[PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
TTTr96
Posty: 77
Rejestracja: 7 lis 2010, o 18:07
Kontakt:

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: TTTr96 » 28 mar 2014, o 07:54

(...)
I na koniec chciałbym podziękować, że poświęcacie swój czas na to, co powinno być zrobione przez developera. (Który jak widać ma nas w dupie...) Świetna robota!
Uwielbiam argument 'powinno być zrobione przez developera'. Muszę Cię zmartwić, gdyż Telltale Games nie posiada wydawcy w Polsce, a co za tym idzie nikt nie jest zainteresowany polonizacją poszczególnych gier od nich poza graczami, który dane serie lubią. Dodatkowo, nie ma nigdzie zapisu, jakoby gra dostępna do kupienia w Europie miała obowiązek posiadać jakąkolwiek polską lokalizację. Jak spojrzysz na kartę gry na Steamie to możesz zauważyć, że gra posiada tylko angielską wersję, więc jeśli nie ma takich języków jak niemiecki, francuski czy włoski, to naprawdę liczysz na to, że ktoś będzie specjalnie sobie głowę zawracał nami? Ta gra nawet oficjalnie się nie pojawiła w Polsce (dostępność na Steamie nic nie znaczy - po prostu gra nie jest zablokowana po wydaniu jej w Europie), więc pisanie, że ktoś powinien zadbać o wersję dostosowaną dla nas jest po prostu bezsensu.

SurdelT
Posty: 4
Rejestracja: 1 cze 2013, o 09:38

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: SurdelT » 28 mar 2014, o 15:08

Może i teraz nie ma wydawcy, ale np. Sam & Max jest nie tyle z napisami, co nawet z polskim dubbingiem. Czyli co? Wcześniej się dało, a teraz nie? I nie mam jakiś wielkich pretensji do Telltale, po prostu miło by było grać w ojczystym języku.
Jak spojrzysz na kartę gry na Steamie...
Daj spokój ze steamem. Steam twierdzi np. że Alpha Protocol nie ma w języku polskim na steamie, a jako właściciel tej gry (na steamie właśnie) wiem, że jest po polsku...

TheMitu97
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2014, o 16:02

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: TheMitu97 » 28 mar 2014, o 15:56

@Norek

Zawsze można wypuścić spolszczenie bez instalatora, do ręcznego wrzucenia plików w folder, to nie jest żadna filozofia. Poza tym oświeciłeś mnie z odmianą tego imienia, przez cały ten czas żyłem w przekonaniu, że należy je odmieniać :)

Co do braku tych podpisów przedmiotów i komunikatów, to raczej wina spolszczenia do epizodu 1, które kolidowało z plikami epizodu 2, gdyż mając spolszczenie do pierwszego epizodu także nie miałem tych komunikatów w drugim. Ale mimo tego po instalacji spolszczenia do epizodu 2 problem pozostał. Aha i od razu zaznaczę, że creditsy wyświetlają się te z epizodu 1 (na liście aktorów głosowych widnieje np. Omid, Christa i Winston, ale nie widnieją Walter, Carver i reszta nowych postaci z drugiego epizodu). Bardzo możliwe, że instalator podczas instalacji nie podmienia lub nie nadpisuje starych plików, ale to tylko moje przypuszczenia.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Norek » 28 mar 2014, o 16:45

Dzięki za wszystkie komentarze.

Pragnę was uspokoić, że pracujemy nad jednym instalatorem, który spolszczałby wszystkie dotychczasowe epizody. Prawdopodobnie kolejne epizody też będą tak spolszczane, czyli jeden zbiorczy instalator.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

dedspace3
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:22

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: dedspace3 » 28 mar 2014, o 20:09

Mam jeden problem, pobrałem spolszczenie do epizodu 2 i po zainstalowaniu epizod 1 mam po angielsku (dodam ,że gre mam orginalną na steam)

milano8
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2014, o 20:16

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: milano8 » 28 mar 2014, o 20:19

czemu gra nie wykrywa mi pada ?

Saladyn81
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2014, o 20:35

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Saladyn81 » 28 mar 2014, o 20:44

U mnie po zainstalowaniu spolszczenia epizodu 2 po polsku mam jedynie menu. Zarówno pierwszy jak i drugi epizod mam po angielsku.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Norek » 28 mar 2014, o 20:48

Instalator usuwa pliki z pierwszego spolszczenia, żeby się nie gryzły (czy coś...).
Jeśli ktoś po zainstalowaniu spolszczenia do drugiego epizodu ma ten epizod po angielsku, zapewne zainstalował spolszczenie w folderze Pack, zamiast w folderze głównym.
Po czym poznać, że spolszczenie jest niepoprawnie zainstalowane? W folderze Pack tworzy się kolejny folder o nazwie... Pack :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
secundus
Posty: 60
Rejestracja: 7 lut 2011, o 09:02

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: secundus » 30 mar 2014, o 08:01

@Norek ja mam zainstalowane prawidłowo i mimo tego menu mam po polsku, początek gry też po polsku mowa o scenie clementain i tym dziadkiem co został zarażony w noge i są ciężarówce oboje, to jak biegnie potem dziewczyna przez las i wpada do haty już zaczynają gadać po angielsku! do tyhc ludzi? Więc jak to jest że kawałek epizoda 2 jest po polsku, a reszta po angielsku? gdyby coś było źle zainstalowane to albo nie byłoby po polsku i było po angielsku w całości, albo gra byłaby dobrze zainstalowana jak trzeba i wszystko by grało a nie gra?

Drugi wariant jak clementaine sie zamykają w szopie z tym młodym przed zombie to jest odrazu po angielsku nie ma po polsku...

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] The Walking Dead Season 2 / Żywe Trupy Sezon 2

Postautor: Norek » 30 mar 2014, o 10:22

Ech, ja mam teraz nieco spraw na głowie, a poza tym technicznie nie jestem w stanie wiele poradzić.
Może GimmyBreaker wypowiedziałby się w temacie...
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości