Ori and the Blind Forest [PC]

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: sb8gapi » 25 lis 2018, o 17:06

Witam.

Założyłem to konto tylko po to by napisać ten post. Po pierwsze miałem to szczęście, że trafiła mi się okazja do przetestowania powyższego opisu na wersji GOG'owej gry (co nawiasem pisząc bardzo mnie uszczęśliwiło) i okazało się że działa (co nawiasem pisząc jeszcze bardziej mnie uszczęśliwiło), więc rada była dobra. Po drugie miałem też to szczęście, by przy okazji zagrać w tę grę, a dokładniej jakiś krótki kawałek tej gry od momentu wejścia do mglistego, czy mistycznego lasu (nie pamiętam jak dokładnie nazywa się ta lokacja, szczególnie że miałem z tą grą styczność tylko raz, ale wiem że dolatuje się tam na piórze, które wypadło wielkiemu ptakowi) i zwróciłem uwagę na jeden błąd w tłumaczeniu, który utkwił mi w pamięci. Możliwe że poza tym jednym jeszcze jakieś mogą się znaleźć, ale tylko ten ja widziałem na własne oczy i tylko ten utkwił mi w pamięci na stałe. Chodzi o tekst pojawiający się gdy pierwszy raz wchodzi się do tej lokacji, a dokładniej o jedno słowo, w którym zrobiliście literówkę. Owy tekst jest następujący (piszę z pamięci, więc może nie być to dokładny cytat, za co od razu przepraszam) "Las ten zwiodził wszystkich, którzy do niego wchodzili", błąd jest oczywiście w słowie "zwiodził", bo powinno być napisane "zwodził". Błąd jest drobny ale zauważalny, bo rzuca się w oczy, jak oczojebne, przepraszam, zbyt jasne wyświetlacze bilbordów reklamowych nocą.

PS Dziękuję za stworzenie spolszczenia, bo teraz, gdy przez tę okazję do zagrania w tę grę, nie mniej, nie więcej, jak tylko rozochociłem się do ogólnego zagrania w nią, a co za tym idzie, do jej nabycia, to owo spolszczenie mi się przyda. Choć oczywiście liczę na to że poprawicie ten błąd który miałem okazję znaleźć.
Znaleziony błąd został poprawiony. Dziękuję za zainteresowanie spolszczeniem.

https://www.dropbox.com/s/fazvwgrqtm0qb ... L.zip?dl=0
Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018

Adulec
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2019, o 14:39

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: Adulec » 12 maja 2019, o 14:41

Cześć,
Dzięki za ciężką pracę :)
Spolszczenie nie działa :(

tobajer
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2019, o 22:54

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: tobajer » 12 maja 2019, o 23:00

Witam, mam ORI DE z Windows Store i chciałem go spolszczyć, ale mam głupi problem z brakiem dostępu do plików w WIN10. Czy ktoś może pomóc? Przeglądnąłem wszystkie fora dot. dostępu WindowsApps. Niby mam dostęp do tego katalogu, mogę go przeglądać. Znalazłem katalog Ori pn. "Microsoft.OriandtheBlindForestDefinitiveEdition_1.1.29.0_x64__8wekyb3d8bbwe". Tam też wskazałem ścieżkę dostępu w instalatorze spolszczecia, ale program nie ma prawa dostępu. Ręcznie ja również nie mogę nic zrobić, choć jestem na koncie admina i w zabezpieczeniach moje konto widnieje z pełnym dostępem. Próbowałem przekopiowywać cały katalog gry, bo wtedy mam pełny dostęp do wszystkich plików, ale gra nie uruchamia się, trzeba reinstalować. Po tym znów dostęp jest zablokowany. Ki diabeł z tym Win10. Proszę o pomoc! Dzięki!!!

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: sb8gapi » 18 maja 2019, o 23:03

Cześć,
Dzięki za ciężką pracę :)
Spolszczenie nie działa :(
Niestety spolszczenie działa i nic w tym temacie się nie zmieniło. Przed instalacją proszę zapoznać się z plikiem RedMe!
Podczas instalacji instalator sam powinien wybrać prawidłową ścieżkę instalacji, jeśli jednak tak się nie stanie powinna wyglądać np tak: Steam\steamapps\common\Ori DE.

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: sb8gapi » 18 maja 2019, o 23:09

Witam, mam ORI DE z Windows Store i chciałem go spolszczyć, ale mam głupi problem z brakiem dostępu do plików w WIN10. Czy ktoś może pomóc? Przeglądnąłem wszystkie fora dot. dostępu WindowsApps. Niby mam dostęp do tego katalogu, mogę go przeglądać. Znalazłem katalog Ori pn. "Microsoft.OriandtheBlindForestDefinitiveEdition_1.1.29.0_x64__8wekyb3d8bbwe". Tam też wskazałem ścieżkę dostępu w instalatorze spolszczecia, ale program nie ma prawa dostępu. Ręcznie ja również nie mogę nic zrobić, choć jestem na koncie admina i w zabezpieczeniach moje konto widnieje z pełnym dostępem. Próbowałem przekopiowywać cały katalog gry, bo wtedy mam pełny dostęp do wszystkich plików, ale gra nie uruchamia się, trzeba reinstalować. Po tym znów dostęp jest zablokowany. Ki diabeł z tym Win10. Proszę o pomoc! Dzięki!!!
Niestety nie mam wersji dla Windows Store i nie mam jak przetestować spolszczenia. Samo spolszczenie i instalator były przygotowane pod wersję STEAM. Może da się spolszczyć grę przez przekopiowanie plików spolszczenia. W tym celu proszę zainstalować spolszczenie do dowolnego folderu i dopiero wtedy przekopiować pliki spolszczenia do folderu z grą, o ile to będzie możliwe. Nie wiem czy pliki z wersji Steam sa zgodne z wersją Windows Store. Jeśli nie to spolszczenie nie będzie działało. W takim wypadku trzeba wypakować pliki spolszczenia za pomocą np UnityEx i przenieść je do odpowiednich plików z wersji Windows Store.

Adulec
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2019, o 14:39

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: Adulec » 5 cze 2019, o 18:53

Cześć,
Dzięki za ciężką pracę :)
Spolszczenie nie działa :(
Niestety spolszczenie działa i nic w tym temacie się nie zmieniło. Przed instalacją proszę zapoznać się z plikiem RedMe!
Podczas instalacji instalator sam powinien wybrać prawidłową ścieżkę instalacji, jeśli jednak tak się nie stanie powinna wyglądać np tak: Steam\steamapps\common\Ori DE.
Cześć!
Faktycznie, jak próbowałam teraz pobrać i uruchomić spolszczenie to wszystko działa super :) Także nie wiem, co było tego powodem :) Być może pobrałam starszą aktualizację.
Ważne, że DZIAŁA! :)

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: sb8gapi » 3 lis 2019, o 12:29

Gdyby ktoś potrzebował spolszczenie do podstawowej wersji gry:
Spolszczenie Ori And The Blind Forest v. 1.3
http://www.mediafire.com/file/30653q4q3 ... 3.zip/file (Patch w środku)
lub
https://freedisc.pl/Piotr-Gabrysiak,f-3 ... pdate3-zip
https://freedisc.pl/Piotr-Gabrysiak,f-1 ... ch-3-1-zip
Plik sharedassets48.assets z archiwum Ori and the Blind Forest PL Patch 3.1.zip należy skopiować do folderu z grą: Ori\ori_Data i zastąpić istniejący plik.

Awatar użytkownika
Binori
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2021, o 12:56

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: Binori » 24 lip 2023, o 01:30

Czesc sb8gapi,

Przede wszystkim BARDZO (ale to BARDZO, haha ;)) chciałem Ci podziękować za Twoją pracę i "wydanie" tego spolszczenia. Przez wiele miesięcy nie mogłem się jakoś zabrać za "Oriego", mimo że dobrze znam angielski to jakoś nie potrafiłem wczuć się w historię od samego początku mając jedynie angielski język. Trochę to głupie ale tak było, kilka razy zaczynałem rozgrywkę i po jakichś 10 min. porzucałem. Dopiero kiedy "dorwałem" Twoje spolszczenie moja chęć do poznania przygód Oriego wzrosła na tyle, że pograłem godzinkę czy dwie... Reszta jest już historią ;) :D Obecnie w "Orim" mam 160 godz. i jest to jedna z moich 10 ulubionych gier ever ;) (obecnie próbuje zdobyć ostatnie osiągnięcie czyli przejście gry bez żadnej śmierci).

Przechodząc Oriego kilkadziesiąt razy zauważyłem pewne przeoczenia, w większości zwykłe literówki ale kilka również pomyłek w zrozumieniu kontekstu angielskiego tekstu. Nie dziwię się temu w ogóle bo sam zauważyłem to chyba dopiero za 10-15 przejściem gry gdy już delektowałem się każdym słowem i czasem przełączałem na zmianę języki :) Wydaje mi się, że nie miałeś za dużo (lub w ogóle może) testerów i wszystko dosłownie robiłeś sam. Mega szacun!

W każdym razie zamieszczam zebrane przeze mnie poprawki (13 screenów z moimi "komentarzami") i może kiedyś będziesz miał ochotę i czas je wprowadzić tak aby spolszczenie osiągnęło Poziom Perfekcja 1.4 ;) :) Dla takich maniaków Oriego jak ja to byłby super prezent :)

Jeszcze raz WIELKI dzięki za spolszczenie! :)
Załączniki
Binori - poprawki do tlumaczenia 1_3.zip
(1.8 MiB) Pobrany 53 razy

matiko13
Posty: 178
Rejestracja: 1 mar 2015, o 18:38

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: matiko13 » 30 lip 2023, o 15:46

Działa z wersją "Definitive edition"?

Zauważyłem już, że jest wersja spolszczenia DE i nie DE.

matiko13
Posty: 178
Rejestracja: 1 mar 2015, o 18:38

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: matiko13 » 30 lip 2023, o 15:50

Freedisc prosi o SMS'a.

Po założeniu konta nie prosi już o SMS'a.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości