[PC] Jisei

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
filu23
Posty: 105
Rejestracja: 14 sie 2011, o 19:13

Re: [PC] Jisei

Postautor: filu23 » 21 lut 2014, o 12:18

No i pięknie oby tak dalej i do przodu :)

damianklu
Posty: 10
Rejestracja: 14 paź 2013, o 09:48

Re: [PC] Jisei

Postautor: damianklu » 1 mar 2014, o 19:55

Dawno nie było żadnych informacji z mojej strony, dlatego też postanowiłem poinformować jak się ma postęp spolszczenia.

Wszystkie czcionki posiadają już polskie znaki, a do przetłumaczenia zostały już tylko 2 pliki. Gorzej się mają niestety grafiki, nad którymi prace prawie wcale nie zostały jeszcze rozpoczęte.

-- 9 mar 2014, o 10:58 --

Do przetłumaczenia został tylko jeszcze jeden plik, zresztą najdłuższy swoją drogą, ale jak pisałem w innym temacie, osoba, która była odpowiedzialna za grafikę, po prostu olała projekt, dlatego też jeśli ktoś chciałby pomóc, to proszę o kontakt. Najlepiej poprzez Steam, nick taki sam jak tutaj na forum.

Cyfrowy Baron
Posty: 43
Rejestracja: 24 sie 2013, o 12:56
Kontakt:

Re: [PC] Jisei

Postautor: Cyfrowy Baron » 20 mar 2014, o 00:08

O co chodzi z tymi grafikami? Może będę mógł pomóc - sprawnie posługuję się programem Adobe Photoshop i znam się na formacie DDS.

damianklu
Posty: 10
Rejestracja: 14 paź 2013, o 09:48

Re: [PC] Jisei

Postautor: damianklu » 18 kwie 2014, o 22:30

Od prawie miesiąca nie było żadnych wieści na temat tłumaczenia, dlatego też postanowiłem wreszcie się zebrać i napisać jak ma się spolszczenie.

Spolszczenie ma się bardzo dobrze, a mianowicie wszystkie grafiki (wielkie dzięki dla Cyfrowego Barona) jak i wszystkie teksty zostały przetłumaczone.

Wyjątkami są pewne opcje w menu, które po edycji po prostu się psują, dlatego też je zostawiłem w spokoju. Inną rzeczą, która pozostała nieprzetłumaczona są teksty typu "Are you sure you want to quit?" itp. Nie potrafiłem ich znaleźć w plikach, które przetłumaczyłem, jednakże są to drobiazgi, które nie powinny nikomu przeszkadzać.

Nie licząc tamtego, wszystko działa jak należy, została tylko korekta. Kiedy się za nią zabiorę? Sam nie wiem - jak mnie najdzie chęć, to ją zrobię, ale myślę, że będzie to niebawem.

Na osłodę screen przetłumaczonego menu głównego: http://i.imgur.com/1MdFTBu.png

Cyfrowy Baron
Posty: 43
Rejestracja: 24 sie 2013, o 12:56
Kontakt:

Re: [PC] Jisei

Postautor: Cyfrowy Baron » 19 kwie 2014, o 09:00

Inną rzeczą, która pozostała nieprzetłumaczona są teksty typu "Are you sure you want to quit?" itp. Nie potrafiłem ich znaleźć w plikach, które przetłumaczyłem,
To są elementy interfejsu API, więc prawdopodobnie znajdują się w bibliotekach DLL lub w pliku aplikacji *.EXE. Zasoby można by zedytować, ale musiałbyś zlokalizować plik, w którym ten tekst się znajduje.

damianklu
Posty: 10
Rejestracja: 14 paź 2013, o 09:48

Re: [PC] Jisei

Postautor: damianklu » 27 kwie 2014, o 00:31

Właśnie skończyłem robić korektę. Można uznać całe spolszczenie za gotowe!

Spolszczenie wykonali:

Tłumaczenie, korekta - damianklu
Polska czcionka i problemy techniczne - krzys837
Edycja grafik - Cyfrowy Baron

Kilka screenów ze spolszczonej gry: http://imgur.com/a/9Yu4Z

Aby spolszczenie działało, wszystkie pliki należy wrzucić do folderu "game" w folderze z grą.
Załączniki
Jisei Spolszczenie.rar
(5.81 MiB) Pobrany 205 razy

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Jisei

Postautor: Norek » 27 kwie 2014, o 08:02

Gratuluję ukończenia projektu - przeniosłem wątek do działu z projektami ukończonymi i usunąłem nowy wątek, który stworzyłeś. Kiedy projekt zostaje zamknięty i wydajemy tłumaczenie, przesuwamy cały temat do działu z projektami ukończonymi - to tak na przyszłość :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości