[PC] Life Is Strange

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: Norek » 23 lip 2017, o 16:55

W instalatorze jest instrukcja - instalujesz grę, odpalasz instalator, wskazujesz główny folder z grą - odpalasz instalację : )
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Carpeni
Posty: 1
Rejestracja: 2 sie 2017, o 14:34

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: Carpeni » 2 sie 2017, o 14:36

Czy jest w planach tłumaczenie Life is Strange: Before the Storm?

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: Norek » 3 sie 2017, o 20:23

Jeśli gra nie otrzyma oficjalnego wsparcia - tak.
Powinno też pójść w miarę sprawnie, bo wiem, że wiele osób z naszej ekipy na ten tytuł czeka.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

TenNowy
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:43

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: TenNowy » 6 sty 2018, o 19:33

Właśnie skończyłem Life is Strange i chciałem napisać parę słów o spolszczeniu. Ogólnie dobre, rzetelna robota. Udało się przetłumaczyć wszystko, nie znalazłem żadnych wpadek ani błędów, Ponadto są polskie znaki, a nie w każdej grze udaje się je osiągnąć, a to dobrze + polska czcionka jest wierna oryginalnej i do niej podobna. Napisy nie wychodzą poza ekran co też nie zawsze udaje się uzyskać. Ogólnie kawał dobrej roboty, jedyne co mnie zastanawia to fakt, że komentarze reżyserskie nie zostały przetłumaczone. Mogę zapytać czemu tak się stało?

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: Norek » 6 sty 2018, o 23:05

Dziękuję za tę łaskawą dla naszej pracy opinię : )
Nie przypominam sobie u nas ostatnimi czasy spolszczenia bez polskich znaków i z wychodzącymi poza określone ramki czy ekran tekstami, ale mogę mówić o spolszczeniach, przy których pracowałem bezpośrednio.

Komentarz reżyserski został dodany po jakimś czasie od premiery gry, kiedy zamknęliśmy prace nad spolszczeniem. Mamy go w repozytorium i nawet coś tam zacząłem kiedyś tłumaczyć, ale z uwagi na brak czasu porzuciłem to. Może kiedyś wydamy aktualizację razem z tym komentarzem.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

TenNowy
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:43

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: TenNowy » 6 sty 2018, o 23:38

Mówiąc o tłumaczeniu z literami wychodzącymi poza ekran miałem na mysli Psychonauts. No a przynajmniej u mnie był ten problem. Co do braku polskich liter to taki problem był w The Darkness II

inata
Posty: 2
Rejestracja: 7 sty 2018, o 13:26

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: inata » 7 sty 2018, o 13:33

Hej.
Mam pytanie natury bardziej technicznej.
Otóż chciałbym zachować język angielski w grze - abym mógł zmieniać na polski i angielski. Jak się przyglądałem plikom spolszczenia, to widziałem że pliki angielskie są nadpisywane polskimi. Pytanie czy, a jeśli tak, to co trzeba by zrobić poza nadpisaniem plików np. języka włoskiego - wyobrażam sobie, że np. mogłoby nie być wtedy polskich znaków?
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
r00t0
Posty: 52
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 16:28

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: r00t0 » 7 sty 2018, o 21:58

Wystarczy, że zmienisz nazwe folderu ze spolszczeniem (znajdującego się w LifeIsStrangeGame\Localization) z INT na ITA i rozszerzenia z *.INT na *.ITA

lifesucks2
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2018, o 15:01

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: lifesucks2 » 10 sty 2018, o 15:15

Jak zmienić czcionkę na oryginalną z polskimi znakami, jak u większości youtuberów? I co zrobić, aby nie było kwadracików w grze?
Ogólnie chodzi mi też o to, że mam tylko pierwszy epizod i mam te kwadraciki.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange

Postautor: Norek » 10 sty 2018, o 15:30

Spolszczenie dostosowane jest do pełnej, oryginalnej wersji - pełnej, czyli musisz posiadać komplet odcinków. Wtedy wszystko powinno działać jak należy.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości