[PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

[PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 3 lut 2014, o 22:01

Wprawdzie istnieje sposób na spolszczenie opisany na stronie:
http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =189490816#
Sposób ten działa, ale może być nieco skomplikowany, i trwa dość długo, więc postanowiłem stworzyć własną wersję spolszczenia jako mod do gry. Sam plik spolszczenia pochodzi z plików gry, ale nie jest używany przez grę. Po włączeniu gry większość (bez komentarza dodanego w Director's Cut) powinna być po polsku. Trzeba pamiętać o tym, żeby włączyć napisy w opcjach, bo gra jest tylko z polskimi napisami.

Jak znajdę czas to przetłumaczę brakujące teksty, które są po angielsku a zostały dodane w wersji Director's Cut. Niewielką niedogodnością, są polskie znaki przesunięte nieznacznie w lewo, ale nie przeszkadza to tak aż bardzo. Być może uda mi się to naprawić.

HISTORIA ZMIAN:

Wersja 1.1

Dodano do spolszczenia teksty polskie, które były po polsku w wersji podstawowej gry i DLC, a w pierwszej wersji spolszczenia były jeszcze po angielsku.

Wersja 1.0

Dodano plik spolszczenia pochodzący z plików gry, który nie jest używany przez grę.
Po włączeniu gry większość (bez komentarza dodanego w Director's Cut) powinna być po polsku.

Najnowsze wersje spolszczenia (1.2 i 1.3) w tym wątku:

viewtopic.php?f=10&t=2253&start=30#p23146
Załączniki
Spolszczenie DXHRDC.zip
SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cut
Ostatnia aktualizacja 13.02.2014 21:22
(1.36 MiB) Pobrany 7385 razy

Awatar użytkownika
mkdante381
Posty: 21
Rejestracja: 20 maja 2011, o 17:51

Re: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cu

Postautor: mkdante381 » 5 lut 2014, o 11:35

Więcej takich jak ty. Cenega nie wyda gry bo za trudne jest dla nich przetłumaczyć tylko komentarz...

sergeron
Posty: 22
Rejestracja: 13 cze 2009, o 11:48

Re: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cu

Postautor: sergeron » 5 lut 2014, o 12:21

Najlepsze jest to, że napisy z podstawki są w plikach gry tylko po prostu nie da się ich wybrać i trzeba je podmienić z angielskimi.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cu

Postautor: sb8gapi » 5 lut 2014, o 13:35

Dlatego powstała ta modyfikacja do gry, która zamienia pliki językowe z polskim tekstem z podstawowej wersji gry, zamiast angielskich w mniej skomplikowany sposób. W chwili obecnej nie znam innego sposobu na uruchomienie polskiej wersji gry.
Możemy się cieszyć, że producent zamieścił pliki z tekstem polskim w plikach gry (chociaż są po polsku tylko teksty z podstawowej wersji gry).
Z tego co przeglądałem plik ze spolszczeniem to do przetłumaczenia jest ok. 30% tekstu.

Awatar użytkownika
vhs
Wojcieszek Rzezimieszek
Posty: 65
Rejestracja: 9 paź 2012, o 21:51
Grupa: GameSub
Kontakt:

Re: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cu

Postautor: vhs » 5 lut 2014, o 14:49

To prędzej trzeba jakiś patcher wydać, niż udostępniać oryginalne pliki z gry.
Obrazek

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cu

Postautor: sb8gapi » 5 lut 2014, o 15:30

Co do patchera to może to nie być łatwe, bo pliki gry są spakowane w 9 plików BIGFILE z rozszerzeniami od .000 do .008 o wielkości ok. 2 Gb każdy a całość zajmuje ok. 18 Gb. Samo pakowanie i rozpakowanie takiej ilości danych zajmuje od kilkunastu do nawet godziny w zależności od wydajności komputera. Ja tylko rozpakowałem te pliki, zgrałem plik z polskimi tekstami i zrobiłem mod do gry, w którym zamiast pliku z tekstem angielskim jest polski.
Niestety nie jestem informatykiem, i nie mam doświadczenia w robieniu patcherów do gier.

cienislaw
Posty: 267
Rejestracja: 3 cze 2013, o 08:41
Grupa: GameSub

Re: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cu

Postautor: cienislaw » 5 lut 2014, o 16:19

nie mówisz o paczerze, a o dekompresji, podmianie i kompresji. biorąc pod uwagę znikomą ilość zmienianych danych, delta patcher pewnie okaże się kwestią kilku megabajtów. odezwij się na priv, może coś się uda zdziałać w tej kwestii.
Obrazek

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cu

Postautor: sb8gapi » 5 lut 2014, o 21:55

Komentarze twórców nie zostały przetłumaczone w żadnym dostępnym języku w grze, są tylko po angielsku, bez względu na wybrany język w grze..
Język rosyjski podobnie jak język polski jest także niedostępny, z poziomu gry przy wyborze języka.
Załączniki
locals.zip
Plik locals.bin
(934.14 KiB) Pobrany 484 razy

cienislaw
Posty: 267
Rejestracja: 3 cze 2013, o 08:41
Grupa: GameSub

Re: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cu

Postautor: cienislaw » 6 lut 2014, o 11:08

znam format pliku, wiem co trzeba zrobić, proszę zatem byś uszanował to co ustaliliśmy wczoraj i poczekał. dziękuję.
Obrazek

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cu

Postautor: sb8gapi » 6 lut 2014, o 11:43

Oczywiście, że szanuję Twoją chęć pomocy i jestem wdzięczny. Nie wiedziałem, że edycja tego pliku będzie sprawiała problemy, więc napisałem o tym. Będę czekał na odpowiedź, bo dalej sam nic i tak nie jestem w stanie zrobić.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości