[PSP] aPokalySP

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
szymmirr
Posty: 6
Rejestracja: 11 sie 2012, o 14:30

[PSP] aPokalySP

Postautor: szymmirr » 28 mar 2014, o 16:40

Cześć i czołem, witam szanowne forum!

Jakiś czas temu, całkiem przypadkowo postanowiłem zabrać się za swoje pierwsze spolszczenie, a będzie nim gra homebrew na PSP - aPokalySP. DOWNLOAD

Co mogę powiedzieć o samej grze? To zdecydowanie jedno z najlepszych homebrew, w jakie kiedykolwiek grałem. Ma pewne niedoróbki, ale rozgrywka jest naprawdę przyjemna, wciągająca i jednocześnie wymagająca. Co do fabuły - chyba skądś już to znamy. Apokalipsa zombie i bohater sprawnie posługujący się bronią palną. Mamy tu dwa tryby rozgrywki - story i survival oraz zestaw achievementów do odblokowania. Prócz tego, autor próbował dodać szczyptę horroru przez niepokojące menu i klimatyczny soundtrack, jednak jedyne co straszy w tej grze, to KOSZMARNE tłumaczenie na język angielski.

Aktualny stan tłumaczenia:
Tekst - 100%
Czcionka - 100%
Korekta - 100%
Testy - 100%

Jedyne nieprzetłumaczalne rzeczy (przynajmniej ja nie mam pojęcia gdzie mogą się znajdować i jak się do nich dostać) to napisy końcowe, creditsy i obrazek pojawiający się przy odblokowaniu osiągnięcia.

Mała galeria (bez spoilerów):
Spoiler!
pic_0000.bmp
pic_0001.bmp
pic_0002.bmp
pic_0003.bmp
Pobieralnia

Tutaj gra:
Pobierz grę

A tu spolszczenie:
Pobierz spolszczenie

Awatar użytkownika
sixtyfourbit
Posty: 58
Rejestracja: 24 mar 2014, o 18:38
Kontakt:

Re: [PSP] aPokalySP

Postautor: sixtyfourbit » 29 mar 2014, o 18:11

Możesz mi podesłać na PW to co spolszczyłeś, a ja sprawdzę na PPSSPP jak działa, ew. na moim PSP.
OK, ale jakoś nie za bardzo dobrze wygląda ta gierka. Przypomina bardziej crapa, ale co tam. Ważne, że zaczynasz polonizować gry i tego się trzymaj ;)
Obrazek

szymmirr
Posty: 6
Rejestracja: 11 sie 2012, o 14:30

Re: [PSP] aPokalySP

Postautor: szymmirr » 29 mar 2014, o 19:48

Dzięki za odzew :) Co do PPSSPP, to chodziło mi o sprawdzenie czy gra w ogóle na nim odpala. A sama gra - cóż, może przeciętnym grom indie nie dorasta do pięt, ale jeśli chodzi o scenę homebrew na PSP, to stoi naprawdę na wysokim poziomie.

-- 21 kwi 2014, o 13:48 --

Jest postęp - i to całkiem niezły. Z ciekawszych rzeczy na temat spolszczenia mogę powiedzieć, że wersja angielska to CZYSTY Google Tłumacz (sprawdzane własnoręcznie). Co z tego wynika? Ano to, że tak naprawdę tłumaczę grę z języka francuskiego. Szaleństwo.
Przejdźmy dalej - pojawił się problem z czcionką. Działa ona perfekcyjnie m. in. w Wordzie, jednak użycie jej w grze kończy się wyświetlaniem kwadratów zamiast polskich znaków. Jedyną literą jaka działa jest ó (przynajmniej coś). Próbowałem zmieniać kodowanie pliku ze skryptem (ANSI, UTF-8, Unicode), jednak kończyło się to jeszcze większą katastrofą. Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc?

A na deser kilka obrazków (SPOILERY!!)
Spoiler!
pic_0000.bmp
pic_0030.bmp
pic_0001.bmp
pic_0031.bmp
pic_0022.bmp
pic_0034.bmp
pic_0018.bmp
pic_0051.bmp
pic_0019.bmp
pic_0052.bmp
-- 21 kwi 2014, o 13:51 --

Och, widzę, że brak tu możliwości edycji postów, więc napiszę tutaj:

Aktualny stan tłumaczenia:
Tekst - 60%
Czcionka - 90%
Korekta - 0%

-- 21 kwi 2014, o 13:53 --

Taa, i wątek także nie podbija się wyżej. Cóż, zobaczymy czy ktokolwiek zauważy mój wpis.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PSP] aPokalySP

Postautor: Norek » 21 kwie 2014, o 14:52

Edytowałem Twój pierwszy post.
Na stronie głównej forum, na dole, jest shoutbox, w którym widać, jak ktoś wrzuca jakiś post gdziekolwiek, więc wszystko zauważymy :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

szymmirr
Posty: 6
Rejestracja: 11 sie 2012, o 14:30

Re: [PSP] aPokalySP

Postautor: szymmirr » 7 maja 2014, o 16:14

Wygląda na to, że zakończyłem pierwszy etap, czas więc na korektę.

Aktualny stan tłumaczenia:
Tekst - 100%
Czcionka - 90%
Korekta - 10%

Byłoby miło, gdyby ktoś kompententny rzucił okiem na moje tłumaczenie w ramach korekty. Poza tym, wciąż pozostaje kwestia czcionki.

krzys837
Posty: 72
Rejestracja: 10 paź 2012, o 20:31

Re: [PSP] aPokalySP

Postautor: krzys837 » 7 maja 2014, o 21:35

Spójrz na PW.

szymmirr
Posty: 6
Rejestracja: 11 sie 2012, o 14:30

Re: [PSP] aPokalySP

Postautor: szymmirr » 14 maja 2014, o 22:14

pic_0274.bmp
Na wstępie chciałbym podziękować krzys837 za chęć pomocy. Nie udało nam się osiągnąć praktycznie niczego, po prostu jest tam chyba jakiś problem z kodowaniem, którego nie potrafię rozwiązać, jednak prawdopodobnie dzięki temu wpadłem na pomysł, który bardzo naokoło i nieprofesjonalnie (od strony technicznej, w grze 100% miodzio) rozwiązuje problem z czcionkami (jak widać wyżej).

Premiera pod koniec tygodnia (ostatnie szlify), chyba że ktoś potrafi edytować pliki DATA.PSP w ebootach (to chyba hexy), w którym znalazłem napis Game Over, creditsy i napisy końcowe - jedyne nieprzetłumaczone teksty.

Awatar użytkownika
sixtyfourbit
Posty: 58
Rejestracja: 24 mar 2014, o 18:38
Kontakt:

Re: [PSP] aPokalySP

Postautor: sixtyfourbit » 15 maja 2014, o 15:35

Nie mogę się doczekać. Chętnie zobaczę na ten plik i spróbuję przetłumaczyć, to możesz mi go podesłać na PW. Małe pytanie - w jakim formacie jest pozostały tekst, który tłumaczysz w grze? :)
Obrazek

szymmirr
Posty: 6
Rejestracja: 11 sie 2012, o 14:30

Re: [PSP] aPokalySP

Postautor: szymmirr » 15 maja 2014, o 18:55

Przesłałem plik (zaznaczam, że w edycję notatnikiem nie ma co się bawić, crash konsoli przy próbie odpalenia). Co do reszty tekstu - to najczystszy txt. Prawdopodobnie główny powód, dla którego zacząłem tłumaczyć tę grę :D

-- 20 maja 2014, o 19:27 --

Cóż... Chyba czas na premierę. Podziękowania dla wszystkich, którzy starali się pomóc :D Nie wiem czy powinienem się tu jakoś szczególnie rozpisać, w każdym razie miłej zabawy dla każdego, kto zdecyduje się zagrać :)

A, i prosiłbym o przeniesienie do działu Projekty ukończone

Tutaj gra:
Pobierz grę

A tu spolszczenie:
Załączniki
aPokalySP_Spolszczenie_v1.0.7z
(73.68 KiB) Pobrany 300 razy


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości