[PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cu

Postautor: sb8gapi » 10 lut 2014, o 22:28

Raczej nie będzie oficjalnego patcha. Cenega nie ma zamiaru wydać polskiej wersji, a i jest odpowiedzialna także za wersję rosyjską. Została wydana już wersja pudełkowa angielska.
Dlatego postanowiłem stworzyć nieoficjalne spolszczenie, na podstawie pliku, który był zawarty w grze. Brakuje w nim ok. 5% tekstu polskiego, nie licząc komentarzy, które zajmują kolejne ok. 500 linii tekstu.

W sumie komentarze składają się z ok. 4038 linii dialogowych (wypowiedzi komentatorów), co daje ok 8 godzin wypowiedzi. Dodatkowo do przetłumaczenia są jeszcze napisy do 45 minutowego filmu o pracach nad powstaniem Deus Ex: Bunt Ludzkości - Wersja Reżyserska - "Making Of" - 355 linii tekstu - 36424 znaków.

W związku z tym szukam osób chętnych do pomocy przy tłumaczeniu komentarzy i napisów do filmu "Making Of."

-- 11 lut 2014, o 17:07 --

Aktualizacja spolszczenia.

Dzisiaj dodałem nową wersję spolszczenia z wszystkimi tekstami, które były w oryginalnej wersji gry i dodatku, a w pierwszej wersji były jeszcze po angielsku. Łącznie kilkadziesiąt linii tekstu.
Z uwagi na bardzo duża ilość tekstu, mogłem coś jeszcze pominąć. Wszelkie sugestie i uwagi proszę przesyłać na e-mail: sb8gapi lub PW albo GG.

Rafixxx
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2014, o 14:55

Re: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cu

Postautor: Rafixxx » 11 lut 2014, o 22:17

Na kolejne przejście gry i szukanie błędów w spolszczeniu przyjdzie czas później jak pojawią się przetłumaczone komentarze twórców. Póki co zauważyłem, że polskie znaki diakrytyczne wyświetlają się przy użyciu innej czcionki. Pytanie czy to jakiś problem z kodowaniem czy trzeba byłoby dostosowywać oryginalną czcionkę tak, aby "literki z ogonkami" wyświetlały się ciut lepiej? Raczej to pierwsze bo podstawowa edycja gry z polskimi znakami wyglądała bardzo dobrze. Nie jest to wielki problem, ale skoro była mowa o podsyłaniu sugestii to czynię to :)

Zebrałem kilka screenów:

Obrazek

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cu

Postautor: sb8gapi » 11 lut 2014, o 23:11

Ten problem zauważyłem i nawet o nim pisałem, ale w chwili obecnej nie wiem jak to poprawić.
To raczej nie problem z kodowaniem, a konfuguracją czcionki.
W chwili obecnej nie wiem jak to poprawić. Nie znalazłem w plikach gry plików czcionki i nawet nie do końca wiem jaki ma być ich format. Podejrzewam, że w jakimś pliku graficznym. Pliki graficzne najczęściej są skompresowane w plikach drm. Wzmianka o czcionkach jest w pliku: globaldatabase.drm, ale nic więcej na temat czcionek nie znalazłem.
Gdyby ktoś miał pomysły jak znaleźć pliki czcionek, lub jak zmienić konfigurację czcionki, to proszę o kontakt.

Awatar użytkownika
mkdante381
Posty: 21
Rejestracja: 20 maja 2011, o 17:51

Re: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cu

Postautor: mkdante381 » 12 lut 2014, o 01:54

Działają achievementy z tym spolszczeniem?

sergeron
Posty: 22
Rejestracja: 13 cze 2009, o 11:48

Re: Odp: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director

Postautor: sergeron » 12 lut 2014, o 08:06

Działają achievementy z tym spolszczeniem?
Skoro nie podmienia plików dll (a nie podmienia) to będą działały.

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cu

Postautor: sb8gapi » 12 lut 2014, o 12:03

Podmieniany jest plik DFEngine.dll, na specjalną wersję dzięki której działają mody do gry i mod ze spolszczeniem. Istnieje sposób instalacji spolszczenia, który nie podmienia tego pliku, ale trwa długo i podmienia plik językowy bezpośrednio w plikach gry. Został podany w pierwszym poście. "Cienisław" zaproponował, że zrobi patchera, ale nic się w tym temacie do tej pory nie działo.
Co do osiągnięć, to jeszcze nie wiem, bo grałem bardzo mało i nic nie zdobyłem.

Awatar użytkownika
mkdante381
Posty: 21
Rejestracja: 20 maja 2011, o 17:51

Re: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cu

Postautor: mkdante381 » 12 lut 2014, o 16:31

Czyli nie działają acziki. Po paru minutach powinno coś się zdobyć. Lepsza wersja będzie chyba ta podmieniająca pliki a nie wersja jako mod. Jak gramy w Serious Sam 3 z wlaczonym modem to acziki nie działają. Więc tu może być podobnie.

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] SPOLSZCZENIE Deus Ex Human Revolution Director's Cu

Postautor: sb8gapi » 12 lut 2014, o 21:57

A dlaczego osiągnięcia miałyby nie działać. U nie działają.
W dalszym ciągu czekam na osoby chętne do pomocy w tłumaczeniu komentarzy i dialogów do filmu.

Po angielsku są jeszcze:

1. Komentarze składające się z ok. 4038 wypowiedzi dialogowych - 519319 znaków - 87163 słów.
2. Napisy do 45 minutowego filmu o pracach nad powstaniem Deus Ex: Bunt Ludzkości - Wersja Reżyserska - "Making Of" - 355 linii tekstu - 36424 znaków - 6798 słów.

Deus EX Bunt Ludzkości Director's Cut był przetłumaczony, a ja tylko dodałem z wersji oryginalnej to co nie zostało przetłumaczone a komentarze i film w żadnej wersji nie były tłumaczone i są po angielsku, więc prawdopodobnie ich tłumaczył nie będę z braku osób chętnych do pomocy, a nie wiem czy warto się za to zabierać, jeśli to nie jest potrzebne do rozgrywki.

Danio237
Posty: 15
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:07

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: Danio237 » 25 lut 2014, o 16:45

A ja powiem że jeśli ktoś grał w podstawową wersję gry to absolutnie nie opłaca się tego kupować, jedyne co zostało zmienione na plus to walki z bossami, które i tak zajmują łącznie jakieś pół godzinki. Oczywiście mówię o sytuacji gdy nie jesteście totalnymi fanboyami Deus Eksa, którzy muszą mieć wszystko związane z tą marką (tak jak ja :> ).
I tak lekko zasugeruję - http://eu.square-enix.com/en/blog/deus- ... eads-steam :P

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] Deus Ex Human Revolution Director's Cut

Postautor: sb8gapi » 2 mar 2014, o 19:55

Aktualizacja spolszczenia.

Wersja 1.2

Poprawiłem drobne błędy znalezione w trakcie gry.

download/file.php?id=2578


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości