[PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsku

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
szczuru
Posty: 155
Rejestracja: 14 sie 2008, o 02:11
Grupa: † PSX-PL †
Kontakt:

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsk

Postautor: szczuru » 20 cze 2012, o 12:49

by Szczuru

konsolowiec-PS2
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2012, o 12:52

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsk

Postautor: konsolowiec-PS2 » 20 cze 2012, o 13:02

Co od ostatnich potwierdzonych już doniesień, że Okami wyjdzie w edycj HD, kieruję pytanie i proźbę do twórców spolszcenia:
Czy istniała by szansa byście ze zwoim spolszczeniem coś wskórali jeżli chodzi o edycję HD? Oczywiście jeżeli to realne i chcecie.

Wiem, że pytanie może i głupie ale na niektórych stronach w komentarzach ludzie się pytają itp. Postanowiełem więc spytać się u źródła.

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsk

Postautor: ffgriever » 20 cze 2012, o 13:09

Nie rozmawialiśmy o tym, ale zainteresuję się pewnie tematem, gdy gra będzie już dostępna. Byłaby to też dobra okazja do wydania wersji z poprawioną interpunkcją (trochę tych błędów tam jest).

Nawiasem mówiąc... Nawet na PS2 przy użyciu GSM do wymuszenia progressive mode, okami wygląda bardzo fajnie (a na crtkach nawet w interlaced) - przynajmniej z sensownej odległości (ale nikt nie gra metr od TV ;) ).

konsolowiec-PS2
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2012, o 12:52

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsk

Postautor: konsolowiec-PS2 » 20 cze 2012, o 18:35

Aż odpale Okami przy użyciu tego GSM:) (o ile mam jeszcze componenta).

A co do spolszczenia w edycji HD to masz na myśli wydanie scenowe(bo na oficjalne typu w współpracy z Capcomem/Sony/wydawcą nie ma co liczyćchyba?). Więc trzeba był mieć custom firmware na PS3? (może głupie te pytanie ale to dla mnie jedna z najlepszych gier w jakie grałem i tamat dla mnie niezwylke nurtujący).

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsk

Postautor: Berion » 21 cze 2012, o 10:15

To nie jest możliwe bez prywatnych kluczy dla nowszych fw niż 3.56 (chyba że jakimś *cudem* wpadłby w nasze grabie debugowy SELF/EBOOT). I tak, wymagany byłby CFW, chyba że łatwiejszy wydaje Ci się hack serwerów Sony i wstawienie lewej paczki z update. :P Wszystko uległoby zmianie gdyby udało się zrobić CFW z np. 4.20 (Okami HD prawdopodobnie będzie dla 3.70 lub 3.72), a konkretnie rozwiązać problem z revoke'owanymi podpisami i NPDRM.

Grę można rozgrzebać bo to nie problem, podobnie jak napisać preloader (fajnie byłoby zapisywać trofea z preloadera do "dev_hdd0/home/<user>/trophy_homebrew/" ;)), ale ze względu na powyższe, póki co nie będzie jak tego przetestować. Czyli trochę bez sensu.

Na współpracę z Capcom (nieistniejące już Clover Studio nie jest właścicielem IP Okami) i Sony w tej materii nie ma nawet co liczyć. Czysta abstrakcja.


Także na chwilę obecną są to marzenia ściętej głowy. Jeśli coś się ruszy w temacie ja też jestem zainteresowany portem.
~ Primum non nocere ~

sergeron
Posty: 22
Rejestracja: 13 cze 2009, o 11:48

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsk

Postautor: sergeron » 5 sie 2012, o 15:35

Trochę czasu minęło od ostatniego posta, ale teraz jest już możliwość przejścia na DEX i odpalania gier 3.60+, jeżeli mają przynajmniej jeden update. Przy okazji teraz dużo ludzi konwertuje gry z psn, żeby można było odpalać na PSN, a jest bardzo możliwe, że Okami będzie tylko na PSN. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsk

Postautor: Berion » 5 sie 2012, o 21:39

Pokazały się klucze do 3.60, niestety Okami HD używa tych dla 3.72. Jedyne do czego mamy dostęp to możliwość odpalenia Okami HD na DEX OFW, a więc dostęp do zasobów gry (być może to wystarczy, choć już wtedy bez preloadera ;]), wciąż jednak nie mamy dostępu do pliku wykonywalnego (być może nie będzie potrzebny).

Niestety, nie mam konsoli na CEX OFW 4.20, więc nie mam jak tego kupić i przelać danych do CEX/DEX CFW lub DEX OFW. Lewych aktywacji też nie będzie bez kluczy NPDRM dla fw 3.72. Także nawet jeśli kupiłbym sobie flasher (aby wejść na aktualny OFW i móc potem wrócić) to i tak tylko garstka ludzi byłaby w stanie skorzystać z ewentualnej łatki (szacuję, że tylko kilkanaście osób w Polsce zrobiło sobie DEXa, reszta to piraci którym DEX jest zbędny albo zwyczajnie boi się perm bricka).


Trzymamy rękę na pulsie.
Dzięki za pamięć.
~ Primum non nocere ~

sergeron
Posty: 22
Rejestracja: 13 cze 2009, o 11:48

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsk

Postautor: sergeron » 17 lis 2012, o 13:20

Jako, że już trochę czasu minęło od ostatniego posta i dużo się zmieniło, to napiszę tego posta. Teraz siedząc na CFW 4.21 można wejść na PSN i kupić Okami, więc bez problemu można je legalnie pobrać. Czy w tym wypadku można myśleć o spolszczeniu edycji HD. Mimo że przeszedłem ją na PS2, to ze spolszczeniem kupiłbym ją jeszcze raz na jakiejś promocji PSN.

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsk

Postautor: ffgriever » 18 lis 2012, o 12:39

W trakcie. Zmiany w tekście nieduże, potrzebne poprawki w narzędziach, cała grafika do ponownej edycji.

Z tym PSN to bym tak nie szalał. Sony jest w stanie bez najmniejszych problemów namierzyć ludzi logujących się z CFW, więc jest szansa, że dostaniesz bana na trio user+konto+konsola i stracisz, cokolwiek tam zakupiłeś. Ja kupiłem edycję płytkową w Hong Kongu (z przesyłką 170 zł, szła 10 dni - na PSN 100 taniej, ale przynajmniej nie muszę zatwierdzać tych głupich regulaminów, za które mogą mi później jaja urwać - nie mam konta na PSN). Edycja PSN różni się trochę, ale odpowiedni patcher powinien załatwić sprawę, bo sama struktura jest taka sama.

amanis
Posty: 7
Rejestracja: 22 lut 2011, o 21:06

Re: [PS2] Opowieść o Białej Wilczycy... czyli Okami po polsk

Postautor: amanis » 19 sty 2013, o 20:34

Spolszczenie okami powouje zmiane CRC a to powoduje błey w grafice, wie ktoś jak to naprawić?


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości