[PC] Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Elum
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 07:52
Grupa: Przygodoskop
Kontakt:

[PC] Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure

Postautor: Elum » 6 cze 2015, o 21:30

Tesla Effect - czyli najnowsza, ta kickstarterowa, pierwsza po kilkunastoletniej przerwie przygoda Texa. Osoby, które o grze/serii do tej pory nie słyszały powinny czym prędzej obejrzeć anglojęzyczny zwiastun. Prawda, że fajny? ;)

Nowy Tex Murphy tłumaczy się już/dopiero (niepotrzebne skreślić) od paru tygodni. Innymi słowy, do końca zostało jeszcze mniej więcej parę miesięcy. A to oznacza, że jest jeszcze może za wcześnie, żeby demonstrować jakieś większe kawałki, filmiki. Za to w sam raz, by pochwalić się pierwszymi screenami - PIERWSZY, DRUGI i TRZECI. Prawda, że fajne? :)

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure

Postautor: mendosa » 7 cze 2015, o 08:41

Cieszę się z ogłoszenia kolejnego projektu tłumaczeniowego i kolejnej przygodówki, znając Twoją markę wiem, że będzie to tłumaczenie na poziomie. Mam też nadzieję, że znajdziesz tu osoby chętne do pomocy przy testach, korekcie, czy co tam będzie potrzebne do wydania tej polonizacji. Ja zaś muszę się przyznać do ignorancji w kwestii Teksa, wiele dobrego o nim słyszałem, jednak jak dotąd nie zagrałem w żadną z części serii. Obiecałem sobie, że kiedyś to nadrobię, ale nie jestem przekonany, czy powinienem zaczynać akurat od tej ostatniej. Powodzenia! :)
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
Zagadka
Posty: 88
Rejestracja: 30 lip 2011, o 22:05
Grupa: wolny strzelec GPP
Kontakt:

Re: [PC] Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure

Postautor: Zagadka » 7 cze 2015, o 12:13

Już nowy projekt? :P
Tex Murphy... to chyba jedna z tych przygodówek, do których w życiu nie spodziewałbym się spolszczenia ;P. Mało znana seria w naszym kraju, do tego te starsze części mają mocno archaiczną grafikę i irytujące sterowanie (ale są świetne). Myślałeś nad spolszczeniem starszych tytułów? Tesla Effect mam z GOG-u, ale nie grałem jeszcze :) - trzeba znać poprzednie części, by rozumieć fabułę, czy każdy nowicjusz, który nie tykał poprzedniczek odnajdzie się w świecie Texa?

Jakich programów/narzędzi używasz?

Powodzenia z tłumaczeniem - dobry sposób na reklamę gry :).

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 07:52
Grupa: Przygodoskop
Kontakt:

Re: [PC] Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure

Postautor: Elum » 7 cze 2015, o 17:39

Ja zaś muszę się przyznać do ignorancji w kwestii Teksa, wiele dobrego o nim słyszałem, jednak jak dotąd nie zagrałem w żadną z części serii. Obiecałem sobie, że kiedyś to nadrobię, ale nie jestem przekonany, czy powinienem zaczynać akurat od tej ostatniej. Powodzenia! :)
Dzięki. :) Wiesz, ja właściwie też Texa znam raczej powierzchownie. Te wszystkie Pandory, Overseery wciąż gdzieś tam na mnie czekają niepokończone. Ale ponieważ ciągnie mnie ostatnio do tłumaczenia gier "filmowych"... Poza tym Tesla jest banalnie prosta od strony "technicznej" (pod tym względem jest chyba podobna do Martin Mystere ;)). A po trzecie wydaje mi się, że Tesla jest na tyle samodzielna, że można w nią śmiało grać bez znajomości poprzednich części. Już kiedyś wspominałem, że bardzo nie lubię zaczynać zabawy od środka/końca serii. Ale zdarzają się wyjątki. Miałem tak też np. z Quest for Glory 4 - zagrałem i w ogóle nie przeszkadzało mi to, że nie grałem wcześniej w jedynkę, dwójkę i trójkę.
Mało znana seria w naszym kraju, do tego te starsze części mają mocno archaiczną grafikę i irytujące sterowanie (ale są świetne). Myślałeś nad spolszczeniem starszych tytułów?
Pytasz, czy dałbym radę przetłumaczyć Mean Streets, Martian Memorandum, Under a Killing Moon, The Pandora Directive i Overseera w przerwach między Teslą i Black Dahlią? Spoko, gdzieś bym je tam powciskał. Żaden problem. ;)
Jakich programów/narzędzi używasz?
Excela. :D

Awatar użytkownika
Zagadka
Posty: 88
Rejestracja: 30 lip 2011, o 22:05
Grupa: wolny strzelec GPP
Kontakt:

Re: [PC] Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure

Postautor: Zagadka » 7 cze 2015, o 17:57

Pytasz, czy dałbym radę przetłumaczyć Mean Streets, Martian Memorandum, Under a Killing Moon, The Pandora Directive i Overseera w przerwach między Teslą i Black Dahlią? Spoko, gdzieś bym je tam powciskał. Żaden problem. ;)
Pytałem raczej, dlaczego akurat wziąłeś się najpierw za Tesla, a nie np. za Under a Killing Moon, by było po kolei, ale już w sumie odpowiedziałeś na to pytanie. Nie, nie musisz wciskać tamtych tytułów między Dahlię i i Teslę :).
Czekam na pierwszy "nieprofesjonalnie zmontowany" zwiastun ;).

P.S: Gra ma chyba z 5 zakończeń - przechodziłeś ją tyle razy?

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 07:52
Grupa: Przygodoskop
Kontakt:

Re: [PC] Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure

Postautor: Elum » 7 cze 2015, o 18:09

Na razie nie. Wszystkie warianty zakończeń, dialogów itp. pooglądam sobie przy okazji testów.

Awatar użytkownika
Madzius888
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2013, o 20:33

Re: [PC] Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure

Postautor: Madzius888 » 7 cze 2015, o 20:26

Na razie nie. Wszystkie warianty zakończeń, dialogów itp. pooglądam sobie przy okazji testów.
A tak, właśnie się na SB cieszyłam, jak zobaczyłam Gabriela w Omedze i znalazłam tam parę linijek, które gdzieś mi umknęły. To jest fajne! Pewnie przy grach, które się rozgałęziają na prawo i lewo, to już w ogóle.

Jak najbardziej można zagrać, to są nowe sprawy. Wiadomo, że pewne smaczki umkną, ale się da. Choć w przypadku Teksa to jest jeszcze niesamowity efekt, kiedy tak sobie człowiek przypomni jak okolica wyglądała na początku, potem filmowo, a jak wygląda teraz, HD'n'all. Wzrruszyłam się :)

Bardzo ciekawe rozwiązanie "strings", jeżeli dobrze patrzę. Czekało tylko na polskiego tłumacza. I ma, supeł!

Awatar użytkownika
Elum
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 07:52
Grupa: Przygodoskop
Kontakt:

Re: [PC] Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure

Postautor: Elum » 8 cze 2015, o 11:40

Masz na myśli folder/pliki "strings"? Nawiasem pisząc, zastanawiam się od początku nad takim drobiazgiem. Ponieważ w opcjach gry dostępne są cztery wersje językowe, przy czym pozostałe trzy trochę się nie udały podobno, więc chyba najrozsądniej będzie zrobić tak, żeby oryginalna/angielska została, a polska zastąpiła jedną z tych pozostałych - niemiecką, francuską lub hiszpańską.

Może założę osobny wątek/ankietę pt. "Którą wersję językową wywalić z Tesla Effect". ;)

Awatar użytkownika
seraf5
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2012, o 18:09

Re: [PC] Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure

Postautor: seraf5 » 9 cze 2015, o 12:50

Dziękuję Ci. Uwielbiam przygodówki, ale ejst to jedyny gatunek, który dla mnie jest niegrywalny po Angielsku. Ogrom testu w takich grach (jak i w RPG) skutecznie odrzuca mnie od grania w takie gry, a co dopiero tłumaczyć je. Jedynymi wyjątkami są Life is Strange, wszystkie gry od Telltale i Broken Age. W LiS tekst jest na poziomie łatwym do zrozumienia, a gry Telltale są maksymalnei liniowe (LiS zresztą też). A Broken Age? Za bardzo się na nie napalałem, żeby teraz nie grać. Język też nie jest tu taki trudny, a zagadki, ja na klasyczną przygodówkę, strasznie łatwe. Za to do takiej Tesli już bym się nei odważył podejść. Chwała ci za ten projekt i życzę powodzenia ;).

Plaski
Posty: 75
Rejestracja: 23 lip 2011, o 20:21

Re: [PC] Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure

Postautor: Plaski » 22 cze 2015, o 13:48

Jak byś przetłumaczył całą serię TEX'a od Mean Street to dopiero byłby to hit...
I pytanko - tłumaczysz Black Dahalia??????
Po szaleńczych zwyżkach akcje [...] zanurkowały. To kara dla inwestorów którzy pomylili giełdę z kasynem...


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości