[PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
spiken0
Posty: 6
Rejestracja: 5 mar 2014, o 14:49

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: spiken0 » 5 mar 2014, o 15:00

Witam. Czy dodatkowe teksty, które nie były obecne w normalnej wersji są również przetłumaczone?
Opierając się na historii zmian można dojść do wniosku, że nie, ale chciałbym się upewnić.
Nie chciałbym się czepiać ale na dobrą sprawę to przypisujesz sobie czyjąś pracę, bo defakto spolszczenia nie wykonałeś, a skopiowałeś istniejące już spolszczenie wykonane na zlecenie dystrybutora(co może zrobić każdy w ciągu minuty, postępując według ogólnie dostępnego poradnika), przypisując sobie wykonanie spolszczenia(w pliku "read me" nazywasz się "autorem"0

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 7 mar 2014, o 09:59

Proszę uważnie przeczytać informacje zawarte w tym temacie od początku do końca.
Jest tam wyraźnie napisane co jest po polsku a co nie, wiec nie będę się powtarzał.
Do autorstwa spolszczenia to także wyraźnie jest napisane, że teksty pochodzą z wersji podstawowej i DLC.
Niestety dystrybutor nie udostępnił wersji polskiej w grze.
Powstał poradnik opisujący uruchomienie gry w wersji polskiej autorstwa: sergeron, ale instalacja spolszczenia była nieco skomplikowana i trwała do ok. godziny.
Chcąc ułatwić instalację spolszczenia, czy może bardziej adekwatnym określeniem będzie: uruchomienie gry z ukrytym językiem polskim.
Niestety dystrybutor w pliku z językiem polskim w Directors Cut nie dodał wszystkich polskich tekstów z wersji podstawowej i DLC. Brakowało ok 5% tekstu wiec przeniosłem go z wersji podstawowej.
A zrobienie spolszczenia
(co może zrobić każdy w ciągu minuty, postępując według ogólnie dostępnego poradnika),
wg. opisu sergerona mi zajęła ok. godziny wiec nie minutę (Samo rozpakowanie plików ok 19 Gb i pakowanie tyle trwało), a poza tym w tej wersji spolszczenie było niepełne. Z tym, "każdy" to też przesada, a wystarczy poczytać komentarze:
http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =189490816#
i wynika z nich że wiele osób miało z tym problemy.

Wiec nie rozumiem tych pretensji. To z moją wersją instalacja moda trwa poniżej minuty, który umożliwia granie w polskiej wersji językowej. Jeśli komuś nie odpowiada moja wersja wcale nie musi jej używać i równie dobrze może grac po angielsku.

Next_Gen_1987
Posty: 17
Rejestracja: 27 lip 2012, o 20:03

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: Next_Gen_1987 » 9 mar 2014, o 04:34

Hej sb8gapi, nie przejmuj się takimi komentarzami, wykonałeś kawał dobrej roboty, i dzięki za aktualizację ;)

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 10 mar 2014, o 22:25

Z liczby pobrań, a było ich kilkaset, widzę że spolszczenie cieszy się dużym zainteresowaniem. Zawsze znajdzie się ktoś, komu coś nie odpowiada i się do czegoś przyczepi. Tak dla przypomnienia:

Aktualna wersja spolszczenia 1.2
Załączniki
Spolszczenie DXHRDC v.1.2.zip
(1.36 MiB) Pobrany 1224 razy

virusek
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2014, o 01:04

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: virusek » 15 mar 2014, o 01:27

Poprawiłem fonty, wykrywanie strony kodowej niestety "siedzi" w exeku, ale można użyć podobnego sposobu jaki używa Mod Hook (DFEngine.dll). Wymagany wpis do rejestru (ustawienie g_languageId na 7 co odpowiada ustawieniu z wersji standardowej).

http://www58.zippyshare.com/v/25901951/file.html

Niektóre AV mogą być podejrzliwe co do plfont.dll, VirtusTotal: 1/50 - https://www.virustotal.com/pl/file/0d35 ... 394842225/

Plik ten jest niezbędny do użycia g_languageId 7, gra limituje domyślnie id na:
1 - francuski,
2 - niemiecki,
3 - woski,
4 - hiszpański,
-1 (0xFFFFFFFF) - niezdefiniowany.
Angielski ma wartość 0 ale wygląda na to że nigdy nie jest zapisywana do rejestru (zapisywane jest -1);

UWAGA: plfont.dll zamienia ostatnie sprawdzenie, tj. sprawdzenie na język hiszpański, na polski.

POLISH.000 przepakowałem, teraz używa domyślnego ID FFFFFDE0, tj. nie trzeba już podmieniać za język angielski (co z w większości przypadków w grach powoduje problemy z strona kodowa czcionek)

@sb8gapi: Jeśli chcesz możesz zrobić instalator do tej wersji.

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 16 mar 2014, o 17:43

Dziękuję forumowiczowi "virusek" za zainteresowanie spolszczeniem i pomoc w udoskonaleniu modyfikacji pozwalającej grać po polsku w Deus Ex Human Revolution Director's Cut.
Niestety sam nie wiedziałem jak poprawić czcionkę i tym bardziej należą się podziękowania za pomoc.

Wersja instalacyjna o numerze 1.3 jest już gotowa. Można ją uznać za ostateczną. Proszę o testowanie i zgłaszanie ewentualnych uwag na forum.

Aktualizacja : 16.03.2014 18:55
Załączniki
Spolszczenie DXHRDC v.1.3.zip
(1.36 MiB) Pobrany 530 razy

Awatar użytkownika
Kędzierz
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2012, o 18:23

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: Kędzierz » 26 kwie 2014, o 16:26

Wybaczcie, że odkopuję ciut temat ale mam problem z instalacją spolszczenia.
Instalator znajduje grę i normalnie się instaluje. Ale w grze nie ma nic po polsku. Trzeba coś potem zmienić jeszcze? Coś pogrzebałem i się zmienił napis na belce dolnej na ekranie tytułowym o szukaniu więcej informacji i tyle.

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 28 kwie 2014, o 12:01

Proszę sprawdzić czy działa spolszczenie w wersji 1.2.

Wersję 1.3 sprawdzę, bo może pojawiła się jakaś aktualizacja na STEAM i problemy z instalacją, a w grę grałem ostatni raz ponad miesiąc temu.

-- 30 kwi 2014, o 18:40 --

Sprawdziłem wersję 1.3 u siebie i działa bez problemów. Mod ze spolszczeniem wyszukuje domyślną ścieżkę instalacji gry (podstawowy folder STEAM), a jeśli jest inna niż domyślna, należy instalatorowi wskazać poprawny folder z grą i ewentualnie uruchomić instalator z uprawnieniami administratora.
Załączniki
Spolszczenie DXHRDC v.1.2.zip
Starsza wersja modu odblokowującego język polski w grze - v. 1.2! (gdyby były problemy z wersją 1.3)
(1.36 MiB) Pobrany 2810 razy
Spolszczenie DXHRDC v.1.3.zip
Najnowsza wersja modu odblokowującego język polski w grze - v. 1.3!
(1.36 MiB) Pobrany 7066 razy

Awatar użytkownika
vhs
Wojcieszek Rzezimieszek
Posty: 65
Rejestracja: 9 paź 2012, o 21:51
Grupa: GameSub
Kontakt:

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: vhs » 12 sie 2014, o 12:50

Hej sb8gapi, do czego kieruje ten link, który podałeś? Wymaga ode mnie rejestracji a strona zalatuje scamem ;/ Możesz dać bezpośredni? Chyba, że to to samo, co wrzuciłeś w załączniku? Jak tak to skasuj jeśli możesz, bo wprowadza w błąd lekko.
Obrazek

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 13 sie 2014, o 15:32

Poprawiłem linki, które kierowały do plików z forum PlayLoc. Teraz te same pliki są w załącznikach na forum Graj Po Polsku.

-- 25 kwi 2015, o 15:33 --

W związku z problemami ze spolszczaniem w kilku przypadkach zamieszczam wpis do rejestru, który należy uruchomić gdy występują problemy ze spolszczeniem. Plik "Deus Ex Human Revolution PL.reg" jest w archiwum ze spolszczaniem.

-- 29 lis 2015, o 22:23 --

W związku z nadesłanymi przez graczy informacjami o kilku nieprzetłumaczonych tekstach w grze postanowiłem to naprawić i wydać poprawioną wersję spolszczenia. Dziękuję graczom za nadesłane poprawki.
Załączniki
Spolszczenie DXHRDC v1.4.zip
Deus Ex Human Revolution Director's Cut PL v 1.4
Aktualizacja 29.11.2015
(1.36 MiB) Pobrany 7539 razy
Spolszczenie DXHRDC v.1.3a.zip
Wpis do rejestru dla wersji 1.3 i instalator spolszczania.
(1.36 MiB) Pobrany 3173 razy


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości