[PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców (20th A.E.)

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
bonarx
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2015, o 19:05

Re: Spolszczenie Gabriel Knight: Grzechy Ojców (20th A.E.)

Postautor: bonarx » 13 paź 2015, o 19:43

1.mam 50gb wolnego miejsca
2.nie jest
3.już próbowałem

Dodam,że nie znalazłem nigdzie ScreenSelector.bmp

Awatar użytkownika
Ysska
Kosiarka umysłów
Posty: 103
Rejestracja: 14 lip 2009, o 20:03

Re: Spolszczenie Gabriel Knight: Grzechy Ojców (20th A.E.)

Postautor: Ysska » 13 paź 2015, o 19:44

Autor spolszczenia podał tutaj takie rozwiązanie problemu (o ile to taki sam przypadek):

https://www.facebook.com/Grajpopolsku/p ... 5801387434
Na harfach morze gra - kłębi się rajów pożoga -
i słońce - mój wróg, słońce! - wschodzi, wielbiąc Boga.

bonarx
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2015, o 19:05

Re: Spolszczenie Gabriel Knight: Grzechy Ojców (20th A.E.)

Postautor: bonarx » 13 paź 2015, o 20:01

Dzięki.Pomogła aktualizacja gry.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców (20th A.E.)

Postautor: mendosa » 14 paź 2015, o 19:01

Instalacja

Pakiet spolszczeniowy zawiera dwa instalatory - dla programu w wersji GOG i w wersji Steam. Uruchamiamy odpowiedni plik, następnie wskazujemy ścieżkę do głównego folderu z grą. Ścieżka w instalatorze powinna wygląć tak X:\Folder_Gry\GK1_Data, gdzie X to litera dysku twardego, Folder_Gry to główny folder gry, GK1_Data - instalator dodaje automatycznie. UWAGA! W przypadku wersji GOG - jeżeli grę pobieraliśmy i instalowaliśmy za pośrednictwem GOG Galaxy (sprawdzone 13.10.2015r.), wystarczy uruchomić instalator spolszczenia i wskazać ścieżkę do głównego folderu gry. Jeżeli pliki pobieraliśmy z witryny GOG pomiędzy premierą gry a "implementacją" poprawki do instalatora gry (nie wiemy, kiedy GOG to zrobił) - najlepiej pobrać instalator gry na nowo, albo odszukać poprawkę wydaną 19.10.2014r., pobrać ją i zainstalować przed instalacją spolszczenia. Podsumowując - instalacja gry, instalacja poprawki, instalacja spolszczenia. Możliwe jest używanie zapisów wykonanych przed instalacją spolszczenia. Uwagi do wersji Steam - nie byliśmy w stanie przetestować ani działania instalatora, ani spolszczenia na wersji Steam, w związku z tym prosimy o podsyłanie uwag dotyczących mankamentów w tym zakresie. Usterki zostaną usunięte możliwie szybko.
N.E.M.O.

Shawn6
Posty: 3
Rejestracja: 2 lip 2013, o 11:50

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców (20th A.E.)

Postautor: Shawn6 » 16 paź 2015, o 14:03

Dajcie ludzie, luzem pliki do skopiowania. Tyle się namęczyliście za friko ze spolszczeniem a potem tworzycie gówniany instalator i nic z tego nie wynika. Błędy jak powyżej, nic nie pomaga. W ogóle co to za instalator który ma działać tylko z patchem, a bez niego nie. Spolszczenie to spolszczenie i powinno śmigać na każdej wersji gry.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców (20th A.E.)

Postautor: mendosa » 16 paź 2015, o 17:29

Shawn6 - pliki "luzem" ważą 2GB (słownie dwa gigabajty) - dla każdej wersji (GOG, Steam), czyli razem ważyłoby to 4GB. Instalatory ważą 70MB (dwa naraz). Jest różnica?

EDIT - poprawka została wydana, ponieważ gra miała poważne błędy, gdybym zrobił spolszczenie, które działa z niedziałającą grą, byłbym niepoważny.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2015, o 17:34 przez mendosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodanie istotnej treści.
N.E.M.O.

Shawn6
Posty: 3
Rejestracja: 2 lip 2013, o 11:50

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców (20th A.E.)

Postautor: Shawn6 » 16 paź 2015, o 18:55

Mendosa, ok działa. Po prostu GOG usunął możliwość ściągnięcia patcha osobno. Trzeba wywalić starszą wersję gry (którą najpierw się ściągało), i od nowa pociągnąć wersję która już jest z patchem zintegrowana. Dziwne praktyki GOG-a. Raz zostawiają patche do dociągnięcia osobno, innym razem trzeba od nowa wszystko ściągać. Tak czy siak uważam, że spolszczenie powinno hulać z każdą wersją, pierwotna wersja nie była "niedziałająca".

Dziękuję za spolszczenie, papatki.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2015, o 11:45 przez mendosa, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Usunięto reakcję na usunięty post.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców (20th A.E.)

Postautor: mendosa » 16 paź 2015, o 19:55

Tak czy siak uważam, że spolszczenie powinno hulać z każdą wersją, pierwotna wersja nie była "niedziałająca".
Raz - spróbuj obecnie pobrać tę pierwotną wersję ze stron GOG.
Dwa - skoro wymagasz, abym się pie*dolił z wklepywaniem danych do kolejnego zestawu dwugigabajtowych plików (klepanie danych do wersji Steam zajęło mi cały dzień) i potem jeszcze robił trzeci instalator spolszczenia do "niewydarzonej" wersji gry - nie szanujesz mojego czasu.
Trzy - co chcesz udowodnić? Że nie czytasz "Czytajto"?
Ostatnio zmieniony 16 paź 2015, o 20:03 przez mendosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodałem spację przed "-", bo mi wcześniej uciekła, za co serdecznie przepraszam.
N.E.M.O.

GandalfCzarny
Posty: 54
Rejestracja: 16 cze 2016, o 18:18

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców (20th A.E.)

Postautor: GandalfCzarny » 16 cze 2016, o 18:25

Niestety Panowie, ale mam problem ze spolszczeniem. Podczas próby instalacji wersji GOG-owskiej wyskakuje mi błąd, widoczny w załączonym obrazku. Czy wiecie może jak temu zaradzić? Nadmieniam oczywiście, że plik który mam rzekomo usunąć nie istnieje.
Obrazek

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Gabriel Knight: Grzechy Ojców (20th A.E.)

Postautor: mendosa » 18 cze 2016, o 13:41

Wygląda na to, że nie masz zainstalowanej gry, a próbujesz zainstalować spolszczenie.
N.E.M.O.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości