[PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
puzi20
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2014, o 13:08

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: puzi20 » 27 mar 2014, o 13:19

jak poprawnie spolszczyć ten epizod ? bo coś mi nie spolszczyło jak zainstalowałem je ;/
tu zamieszczam screeny z folderu http://pokazywarka.pl/64tiq7/

digitaldante
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2014, o 15:10

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: digitaldante » 27 mar 2014, o 15:31

jak poprawnie spolszczyć ten epizod ? bo coś mi nie spolszczyło jak zainstalowałem je ;/
tu zamieszczam screeny z folderu http://pokazywarka.pl/64tiq7/
Np. mając dystrybucję prosto od producentów gry część moich plików jest w c:/moje dokumenty/Telltale Games/The Walking Dead Season Two/SyncFs/Data/WalkingDead202 i tu należało by wgrać spolszczenie. Natomiast folder gry z plikiem wykonywalnym znajduje się w D:/Program Files(x86)/Telltale Games czy gdziekolwiek sobie wybrałeś i tam akurat nie ma po co wgrywać spolszczenia. Wiem, że nieco inaczej to wygląda u osób mających grę ze steam`a (inne ścieżki instalacji plików lokalnych). Przy pierwszym epizodzie już był z tym problem, ale znalazłem rozwiązanie na forum twórców gry.

Mój problem wygląda tak: Mam zainstalowany S02Ep02, dodaję pliki ze spolszczeniem do plików lokalnych gry, gdzie do tej pory była wersja angielska i ... gra mnie nagle informuje, że nie mam pobranego nawet epizodu drugiego gry. Mogę od nowa ściągnąć epizod (pobiera jak mniemam niezgodne pliki i wyrzuca spolszczenie, bo trwa to poniżej minuty, a zbyt szybkiego łącza nie mam) i wtedy można grać. W menu głównym paradoksalnie jest język polski z I epizodu 2 sezonu, itd. Natomiast odpalić epizodu 2 po polsku nie mogę. Tzn. chętnie bym sobie uruchomił odcinek oznaczony jako niezainstalowany, ale się nie da.
Problemem wydaje się być ten plik: WalkingDead_pc_WalkingDead202_data.ttarch2 , którego wgranie mówi grze, że epizod 2 nie został zainstalowany.
Edit: Udało mi się uruchomić grę z tym plikiem zmieniając go, gdy jestem w trakcie wyboru epizodu. Niestety pojawia się czarny ekran. Po ponownym uruchomieniu gra mam informację: zainstaluj epizod.

TheMitu97
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2014, o 16:02

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: TheMitu97 » 27 mar 2014, o 16:05

Czy to normalne, że po zainstalowaniu spolszczenia do epizodu 2, epizod 1 przełącza się z powrotem na angielski? Po zainstalowaniu tych spolszczeń po kolei epizod 2 mam spolszczony, ale 1 już nie, pomimo tego, że zainstalowałem go ;/

Awatar użytkownika
Adrian510
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2013, o 16:41

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Adrian510 » 27 mar 2014, o 18:58

czy to spolszczenie powinno działać jak folder do drugiego epizodu będzie gdzieś indziej niż pierwszy?

Bo mi nie działa

Solester
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:01

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Solester » 27 mar 2014, o 19:08

To może ja spróbuje odpowiedzieć

@TheMitu97

W 1 sezon grałeś? I miałeś tam wszystkie spolszczone? Tak, wklejając spolszczenie z 1 epizodu podmieniasz ten sam plik który spolszczał ci pierwszy epizod, nie wiem nic o spolszczeniu które całą serie spolszcza , ja musiałem zmieniać na każdy epizod 1 serii nowe spolszczenie.

@Adrian510

Nie instalowałem jeszcze spolszczenia dopiero za chwilę to zrobię, no ale musisz podać adres na dysku tam gdzie masz 2 epizod po prostu.

I jak to jest instalator to nic nie trzeba samemu podmieniać.
edit: już zainstalowałem i wszystko cacy polskie menu polskie napisy, jeśli coś ci nie gra to nie przez to że części nasyfionych masz na dysku(bo np save są wspólne) tylko spolszczenie musiałeś w złym miejscu zainstalować chyba.


Dzięki wielkie za wrzucenie spolszczenia, jutro będę miał akurat czas przejść epizod :)

TheMitu97
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2014, o 16:02

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: TheMitu97 » 27 mar 2014, o 19:36

@Solester

W 1 sezonie instalowałem wszystkie spolszczenia kolejno i działały. Spojrzałem nieco na strukturę folderów, 2 sezon nie ma osobnych folderów dla każdego epizodu, tak jak w sezonie 1, jest tylko folder Pack i tam są pliki wszystkich epizodów (a raczej będą), przez co jak chcę zagrać epizod 1 muszę zainstalować na nowo spolszczenie, a potem przy epizodzie 2 po raz kolejny. Chyba że mam jakąś dziwną wersję gry ;)

A tak poza tym spolszczenie wymaga lekkich poprawek. Z tego co pamiętam był jeden mały błędzik, mianowicie nieodmienianie imienia Matthew w chyba każdym zdaniu (np. Na pewno polubisz "Matthew", zamiast "Matthewa"). Oprócz tego niepojawianie się celów gry w lewym górnym rogu i imion po najechaniu kursorem na postać, ale to było już wymieniane. Oprócz tego wszystko jest dobrze, naprawdę dobrze spolszczony epizod :)

Gwynbleidd
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2013, o 20:10

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Gwynbleidd » 27 mar 2014, o 21:53

Lista błędów (spoilery):
1. Zła numeracja odcinka, po 1. części odcinka napis pokazuje Epizod 1 Wszystko co pozostało.
2. W schronisku brakuje nazw przedmiotów do interakcji.
3. Bardzo często zamiast komunikatów, że osoba x coś zapamięta itp. był po prostu sam znak zapytania bez tekstu.
Hmmm, myslałem, że wypiszę tego więcej, ale jak widać, nie ma wielu rodzai błędów, ale się często powtarzają.

Solester
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2014, o 16:01

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Solester » 27 mar 2014, o 21:55

Chyba że w 1 sezonie było kilka instalatorów od każdego epizodu, a ja używałem plików 0.torch czy jakoś tak, dołączone były ale to nie jest duży problem bo nie będziesz i tak grał w następny epizod bez przejścia innego , albo nie będziesz się wracał przechodząc drugi ;p. No już się jutra doczekać nie moge :p

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Norek » 27 mar 2014, o 23:21

Zanim odpowiednia osoba odpisze, może ja zabiorę głos.

Podczas testów wszystko grało, wszystkie teksty były okej (wszystko wyświetlało się poprawnie, Epizod 2, imiona, "cele" - to w lewym górnym rogu), itd. Niestety problem pojawił się po stworzeniu instalatora.
Ja niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć, co poszło nie tak, bo zajmowałem się wyłącznie tłumaczeniem, korektą i testami - a te ostatnie przebiegały bezproblemowo i wiedząc o takich problemach na pewno byśmy nie wypuścili tłumaczenia. Jest mi przykro, że tak się stało, bo to rzutuje na nasze dotychczasowe dokonania.
Nic więcej nie mogę napisać, bo nie potrafię pomóc, mimo że bym chciał.

A poza tym:
"(np. Na pewno polubisz "Matthew", zamiast "Matthewa")" - Matthew się nie odmienia :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

SurdelT
Posty: 4
Rejestracja: 1 cze 2013, o 09:38

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: SurdelT » 28 mar 2014, o 06:32

Kupiłem sobię te grę na steamie zanim wyszedł E2, a po wyjściu E2 nie mogłem się doczekać na spolszczenie, więc zagrałem po angielsku. I w wersji angielskiej też były błędy z brakującym komunikatem że "X to zapamięta".
I z brakującymi nazwami przedmiotów. Więc to chyba nie wina spolszczenia, tylko samej gry...
I na koniec chciałbym podziękować, że poświęcacie swój czas na to, co powinno być zrobione przez developera. (Który jak widać ma nas w dupie...) Świetna robota!


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości