[PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
KennySzewc
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2015, o 22:09

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: KennySzewc » 29 lip 2015, o 22:32

W tym problem że napisy są, ale po angielsku.

cienislaw
Posty: 267
Rejestracja: 3 cze 2013, o 08:41
Grupa: GameSub

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: cienislaw » 30 lip 2015, o 10:05

nie dysponuję wersją z GOG, dlatego ustalenie przyczyny takiego stanu rzeczy będzie bardzo trudne. zakładam niestandardową strukturę plików lub inna ich zawartość.
Obrazek

KennySzewc
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2015, o 22:09

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: KennySzewc » 30 lip 2015, o 11:07

Gdybym wiedział fucktycznie kupiłbym wersje na steama, ma ktoś jeszcze jakieś propozycje ?

-- 30 lip 2015, o 20:52 --

Pomysły ? Może dałem spolszenienie do złego folderu, chociaż tyle razy próbowałem że wątpię :(

Awatar użytkownika
seraf5
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2012, o 18:09

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: seraf5 » 31 lip 2015, o 10:02

Przecież na poprzedniej stronie wrzuciłem w załączniku pliki do wersji GOG. Ten post jest niewidoczny, czy jak?
Pliki podmieniasz w folderze Pack i uruchamiasz grę. Przeszedłem z tym sposobem całą w wersji GOG.

grzybiarz
Posty: 132
Rejestracja: 13 cze 2008, o 10:50

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: grzybiarz » 12 sie 2015, o 14:28

Właśnie ukończyłem.
Jak zawsze wszystko super:), nawet tekstury spolszczone, ale nie wszystko zostało spolszczone:
- po przejściu epizodu, są statyki, jakie wybory wybrali inni gracze, to nie jest spolszczone
- scena pościgu
Spoiler!
za Georgem i Krawą Mary
, w pewnej chwili zniknęły mi napisy, nie wiem czy to wina spolszczenia, czy gry, ale gram na Steamie i mam najnowszą wersję.
- statsy na końcu: http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =498549855
Obrazek

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: Norek » 12 sie 2015, o 15:56

O statsach na końcu wiemy, chcemy to poprawić.
Wyborów na razie nie poprawimy, niestety.
Część grafik może uda się nam dotłumaczyć : )

Jak napisy znikają, to w oryginale tak samo - nie ma na to wpływu.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

rattiv
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 15:13

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: rattiv » 17 wrz 2015, o 15:26

Zarejestrowałem się na forum specjalnie, żeby napisać ten post :)
Otóż posiadam wersję DRM free pobraną ze strony Telltale. Tak jak niektórzy miałem problem z tłumaczeniem, które zainstalowane tak jak dla steamowej wersji nic nie dawało. Udało mi się znaleźć rozwiązanie, które (przynajmniej na pierwszy rzut oka) jest funkcjonalne i kompletne - na tyle, na ile się zorientowałem, zarówno tytuł, menu jak i poszczególne epizody gry mam po polsku.
Oto co zrobiłem: ponieważ poszczególne epizody pobierałem za pośrednictwem gry, przerzuciłem wszystkie pliki z folderów o nazwie "Fables..." zlokalizowanych w Moje dokumenty/Telltale Games/The Wolf Among Us/SyncFs/Data do folderu "Data" w lokalizacji zainstalowanej gry, po czym do tego samego folderu wrzuciłem pliki z tłumaczenia. Na koniec na wszelki wypadek, jakby gra nadal chciała korzystać z plików z "Moich dokumentów" zmieniłem nazwę folderu "Telltale Games" (oczywiście tego w "Moich dokumentach"), zmuszając grę do wygenerowania folderu na nowo. Mi nie sprawiało to różnicy, bo nie zacząłem jeszcze wtedy gry, ale gdyby ktoś taki manewr wykonał, musi też przenieść pliki zapisu do nowo wygenerowanego folderu. No, i zmienić ustawienia na nowo, ale za wiele ustawień do zmieniania nie ma. W każdym razie ja bardzo się cieszę, że dałem radę i mam nadzieję, że moje starania i innym przyniosą korzyści.

TomaszKane
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 20:15

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: TomaszKane » 25 wrz 2015, o 20:19

Kupiłem dzisiaj grę w wersji GOG. ... Pliki wrzucić do folderu Pack.
Też mam wersję z GOG, ale po odpaleniu instalatora i wrzuceniu Twoich plików nie mam polskich znaków diakrytycznych :|
Co robić jak żyć?

Edit:
Wsłuchajcie jak chcecie żeby spolszczenie wam działało z wersją od telltalegames.com to przenieście pliki z utworzonego katalogu Pack do folderu Data. Jeden z plików już istnieje w katalogu Data więc warto zrobić sobie kopię (to był prawdopodobnie Fables_pc_Fables101_data.ttarch2). Wszystko jest wtedy spolszczone prócz głównego menu (z kolei menu, które pojawia się po wciśnięciu [Esc] w trakcie gry jest spolszczone :P). Najważniejsze, że dialogi są spolszczone i czcionka działa. :D
Zrobiłem kopię wszystkich plików z Pack (mniejszych niż 100 MB) do Data i zdaje się, że działa :-)

-- 27 wrz 2015, o 16:08 --

Aha, i dzięki za waszą pracę przy tłumaczeniu.

mac1991seth
Posty: 1
Rejestracja: 1 paź 2015, o 09:03

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: mac1991seth » 1 paź 2015, o 09:08

Mam ten sam problem co kazune. W epizodzie pierwszym jak idę do Ropucha, wszystko jest przetłumaczone, w czasie pobytu u Księcia dialogi są po angielsku, podstawowy interfejs (spójrz, użyj, podnieś, porozmawiaj) jest po polsku, obiekty noszą anglojęzyczne nazwy (przykład z pamięci: spójrz na: Door).

Jeśli ktoś się z tym upora(ł) proszę o info. Wersja gry prosto od Telltale.

kasiowos
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2015, o 18:56

Re: [PC] The Wolf Among Us / Wilk pośród nas

Postautor: kasiowos » 27 lis 2015, o 19:11

Mam problem ze spolszczeniem, mianowicie nie działa. Mam wersję na steama więc teoretycznie nie powinno być problemu. Jest jednak, prawdopodobnie robię coś źle ale nie mam pojęcia co. Gra była reinstalowana ale to również nie pomogło. Oczywiście instaluję w dobrym folderze. Cała gra jest po angielsku. Menu nie jest wyposażone w zmiany języka więc chyba również nie w tym tkwi problem. Nie wiem więc gdzie tkwi problem, liczę więc na pomoc ;) Spróbuje jeszcze zainstalować u siostry na komputerze i zobaczyć czy u niej zadziała.
Mam wrażenie że gdzieś robię głupi błąd i przez niego nie działa :p


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości