: Pokój

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

[PC][PS2][XBOX] Silent Hill 4: Pokój

Postautor: destroytheardor » 13 lis 2012, o 17:56

Witam. Chciałbym ogłosić rozpoczęcie prac nad nowym przekładem gry Silent Hill 4: The Room.
Nad spolszczeniem pracuje ta sama banda, co nad pozostałymi tytułami z serii, choć przy tym projekcie nastąpiło małe przetasowanie. A zatem:
- tłumaczeniem tym razem zajmuje się xychu i to on prowadzi cały projekt. Przygotowuje on również wersję na pierwszą konsolę Microsoftu;
- czcionki usmażył niezawodny belek666, najpewnie port na PS2 także usmaży;
- ja zajmę się korektą oraz ogólnie pojętym czuwaniem nad miłą atmosferą w "grupie" oraz PR-em ;P
- grafiką zajmie się YaReX, jak było ustalone wczśniej;

Wszelkie pytania i bluzgi proszę zatem kierować do nas obu (xycha i mnie), ponieważ on nie bywa tu zbyt często ostatnimi czasy. ;)

Podczas naszej walki z narzędziami do Silent Hill 3 postanowiliśmy jednocześnie zadbać o to, by działały one również z "czwórką". I działają. Wszystko śmiga i wygląda ślicznie. Oto maleńki dowód:
542292_438262999552944_1608365804_n.jpg
Słowem wyjaśnienia - nie tłumaczę tego tytułu dlatego, że nie jestem jego wielkim fanem i nawet nie udało mi się go nigdy ukończyć. Nieznajomość lore tej części mogłaby negatywnie wpłynąć na jakość przekładu. Normalnie nie stanowiłoby to być może wielkiego problemu, jednak skoro jest z nami xychu, który SH4 ukończył wielokrotnie i zna temat od podszewki (tak, jak ja znam dwójkę i trójkę), to wydaje się być osobą o większych kompetencjach.
Daty premiery oczywiście brak i proszę nawet o to nie pytać. Pojawi się tak szybko, jak tylko się uporamy z przekładem oraz portami na konsole.

Oczywiście gra zawierać będzie przetłumaczone napisy, grafiki oraz menu. Czcionki polskie są, jak widać powyżej. Łatka na obraz panoramiczny dla PC również może się pojawić, ale tego akurat nie obiecujemy.

Tradycyjnie zapraszam też na facebookową stronę projektu: https://www.facebook.com/SilentHillPoPolsku

Zatem... Trzymacie kciuki, ślijcie uwagi oraz propozycje i... grajcie po polsku. :)
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

kofii12345
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2013, o 14:51

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 4: Pokój

Postautor: kofii12345 » 28 lip 2013, o 14:55

Pamiętam, że kilka lat tremu ściągnąłem spolszczenie na wersje na xboxa i działało całkiem ok. Czy to była jakaś wasza stara praca i czy by nie można jej wykorzystać?

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 4: Pokój

Postautor: destroytheardor » 28 lip 2013, o 15:24

Pamiętam, że kilka lat tremu ściągnąłem spolszczenie na wersje na xboxa i działało całkiem ok. Czy to była jakaś wasza stara praca i czy by nie można jej wykorzystać?
Cześć. Poprzednie spolszczenia do "czwórki" nie mają z nami nic wspólnego. O ile mnie pamięć nie myli, stworzyli je ludzie związani z Forum SHP (http://www.espritdesign.pl/psxzone/sile ... /index.php) oraz YaReX, którego możesz znaleźć i gdzieś tutaj. (Jeśli to czytasz, to proszę Cię o ew. sprostowanie, Jarku ;)
Jeśli chodzi o wykorzystanie pracy, to sprawa ma się podobnie, jak w przypadku dwójki - gra wymaga gruntownej retranslacji od podstaw, a następnie kilku porządnych korekt. Za bardzo kochamy i szanujemy tę serię, aby pozwolić na ukazanie się tylko "poprawnego", tylko "przyzwoitego" bądź tylko "dobrego" spolszczenia. Musi być mistrzowskie. Dlatego też praca nad SH3 i 4 się przeciąga, dlatego też po premierze SH2PL przez kolejny rok poprawialiśmy i przebudowywaliśmy nasz przekład (i to pewnie jeszcze nie koniec bajki).

Zdaję sobie sprawę, że za szybko ogłosiliśmy pracę nad tym tytułem, rozbudzając jednocześnie Wasz apetyt, ale zrobiliśmy to rozmyślnie, celem "zaklepania" projektu i uniknięcia dubli. Dajemy z siebie wszystko, aby przekład stał na jak najwyższym poziomie oraz był jak najpełniejszy (problemy z edycją grafiki stanowią dla nas nie lada kulę u nogi, z którą musimy się uporać).
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
YaReX
Posty: 96
Rejestracja: 2 cze 2011, o 15:10
Grupa: Suvareńczycy
Kontakt:

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 4: Pokój

Postautor: YaReX » 29 lip 2013, o 20:57

(...)O ile mnie pamięć nie myli, stworzyli je ludzie związani z Forum SHP oraz YaReX, którego możesz znaleźć i gdzieś tutaj. (Jeśli to czytasz, to proszę Cię o ew. sprostowanie, Jarku ;) -dop. OWSZEM, CZYTAM, CZYTAM, MÓJ DROGI PRZYJACIELU... :D
Mowa o wersji XBox'owej spolszczenia - nic o takowej nie wiem. Na pewno nie robiłem jej, ale zakładam, że wiele elementów pochodziło z wersji PC (mojej i czyjejś - że byłą to pewnego rodzaju "sklejka"; w sumie nikt nie raczył mnie o tym powiadomić, że posłuży się czyjąś pracą ;-)

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 184
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 4: Pokój

Postautor: EvilDoom » 13 maja 2014, o 13:17

Dawno nie było żadnych informacji o projekcie. Czy prace nadal nad nim trwają?

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 4: Pokój

Postautor: destroytheardor » 15 maja 2014, o 02:05

Dawno nie było żadnych informacji o projekcie. Czy prace nadal nad nim trwają?
Z tego, co mi wiadomo, xychu tam sobie działa pomalutku przy czwóreczce i projektu nie porzucił. Jeżeli jednak prace będą się nazbyt przeciągać - a ja skończę wreszcie SH3 - to nie wykluczam możliwości przejęcia tłumaczenia. Nie chciałbym jednak tego robić, gdyż zwyczajnie czwórki nie trawię i męczyłbym się z przekładem. Póki co jednak - sprawa jest w toku. Xychu ma ponoć dużo mniej czasu na tłumaczenie ode mnie, a i mi idzie ostatnio jak krew z nosa (delikatnie rzecz ujmując).
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
xychu
Posty: 16
Rejestracja: 3 lip 2012, o 11:14

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 4: Pokój

Postautor: xychu » 22 paź 2014, o 12:16

Pierwsze spolszczenie SH4 z polską czcionką dziś zostało zrobione.
Skorzystałem w sporej części z dostępnego spolszczenia (z tego forum). (Doszedłem do wniosku, że jeśli miałbym wszystko od nowa sam tłumaczyć, to pewnie nigdy bym go nie ukończył)
Dodana została polska czcionka autorstwa belek666

Nie zostały póki co przetłumaczone grafiki. Tylko teksty. Niedługo udostępnię pierwszą wersję.

piotros
Posty: 8
Rejestracja: 8 sty 2013, o 12:40

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 4: Pokój

Postautor: piotros » 22 paź 2014, o 17:58

Bardzo dobra wiadomość! :)
A jeszcze zdradź na jaką platformę uda Ci się udostępnić spolszczenie? Może na PS2, wtedy mógłbym potestować, bo cały czas planuję uzyskać wszystkie zakończenia w tej części... :)
piotros
PS1, PS2, PS3, PSP, PSV

Awatar użytkownika
xychu
Posty: 16
Rejestracja: 3 lip 2012, o 11:14

Re: [PC][PS2][XBOX] Silent Hill 4: Pokój

Postautor: xychu » 23 paź 2014, o 06:21

Póki co wersja PC. Na razie robiona jest korekta. Potem postaram się zrobić wersję na XBOX'a. Ale do niej muszę mieć teksty po korekcie i napisać program do konwersji tekstów polskich z PC na XBOX. Tu jest trudniej niż w Silent Hill 2, bo niestety nie da się skopiować plików z wersji PC.
Planowana jest też wersja na PS2 (ale to już nie ja się tym zajmę bo nie mam tej konsoli).

-- 27 paź 2014, o 23:42 --

Pierwsza wersja do zgłaszania poprawek tu:

http://1drv.ms/ZUcflu

Ewentualne poprawki/literówki/błędy proszę zgłaszać emailem na xychul@yahoo.com


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości