[PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Radi84
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2017, o 02:46

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: Radi84 » 12 lis 2017, o 02:59

Witam, czy ktoś sie tym jeszcze zajmuje? Odkryłem że patch 1.2 działa jak należy, niestety te najnowsze które są poprawione nieco itd, już nie działają. Ale po kolei:
Po instalacji 1.2 wszystko działa pięknie. Postanowiłem więc wrzucić najnowszy patch do tłumaczenia (1.4a) (POLISH.000 do folderu /mods) ale znów brak języka polskiego.
To samo po instalacji 1.2 i wrzuceniu tegoż samego pliku z wersji 1.4..... wiec raczej problem leży gdzieś w tym pliczku.. (POLISH.000)
Naprawde po tak długim czasie nikt tego nie zauważył ?\?


PS: Rejestreacja na stronie jest koszmarna, skąd szary człowiek ma wiedzieć co to jest \dziegięć ?? musiałem szukać odpowiedzi w internecie.. to jest naprawdę niegodne żeby w taki sposób utrudniać rejestrację. potwierdzenie mailowe nie wystarczy ?

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: mendosa » 12 lis 2017, o 11:51

Problemom technicznym z patchem 1.4 poświęcona jest cała poprzednia strona tego tematu, wielce prawdopodobne, że jest tam opisana metoda poradzenia sobie z tym.

Co do rejestracji - po pierwsze, nie "dziegięć", tylko dziegieć. Po drugie - nikt nie każe przytaczać definicji tego rzeczownika, tylko podać właściwą odmianę. Ponieważ forum przeznaczone jest dla osób w jakiś sposób zajmujących się tłumaczeniami uznałem, że taka forma weryfikacji będzie najlepsza. Początkowo krytykowano nawet to rozwiązanie jako zbyt proste... a jednak okazuje się, że się sprawdza :)
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 17 lis 2017, o 21:54

W przypadku problemów proszę czytać ten temat, a nie pisać, że spolszczenie nie działa.

Szczególnie proszę poczytać ten wątek:

viewtopic.php?f=10&t=2253&start=30#p22800

W kluczu za pomocą (regedit.exe):

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Eidos\Deus Ex: HRDC]
"g_languageId"=hex:07,00,00,00
proszę zmienić wartość na: g_languageId"=hex:00,00,00,00

Lub proszę pobrać plik en.zip z załącznika i uruchomić plik en.reg.
Ta zmiana powinna przywrócić domyślny język angielski. Ewentualnie proszę zainstalować spolszczenie z uprawnieniami administratora.
Wersja 1.2 podmienia język angielski FFFFFD61 a wersja 1.3 i nowsze język hiszpański FFFFFDE0 więc wersja 1.2 nie jest kompatybilna z wersją 1.3 i nowszymi.
Spolszczenie działa na 100%.

Wersja 1.41 bez instalatora:
download/file.php?id=3176
Należy przekopiować pliki z folderu: DXHRDCPL do folderu z grą: Deus Ex Human Revolution Director's Cut i uruchomić plik: Deus Ex Human Revolution PL.reg
Załączniki
en.zip
Plik en.reg przywracający domyślny język angielski w grze.
(268 Bajtów) Pobrany 189 razy

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 17 lis 2017, o 22:45

Postanowiłem stworzyć podwójną wersję spolszczenia 1.5 (pliki już bez instalatora).
Ta wersja zawiera zarówno spolszczenie znane z wersji 1.2 (teksty są jednak z wersji najnowszej), gdzie jest przesunięta czcionka i wersję 1.4a z poprawkami czcionki. Po prostu połączyłem wersję o kodzie FFFFFD61, która podmieniała język angielski i wersję o kodzie FFFFFDE0, która podmienia język hiszpański.

INSTALACJA

Wypakować archiwum: Deus Ex Human Revolution Director's Cut PL.zip
Wszystkie pliki i folder MODS z folderu: Deus Ex Human Revolution Director's Cut skopiować do folderu z grą: Deus Ex Human Revolution Director's Cut, istniejące pliki należy podmienić na te ze spolszczenia.
Spolszczenie zawiera dwie wersje połączone razem 1.5 (bez poprawki fontów) oraz 1.5 z poprawionymi fontami.

Aby używać spolszczenia znanego z wersji 1.2 (lekko przesunięte polskie znaki diakrytyczne) nie trzeba nic więcej robić. W przypadku, gdy była instalowana wcześniej inna wersja spolszczenia lub spolszczenie nie działa należy przywrócić domyślny język napisów (angielski) za pomocą pliku (dodać wpis do rejestru):
Deus Ex Human Revolution EN.reg

Aby używać spolszczenia znanego z wersji 1.4a (poprawione czcionki) należy uruchomić plik:
Deus Ex Human Revolution PL.reg
Załączniki
Deus Ex Human Revolution Director's Cut PL.zip
Spolszczenie zawierające dwie wersje: z poprawionymi czcionkami i bez poprawki.
(1.87 MiB) Pobrany 505 razy

Radi84
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2017, o 02:46

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: Radi84 » 24 lis 2017, o 22:54

Oczywiście że czytałem cały wątek, próbowałem wszystkiego i tylko wersja 1.2 działa u mnie. Sprawdzę tą najnowszą i dam znać niebawem :)

Radi84
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2017, o 02:46

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: Radi84 » 25 lis 2017, o 00:54

Sprawdziłem ostatnią paczkę, wszystkie pliki z paczki są odpowiednio na miejscu. Wszystko ładnie, tylko polskie znaki są nadal przesunięte, niezależnie który plik .reg zostanie uruchomiony... co mogę robić jeszcze nie tak?

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 27 lis 2017, o 11:53

Po pierwsze sprawdź, czy w ustawieniach gry jest ustawiony język domyślny.
Następnie sprawdź czy w kluczu:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Eidos\Deus Ex: HRDC]
"g_languageId"=hex:07,00,00,00
przy g_languageId jest wartość 07. Jeśli nie uruchom:
Deus Ex Human Revolution PL.reg.
Potem sprawdź czy pliki: DFEngine.dll i ModHook.dll są wgrane ze spolszczenia (szczególnie sprawdź czy DFEngine.dll z gry został podmieniony na ten ze spolszczenia, bo bez niego nie działają poprawione znaki, tylko są lekko przesunięte w lewo). Jeśli nie to usuń oryginalny: DFEngine.dll z gry i jeszcze raz przekopuj pliki spolszczenia.
Jeśli to nie zadziała, to usuń pliki: DFEngine.dll i ModHook.dll (jest to zmodyfikowany plik DFEngine.dll, aby działały mody do gry - i nosi nazwę ModHook.dll - wcześniej miał nazwę taka sama jak oryginalny plik z gry, czyli:DFEngine.dll i plik dodatkowy (teraz ma nazwę: DFEngine.dll, który zamienia. sprawdzenie z języka hiszpańskiego, na polski.)
Potem wypakuj archiwum i przekopiuj pliki z archiwum (te z poprzedniej wersji spolszczenia: DFEngine.dll i plfont.dll) - DXHRDC_DFEngine.dll_mod.zip, z załącznika.

W razie innych problemów proszę o poczytanie komentarzy pod poradnikiem, dużo tam pisałem co robić w razie problemów ze spolszczeniem:

http://steamcommunity.com/profiles/7656 ... pid=238010
Załączniki
DXHRDC_DFEngine.dll_mod.zip
zmodyfikowany DFEngine.dll i plfont.dll
(51.88 KiB) Pobrany 192 razy

Radi84
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2017, o 02:46

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: Radi84 » 29 lis 2017, o 22:47

ok, dziękuję za wyczerpującą wypowiedź, własciwie to mam język polski niezależnie który plik .reg odpalę. W obydwu przypadkach mam przesunięte czcionki, niezależnie co bym wrzucał lub próbował, sprawdziłem wszystko co pisałeś, łącznie z rejestrem i wszytko jest ok.. no cóź, chyba muszę się do tych czcionek przyzwyczaić

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 30 lis 2017, o 14:50

A po skopiowaniu plików z archiwum: DXHRDC_DFEngine.dll_mod.zip, też znaki są przesunięte?
A skopiuj do folderu Mods ten plik (POLISH.000, a ten co jest wcześniej usuń.):
download/file.php?id=3201
I zobacz, czy nadal będzie to samo. W folderze z grą niech będą pliki: DFEngine.dll i plfont.dll.
Jak to nie pomoże zmień wartość: g_languageId"=hex:07,00,00,00 na g_languageId"=hex:FF,FF,FF,FF.
Uruchom grę. W Ustawieniach języka powinno być: Domyślny (Default).
Jeśli znaki będą przesunięte uruchom plik reg: Deus Ex Human Revolution PL.reg.

Być może gra jest zainstalowana na dysku systemowym więc spróbuj uruchomić ją z uprawnieniami administratora. Otwórz folder z grą i kliknij prawym przyciskiem na pliku exe i wybierz uruchom jako administrator lub na stałe:
Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
1. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót do gry na pulpicie.
2. Wybierz opcję Właściwości.
3. Kliknij zakładkę Zgodność i zaznacz znajdujące się w sekcji Poziom uprawnień pole wyboru Uruchom ten program jako administrator.
4. Kliknij kolejno przyciski Zastosuj i OK.

Po wykonaniu tych kroków uruchom ponownie grę.

Jeśli to nie pomoże, usuń wszystkie wpisy z rejestru dotyczące DeusEX HR DC:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Eidos\Deus Ex: HRDC
i przeinstaluj grę (sprawdź spójność plików gry) lub zainstaluj grę na innym dysku (partycji).
Załączniki
Deus Ex Human Revolution Default Language.zip
g_languageId"=hex:FF,FF,FF,FF
(347 Bajtów) Pobrany 179 razy

Radi84
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2017, o 02:46

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: Radi84 » 1 gru 2017, o 01:51

Więc zastąpiłem ten plik POLISH.000 (miałem większy, ponad 4mb, ten z postu wyżej jest mniejszy o ~połowę), w głównym folderze gry folderze znajdują się te pliki z ostatniego postu: DFEngine.dll i plfont.dll, wynik: język angielski
potem zmieniłem w rejestrze na ff ff ff ff, nadal angielski
w ustawieniach gry nie mam default/domyślny i nigdy taki nie był, zawsze jest to angielski standardowo i nigdy nie zmieniam tego
powtórna zmiana na 07 00 00 00 nie przynosi rezultatu.
Gra zawsze odpalana jest ze skrótu który zawiera uprawnienia admina, no nic, wracam do poprzedniej paczki (1.5)

PS: widzę że nie tylko ja mam problem z tym spolszczeniem skoro ludzie pobierają jeszcze te fixy do fixów ;p


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości