[PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
GimmyBreaker
Senior Penor
Posty: 172
Rejestracja: 5 lip 2012, o 15:15
Grupa: Norek i spółka

[PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: GimmyBreaker » 21 maja 2013, o 22:53

Nabór tłumaczy: zamknięty

Witajcie, me kochane dzieci!
Po sukcesie The Walking Dead i moim debiucie tłumoczeniowym (w ramach rekompensaty za mój przydługawy urlop), ogłaszam wszem i wobec, że nowe dziecko Telltale Games nie zostanie pominięte.
Tak, moi drodzy, The Wolf Among Us doczeka się syzyfowych prac przekładu z angielskiego na polski (po wydaniu).

Trochę nas już jest:
- GimmyBreaker - tłumaczenie, grafiki, czcionka, narzędzia, technikalia
- Norek - tłumaczenie, korekta, testy
- roobin - narzędzia
- Skwierczyk - tłumaczenie, korekta
- kasica - tłumaczenie, korekta
- Asenath - tłumaczenie, testy
- Semprini - tłumaczenie
- Bartek Musajew - tłumaczenie
- Annica88 - korekta, testy
- Kubson - grafiki
- mziab - administracja repozytorium, pomoc w konfiguracji oprogramowania CAT

Specjalne podziękowania:
- Brucie - za pomoc z plikiem .scene
- voythas, cienislaw i Sledziu_w z grupy GameSub - za pomoc w testach, grafikach i czcionce
- Marta Olszewska - testy

Postęp prac:

EPIZODY I - V WYDANE:
KLIK


Do pobrania:
- Tapeta

Zwiastun zapowiadający grę:

Link

Zwiastun premierowy:

Link

Gameplay:

Link
-Go piss up a flagpole: Idź obszczać maszt
-'tis doubt which leadeth thee to purgatory: Mam wątpliwości co do tego, który z nich jest pionerskim środkiem przeczyszczającym
-The electricity cooks you from the inside out: Prąd zrobi Ci lasagne z jelit ;)

roobin
Posty: 10
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 17:38

Re: [PC] The Wolf Among Us

Postautor: roobin » 16 paź 2013, o 16:03

Witam

Program do edycji czcionek do The Wolf Among Us.
Obsługa jest identyczna jak w TTG Tool.
Znalezione błędy można zgłaszać na PW.
Załączniki
The Wolf Among Us Font Tool.zip
(110.59 KiB) Pobrany 1345 razy

Awatar użytkownika
filu23
Posty: 105
Rejestracja: 14 sie 2011, o 19:13

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: filu23 » 21 paź 2013, o 13:41

Packer i Repacker dla plików landb5

Kod: Zaznacz cały

http://www26.zippyshare.com/v/19337379/file.html
enjoy ;)

Awatar użytkownika
LeKreuzPL
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2012, o 17:01

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: LeKreuzPL » 30 gru 2013, o 13:12

Znając was to zarobie pewnie warna bo to tutaj widzę norma, ale po prostu muszę wyrazić swoją opinie. Nie rozumiem jednej rzeczy, po co robicie te tematy na forum, nakręcacie ludzi i wgl, jak potem robicie te spolszczenia miesiącami bo 'robicie to za darmo i nikt was nie zmusza' - no spoko. Ale jak już się za to zabieracie i ogłaszacie wszem i wobec że będzie w najbliższym czasie to chociaż ustalcie jakiś termin i nikt nie będzie non stop pytał. A jak już nie ustalicie żadnego terminu to się nie dziwcie że ludzie specjalnie konta zakładają żeby was spytać o termin bo wielu ludzi wychodzi z założenia że poczekają na spolszczenie i dopiero zagrają. Zakładacie te tematy, wpadnie jedno pytanie o termin i zaraz blokujecie co jest śmieszne. Może nawet bana zarobie bo rozdajecie to wszystko na lewo i prawo - bo ktoś spytał o termin bo się nie może doczekać. Pozdrawiam i i tak wyrazy szacunku za stworzone spolszczenia, ale czasami jak czytam to forum to się już łapie za głowę. Nawet obiło mi się o uszy że spolszczenie do Walking Dead od was wyjdzie w ciągu kilku dni od premiery. No ciekawe...

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: Norek » 30 gru 2013, o 13:27

Obrazek

Proszę o dokładny cytat, że spolszczenie wyjdzie w ciągu kilku dni od premiery.
Zaraz się okaże, że ktoś napisał, że spolszczenie MA SZANSĘ wyjść w ciągu kilku dni od premiery, albo coś w ten deseń, ale oczywiście czytanie ze zrozumieniem, jak wiem, to w przypadku niektórych abstrakcja.

Ale odpowiem Ci w pełni poważnie na Twoje pytania.
Tematy na forum zakładane są po to, żeby ludzie wiedzieli, nad czym pracujemy. To takie proste.
Nie ustalamy terminów, bo robimy je miesiącami i za darmo :P Ale rozumiem, że to też trudno może być zrozumieć.

Ja się dziwię, że ludzie ciągle pytają, bo wyraźnie napisano, że nie wiadomo ile to potrwa. Tłumaczenie może iść jak po maśle, ale coś się w ostatniej chwili spieprzy i tyle jest z planów. Trudno to zrozumieć?

Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości, z chęcią je rozwieję.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
panku
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2013, o 15:41

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: panku » 30 gru 2013, o 15:34

Z tym spolszczeniem do 2 sezonu TWD jest tak,że użytkownik "Wieczor" skądś "usłyszał", że tłumaczenie wyjdzie 3 dni po premierze pierwszego epizodu (naszukałem się sporo ,ale jedyne na co trafiłem to podobna informacja od jakiegoś "słyszącego" użytkownika portalu gry-online,za to nigdzie nie było potwierdzonej informacji,tym bardziej od ekipy grajpopolsku,skąd ci się to wzięło ?!).No tak, czytanie ze zrozumieniem to dziś elitarna umiejętność ...

depcik94
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2013, o 19:23

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: depcik94 » 30 gru 2013, o 15:49

Ludzie dajcie im pracować. Wyjdźcie na dwór , do kina albo coś innego. Widze że niektórzy to 24 godziny siedzą na stronie i czekają aż wyjdzie spolszczenie:) Pozdrawiam. :)

Awatar użytkownika
LeKreuzPL
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2012, o 17:01

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: LeKreuzPL » 30 gru 2013, o 16:34

Nie no spoko ja doceniam waszą pracę :) Jeśli chodzi o mnie to nie spytałem ani razu 'kiedy spolszczenie' więc komentarz niżej to widocznie zwykłe 'lizanie dupy' ale no dobra. Pozdrawiam :)

//edit
A co do czytania ze zrozumieniem. Nie napisałem że przeczytałem taką informacje gdzieś u was. Powiedziałem że obiło mi się o uszy. Bardziej po prostu wkurzają mnie rzeczy które napisałem wcześniej.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: Norek » 30 gru 2013, o 16:53

Nic się nie zmieni w tym temacie - będą powstawać kolejne wątki, obwieszczające rozpoczęcie prac nad kolejnymi tłumaczeniami. Dat premier przybliżonych nie będzie, obietnic też nie będzie.
Niczego nie będzie.

[Edycja]

Spolszczenie zostało wydane.
Wszelkie błędy proszę zgłaszać w komentarzach, korzystając z opcji SPOILER.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Raju
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2013, o 17:52

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: Raju » 17 lut 2014, o 21:26

Witam.
Zacznę od podziękowania za ciężką pracę jaką włożyliście w ten projekt :)
Jestem jak na razie na samym początku gry i zauważyłem, że opis Królewny Śnieżki w księdze baśni jest po angielsku.
Pozdrawiam.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości