[NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
krzysiek1922
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2015, o 22:11

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: krzysiek1922 » 24 lip 2015, o 23:39

i jak korekta wiadomo coś?

Awatar użytkownika
Texel
Posty: 50
Rejestracja: 21 lut 2011, o 15:24
Grupa: Grupa Emerald
Kontakt:

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: Texel » 25 lip 2015, o 17:15

No dobra, mała aktualizacja postępów nie zaszkodzi.

Po przemyśleniach doszliśmy do wniosku że tradycyjna korekta nie za bardzo by wypaliła. Większość błędów w tłumaczeniu polega na tym, że tekst nie mieści się w ramce (linijki są złamane w złych miejscach), a takie błędy można wykryć tylko podczas beta-testów. Tak więc zaczęły się one już na początku lipca, ale - w przeciwieństwie do wielu, oczekujących na wydanie spolszczenia, my nie mamy wakacji.

Nie wiemy, kiedy wydamy spolszczenie. Może to być jeszcze rok 2015, może to być rok 2020. Wolałbym pierwszy wariant, ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć.

Testy przebiegają w miarę dobrze, wykrytych błędów (tych "ramkowych" i tych zwykłych) jest już prawie 600.

Obrazek

Po dogłębnym przejściu gry poprawię znalezione błędy, po czym przejdziemy ją jeszcze raz, żeby upewnić się, że już nic nie zostało.

Na pociechę parę rozjeżdżających całą stronę screenów.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek

krzysiek1922
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2015, o 22:11

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: krzysiek1922 » 26 lip 2015, o 09:01

Super dzięki za info i powodzenia

Awatar użytkownika
Naruto1214
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2015, o 18:20

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: Naruto1214 » 26 lip 2015, o 22:53

Nareszcie jakieś info. Fajnie, że postępy są i mimo roboty dajecie radę ;)

P.S
Wiedziałem, że wybierzesz Cyndaquile'a! :)

Koyako
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2015, o 20:59

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: Koyako » 27 lip 2015, o 21:10

Yo, Texel. Przyznam, że wykonujecie kawał dobrej roboty. Posłuchaj, wiem, że macie błędy. Ale -nie, raczej nie musisz od razu podejmować decyzji- zawsze możesz od razu wypuścić spolszczenie, a niektórzy chętni mogą sprawdzić błędy i je poprawić. To znaczy, nikt nie jest doskonały, poprzednie hacki też miały błędy tekstowe, ale czy ktoś narzekał? Oczywiście, że nie. Po prostu nie musisz robić 'hacka doskonałego' od razu.

A propo hacków... Ciekawi mnie, jakie gry będziecie spolszczać po zakończeniu Złotego Serca i Srebrnej Duszy. Ja bym polecał Pokemon Czerń 2/Biel 2, albo nawet hack Drayano, Pokemon BlazeBlack 2 lub VoltWhite 2. Ja sam próbowałem przetłumaczyć go, ale niestety mi jakoś nie wyszło (zwłaszcza polskie głoski jak 'Ł", "Ó", czy nawet "Ż".). Nie musisz od razu dawać odpowiedź, po prostu daję ci propozycję przetłumaczenia Czerni 2 i Bieli 2, albo nawet tych słynnych hacków Drayano. Zastanów, przemyśl to, rozważ i udziel odpowiedzi, Texel. ^^.

Awatar użytkownika
Naruto1214
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2015, o 18:20

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: Naruto1214 » 28 lip 2015, o 09:57

Yo, Texel. Przyznam, że wykonujecie kawał dobrej roboty. Posłuchaj, wiem, że macie błędy. Ale -nie, raczej nie musisz od razu podejmować decyzji- zawsze możesz od razu wypuścić spolszczenie, a niektórzy chętni mogą sprawdzić błędy i je poprawić. To znaczy, nikt nie jest doskonały, poprzednie hacki też miały błędy tekstowe, ale czy ktoś narzekał? Oczywiście, że nie. Po prostu nie musisz robić 'hacka doskonałego' od razu.

A propo hacków... Ciekawi mnie, jakie gry będziecie spolszczać po zakończeniu Złotego Serca i Srebrnej Duszy. Ja bym polecał Pokemon Czerń 2/Biel 2, albo nawet hack Drayano, Pokemon BlazeBlack 2 lub VoltWhite 2. Ja sam próbowałem przetłumaczyć go, ale niestety mi jakoś nie wyszło (zwłaszcza polskie głoski jak 'Ł", "Ó", czy nawet "Ż".). Nie musisz od razu dawać odpowiedź, po prostu daję ci propozycję przetłumaczenia Czerni 2 i Bieli 2, albo nawet tych słynnych hacków Drayano. Zastanów, przemyśl to, rozważ i udziel odpowiedzi, Texel. ^^.

Chyba jednak jesteś trochę za bardzo niecierpliwy, zbyt długo nad tym pracowali żeby wypuścić niepewnej łatki, musimy poczekać :) Poza tym sam zobacz ile Texel już błędów wychwycił grając.

vamos
Posty: 7
Rejestracja: 15 cze 2015, o 05:45

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: vamos » 28 lip 2015, o 21:03

Yo, Texel. Przyznam, że wykonujecie kawał dobrej roboty. Posłuchaj, wiem, że macie błędy. Ale -nie, raczej nie musisz od razu podejmować decyzji- zawsze możesz od razu wypuścić spolszczenie, a niektórzy chętni mogą sprawdzić błędy i je poprawić. To znaczy, nikt nie jest doskonały, poprzednie hacki też miały błędy tekstowe, ale czy ktoś narzekał? Oczywiście, że nie. Po prostu nie musisz robić 'hacka doskonałego' od razu.

A propo hacków... Ciekawi mnie, jakie gry będziecie spolszczać po zakończeniu Złotego Serca i Srebrnej Duszy. Ja bym polecał Pokemon Czerń 2/Biel 2, albo nawet hack Drayano, Pokemon BlazeBlack 2 lub VoltWhite 2. Ja sam próbowałem przetłumaczyć go, ale niestety mi jakoś nie wyszło (zwłaszcza polskie głoski jak 'Ł", "Ó", czy nawet "Ż".). Nie musisz od razu dawać odpowiedź, po prostu daję ci propozycję przetłumaczenia Czerni 2 i Bieli 2, albo nawet tych słynnych hacków Drayano. Zastanów, przemyśl to, rozważ i udziel odpowiedzi, Texel. ^^.
Tak swoją drogą pokemon czerń i biel są tłumaczone, tylko 1.
viewtopic.php?f=9&t=2680

Wątpię, żeby mieli zajmować się od razu następną częścią. Tłumaczą to około półtora roku, chyba nikomu nie chciałoby się od razu sięgać po następną część :)

@migo202
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2015, o 18:56

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: @migo202 » 29 lip 2015, o 19:01

wiadomo już kiedy będzie to spolszczenie :P? , i jeszcze jedno pytanko , gra bedzie po polsku do pobrania od Was ? o, czy trzeba bedzie użyć na wersji angielskiej waszego patcha czy coś w tym stylu ??

Awatar użytkownika
Gomlin
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2013, o 22:27

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: Gomlin » 31 lip 2015, o 09:26

wiadomo już kiedy będzie to spolszczenie :P? , i jeszcze jedno pytanko , gra bedzie po polsku do pobrania od Was ? o, czy trzeba bedzie użyć na wersji angielskiej waszego patcha czy coś w tym stylu ??
Naucz się czytać ze zrozumieniem...
Nie wiemy, kiedy wydamy spolszczenie. Może to być jeszcze rok 2015, może to być rok 2020. Wolałbym pierwszy wariant, ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć.
A co do spolszczenia na pewno będzie łatka do nałożenia - jak zawsze
"Jak możesz udowodnić, że istniejemy? Może nie istniejemy..."
Vivi Ornitier

Awatar użytkownika
Texel
Posty: 50
Rejestracja: 21 lut 2011, o 15:24
Grupa: Grupa Emerald
Kontakt:

Re: [NDS] Pokémon HeartGold/Pokémon SoulSilver

Postautor: Texel » 31 lip 2015, o 19:38

i jeszcze jedno pytanko , gra bedzie po polsku do pobrania od Was ? o, czy trzeba bedzie użyć na wersji angielskiej waszego patcha czy coś w tym stylu ??
Będzie to łatka i tylko łatka. ROM z grą można albo sobie samemu zdumpować z kartridża albo znaleźć na pierwszej stronie wyszukiwania w Google. Patch kompatybilny jest na pewno z ROM-ami:
  • 4780 - Pokemon HeartGold (U)(Xenophobia)
  • 4781 - Pokemon SoulSilver (U)(Xenophobia)
Ale to tylko tak informacyjnie, bo oczywiście 99% pobierających dumpuje swoje własne ROM-y.
Ale -nie, raczej nie musisz od razu podejmować decyzji- zawsze możesz od razu wypuścić spolszczenie, a niektórzy chętni mogą sprawdzić błędy i je poprawić.
Jak już chyba pisałem wcześniej, nie wierzę ani w wersje alpha/beta/demo, ani w dobrodusznych, darmowych testerów. Spolszczenie rozejdzie się w stanie niedorobionym, a o finalnej wersji nikt nie usłyszy. W końcu grę już teraz da się przejść od początku do końca całkowicie wszystko pojmując, ale pod spolszczeniem jako całością w obecnym stanie nie podpisałbym się.
Ciekawi mnie, jakie gry będziecie spolszczać po zakończeniu Złotego Serca i Srebrnej Duszy.
Na pewno nie Pokémony. Przepraszam wszystkich, którzy liczyli na więcej, ale ja wysiadam. Kolejny projekt będzie na pewno grą z fabułą wyższych lotów i okazjonalnie rzuconą "kobietą lekkich obyczajów". Mam szczerze dosyć pięćdziesiątej wypowiedzi "omg, jaki ty jesteś silny" i tekstów typu "BASABASABASABASABASA" (klik).

Wszystkich, których interesuje ta seria, odsyłam do PikaKnighta i jego ekipy zajmującej się Czernią i Bielą. Może sequele również wezmą na warsztat.

Wracając do tematu: oficjalnie zacząłem wakacje i wracam do testów (które przez cały miniony miesiąc trwały po parę godzin tygodniowo).
Obrazek
Obrazek


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości