[PC] BloodRayne 2

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] BloodRayne 2

Postautor: Śledziks » 26 mar 2010, o 21:32

Informuję że prace nad tekstem zostały zakończone :) Teraz wszystko zależy od Manuela Czaszki i tego kiedy mi prześle przetłumaczone teksty do filmików oraz launcher :)

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] BloodRayne 2

Postautor: Śledziks » 15 cze 2010, o 00:19

Nareszcie po wielu miesiącach zmagania z czasem, pracą, nauką i innymi przeciwnościami losu udało mi się zakończyć prace nad polską wersją gry BloodRayne 2. Wszystko zaczęło się od pierwszej części gry, do której wraz z grupą X-Team, zrobiłem spolszczenie. Później już sam postanowiłem zrobić spolszczenie do drugiej części. Prace trwały by pewnie dłużej gdyby nie Borsuczyca i Wilq, którzy postanowili udostępnić mi swoje tłumaczenie. Z początku myślałem, że wystarczy dodać polską czcionkę oraz poprawić kilka zdań, ale niestety musiałem w pewnym momencie rozpocząć retranslację ponieważ błędy były coraz poważniejsze. Oczywiście część zdań zostało niezmienionych, więc z szacunku i wdzięczności za pomoc, nicki Borsuczycy i Wilqa zostały wymienione w tzw. creditsach.
Spolszczenie jest gotowe, chociaż pewnie jakbym znowu przeglądnął pliki to zmieniłbym kilka rzeczy, ale tak można w nieskończoność. Wszystkie niezbędne informacje są podane w instalatorze. Spolszczenie jest w dwóch wersjach - Lite oraz Full. Wersja Lite jest przeznaczona dla osób ze słabym łączem, ponieważ zajmuje dużo mniej przestrzeni dyskowej, tym samym jest mniej do ściągania. Wersja ta nie zawiera tłumaczeń przerywników filmowych, w wersji Full zostały one przetłumaczone.
Na koniec chciałbym podziękować wszystkim osobom, które pomogły mi w tworzeniu spolszczenia: twigowi za zrobienie polskiej czcionki, Manuelowi Czaszce za zrobienie launchera i przetłumaczenie przerywników filmowych, Norkowi za tłumaczenie oraz korektę przerywników, Borsuczycy i Wilqowi za udostępnienie mi swojego tłumaczenia oraz wszystkim forumowiczom grajpopolsku.pl za pomoc w różnych problemach związanych ze spolszczeniem.

Spolszczenie znajduje się na moim chomiku:
http://chomikuj.pl/sledziks
Ale proszę również o wrzucenie spolszczenia na serwer GPP.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] BloodRayne 2

Postautor: Norek » 15 cze 2010, o 07:18

Gratuluję ukończenia projektu, spolszczenie znajdzie się w naszym dziale pobierz i po południu będzie też informacja na stronie głównej.
Przy okazji powodzenia przy kolejnym spolszczeniu!
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] BloodRayne 2

Postautor: Śledziks » 1 lip 2010, o 13:17

Dostałem kilka zgłoszonych błędów (literówka plus kilka polskich znaków i ze dwa zdania nieprzetłumaczone w głównym menu dotyczące padów, nie mam pada dlatego nie trafiłem na to), ale dzisiaj dowiedziałem się, że wyjeżdżam i nie zdążę wprowadzić poprawek, tak więc wersja 1.01 ukaże się dopiero w październiku.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] BloodRayne 2

Postautor: Manuel Czaszka » 1 lip 2010, o 16:53

Temat zostaje zamknięty do tego czasu - MC
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] BloodRayne 2

Postautor: Śledziks » 17 lis 2010, o 22:09

Wersja 1.1 Lite jest już na moim chomiku, na wersję Full będzie trzeba trochę poczekać ponieważ mój internet nie lubi się śpieszyć, ale jest też dobra wiadomość. Jeśli ktoś już ma zainstalowaną wersję Full 1.0 to może śmiało ściągać wersję Lite 1.1 i potraktować ją jako łatkę ponieważ w filmikach nic nie zostało zmienione (to właśnie przez nie wersja Full tyle miejsca zajmuje).

Co zostało poprawione:
- kilka literówek
- kilka nieprzetłumaczonych zwrotów w menu głównym
- dodano polskie znaki gdzie ich brakowało
- poprawiono launcher

Aktualnie do ściągnięcia z:
http://chomikuj.pl/sledziks

Jak upchnę wersję Full to dam jeszcze znać i będzie można dodać do "pobieralni" na stronie :)

EDIT

Wersja full jest już dostępna na moim chomiku :) Chcę zaznaczyć, że wszystkie osoby, które mają już ściągniętą wersję Full 1.0 NIE MUSZĄ ściągać od nowa wersji 1.1 Full. Wystarczy ściągnąć wersję Lite i potraktować ją jako łatkę.

Życzę miłej gry :)

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] BloodRayne 2

Postautor: Śledziks » 26 lis 2010, o 17:44

Znalazło się jeszcze kilka błędów, ale to tylko w samym głównym menu, tak więc na razie nie dawajcie najnowszej wersji do pobieralni bo powstanie jeszcze jedna w ciągu najbliższych dni ;) Tym razem mam nadzieję, że ostatnia.

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] BloodRayne 2

Postautor: Śledziks » 24 sty 2012, o 23:36

Ok, jest to prawdopodobnie ostatnia wersja tego spolszczenia. Spolszczenie przeszło gruntowną korektę, zostały poprawione komunikaty w grze, jak i napisy w filmikach. Za znalezienie błędów podziękowania należą się Erundilowi. Jemu również dziękuję za instalator - jest mniej klikania i sam znajduje ścieżkę do gry, dzięki temu nie ma już problemu z brakiem polskiej czcionki. Przed instalacją spolszczenia upewnij się, że gra jest poprawnie zainstalowana.

Linki do pobrania:

Wersja lite

Kod: Zaznacz cały

http://beta.chomikuj.pl/sledziks/Spolszczenia/BloodRayne+2/Wersja+Lite
Wersja full

Kod: Zaznacz cały

http://beta.chomikuj.pl/sledziks/Spolszczenia/BloodRayne+2/Full+wersja

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] BloodRayne 2

Postautor: Śledziks » 24 sty 2012, o 23:49

Ok, w załączniku jest wersja lite, na full będziesz musiał poczekać do jutra, bo takie 300 MB to wrzucam jakieś 4 godziny :D Wrzucę na rapida, bo przy takich małych plikach nie ma problemu ze ściągnięciem kontami premium i innymi bajerami, i napisze w tym temacie.
Załączniki
BloodRayne 2 v1.2 Lite.zip
(2.18 MiB) Pobrany 210 razy

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] BloodRayne 2

Postautor: Norek » 25 sty 2012, o 09:49

Hej :)

Powrzucam wszystko później do Pobieralni, jeśli nikt jeszcze tego nie zrobił.
Postaram się też poedytować Twoje posty, żeby nie było takiego ciągu Śledziksów ;)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości