Ori and the Blind Forest [PC]

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Flikowski
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 09:09

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: Flikowski » 18 lip 2016, o 11:43

Dzięki za spolszczenie, pograłem sobie chwile i znalazłem trochę błędów:
Załączniki
ori1.jpg
Błąd w słowie "dowolny"
ori4.jpg
Jest też sporo nadmiarowych spacji/przerw
ori3.jpg
Jest też sporo nadmiarowych spacji/przerw
ori2.jpg
Jest też sporo nadmiarowych spacji/przerw

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: sb8gapi » 20 lip 2016, o 12:05

Dziękuję za pomoc. Poprawki do spolszczenia wprowadzę najszybciej jak to możliwe.

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: sb8gapi » 21 sie 2016, o 11:27

Nadesłane poprawki do gry zostały wprowadzone. Zostały poprawione błędy, które też sam znalazłem.

Spolszczenie: Ori and the Blind Forest Definitive Edition


https://www.dropbox.com/s/fazvwgrqtm0qb ... L.zip?dl=0

Ostatnia aktualizacja: 21.08.1016

DonPonczek
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2013, o 10:30

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: DonPonczek » 30 paź 2016, o 12:35

Dzięki za spolszczenie, poniżej kilka przecinków, jakbyś kiedyś aktualkę robił. :P
Spoiler!
"Kamienne klucze powinny być gdzieś w pobliżu. Kierując się do Drzewa duchów musimy przejść Jaskinie duchów, które leżą za bramą"
(przec. przed "musimy")

"Światło Drzewa duchów świeci w każdym z nas. Ono daje nam życie, sprawia że rośniemy."
(przed "że", a po "życie" nawet średnik można dać)

"Żeby odnowić Nibel do jego dawnej świetności, trzeba ponownie zachować jego światło póki nie jest za późno."
(przed "póki")

"Ostrożnie Ori, ten grunt jest niestabilny..."
("Ori" obustronnie przecinkami)

"Duch Ano, który tutaj zginął był silny i odważny. Słuchaj jego głosu, gdyż jemu udału się skupić nasze światło."
(przec. przed "był" + literówka w słowie "udało")

"Kto tam zabłądził znikał bez śladu."
(przed "znikał")

"Zadanie: Znajdź Pieczęć Gumonów, ukrytą w Mglistym lesie1"
(usunąć przecinek)

"Te ruiny, to wszystko, co pozostało po Gumon i przypomina o ich losie."
(usunąć przecinek przed "to")

"Gumo stracił tych, których kochał i jest ostatnim potomkiem swego rodu."
(przed "i")

"Przez cały ten czas, po prostu broniła swoje ostatnie dziecko."
(usunąć przec.)

"Ale pamiętaj Ori, że Element ciepła jest ostatnim do zapalenia."
("Ori" obustronnie przecinkami)

"Ciemność, przywiodła ich w to przeklęte miejsce."
(usunąć przec.)

"Podczas, gdy oni walczyli na śmierć i życie między ogniami Horu,"
(bez przec. przed "gdy")

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: sb8gapi » 30 paź 2016, o 20:21

Dziękuję DonPonczek za nadesłane poprawki.

Nowa wersja spolszczenia do pobrania:

https://www.dropbox.com/s/fazvwgrqtm0qb ... L.zip?dl=0

Ostatnia aktualizacja: 30.010.1016

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: sb8gapi » 27 lis 2016, o 13:17

Kolejni gracze nadesłali kilka poprawek, wiec zamieszczam aktualizację spolszczenia:

https://www.dropbox.com/s/fazvwgrqtm0qb ... L.zip?dl=0

Ostatnia aktualizacja: 27.11.1016

Psiki
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2018, o 20:11

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: Psiki » 10 lip 2018, o 20:13

Czy spolszczenie zadziala na wersji definitive z goga?

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: sb8gapi » 10 lip 2018, o 21:09

Niestety nie mam wersji gry na GOG. Być może zadziała. Proszę zainstalować spolszczenie do dowolnego folderu np na Pulpicie. Następnie pliki z folderu: oriDE_Data skopiować do tego samego folderu do gry na GOG.

Drakon1590
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2018, o 03:24

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: Drakon1590 » 11 lis 2018, o 04:34

Niestety nie mam wersji gry na GOG. Być może zadziała. Proszę zainstalować spolszczenie do dowolnego folderu np na Pulpicie. Następnie pliki z folderu: oriDE_Data skopiować do tego samego folderu do gry na GOG.
Witam.

Założyłem to konto tylko po to by napisać ten post. Po pierwsze miałem to szczęście, że trafiła mi się okazja do przetestowania powyższego opisu na wersji GOG'owej gry (co nawiasem pisząc bardzo mnie uszczęśliwiło) i okazało się że działa (co nawiasem pisząc jeszcze bardziej mnie uszczęśliwiło), więc rada była dobra. Po drugie miałem też to szczęście, by przy okazji zagrać w tę grę, a dokładniej jakiś krótki kawałek tej gry od momentu wejścia do mglistego, czy mistycznego lasu (nie pamiętam jak dokładnie nazywa się ta lokacja, szczególnie że miałem z tą grą styczność tylko raz, ale wiem że dolatuje się tam na piórze, które wypadło wielkiemu ptakowi) i zwróciłem uwagę na jeden błąd w tłumaczeniu, który utkwił mi w pamięci. Możliwe że poza tym jednym jeszcze jakieś mogą się znaleźć, ale tylko ten ja widziałem na własne oczy i tylko ten utkwił mi w pamięci na stałe. Chodzi o tekst pojawiający się gdy pierwszy raz wchodzi się do tej lokacji, a dokładniej o jedno słowo, w którym zrobiliście literówkę. Owy tekst jest następujący (piszę z pamięci, więc może nie być to dokładny cytat, za co od razu przepraszam) "Las ten zwiodził wszystkich, którzy do niego wchodzili", błąd jest oczywiście w słowie "zwiodził", bo powinno być napisane "zwodził". Błąd jest drobny ale zauważalny, bo rzuca się w oczy, jak oczojebne, przepraszam, zbyt jasne wyświetlacze bilbordów reklamowych nocą.

PS Dziękuję za stworzenie spolszczenia, bo teraz, gdy przez tę okazję do zagrania w tę grę, nie mniej, nie więcej, jak tylko rozochociłem się do ogólnego zagrania w nią, a co za tym idzie, do jej nabycia, to owo spolszczenie mi się przyda. Choć oczywiście liczę na to że poprawicie ten błąd który miałem okazję znaleźć.

SirXan
Posty: 33
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 16:05

Re: Ori and the Blind Forest [PC]

Postautor: SirXan » 22 lis 2018, o 23:34

Ja również mam wersji Definitive z GOG (wersja 2.0.0.2) i grałem to aż do samego końca (2 lata temu), więc mogę potwierdzić, że spolszczenia jest również kompatybilna z wersji GOG i działa bez zarzutu. Jestem z tego bardzo zadowolony. Jeśli w ciągu 2 lata nic nie dodali aktualizacji do Ori, to nie powinno mieć problemów z tym.

P.S.
Jak się pojawiło spolszczenie do Hollow Knight, to jestem w siódmym niebem i jestem za to wdzięczny. Drogi @sb8gapi i inni, bardzo dziękuję za piękne spolszczenie i nie mogę się doczekać na również spolszczenia do DLC Dead Space 3 Awakened i inne projekty. Szacunek. Oby będzie coraz więcej spolszczonych gier. Uśmiech.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość