[PC] Silent Hill:Homecoming

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
mason23
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2009, o 19:01

[PC] Silent Hill:Homecoming

Postautor: mason23 » 23 mar 2009, o 10:35

Rozpoczęliśmy pracę nad spolszczeniem do gry. Aktualnie spolszczenie zawiera pierwsze lokacje. Nie zawiera jak na razie polskiej czcionki, gdyż nie znamy się na tym.

Wykonanie spolszczenia zostało całkowicie przejęte przez nas. KG

Szczegóły:
-> http://kochatakgroup.vdl.pl/readarticle ... icle_id=20
-> Historia powstawania tłumaczenia: http://kochatakgroup.vdl.pl/readarticle ... icle_id=21

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PC] Silent Hill:Homecoming

Postautor: Grahf Wiseman » 23 mar 2009, o 10:56

Pisałem już o tym w "Co w trawie piszczy?". Podjąłem się częściowej retranslacji(właściwie to "większościowej" xD)
jako, że jestem fanem serii, a wspaniałej części V w szczególności. Tłumaczenie ekipy masona23 jest bardzo nierówne, raz jest ok, a raz tragicznie.

Żeby nie być gołosłownym - oryginał, tłumaczenie, korekta.
ALX048]Obylo sie bez bolu glowy. Jezu. ---> [ALX048]I could do without the head pain. Geez. --> Jezu. Obyloby sie bez bolu glowy.
Let's hope it stays that way. ---> Miejmy nadzieje ze to wciaz ta sama droga. ---> Mam nadzieje, ze tak juz zostanie.
Byl jedynym powodem przez jaki kiedykolwiek wyplynelem w jezioro. ---> dla którego, nie w jezioro, a na jezioro
The earth has fallen away here, too... --> Ziemia upadla tez tutaj... --> Ziemia osunela sie i tutaj...
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

twig

Re: [PC] Silent Hill:Homecoming

Postautor: twig » 23 mar 2009, o 13:13

Czyli czcionka już jest?

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PC] Silent Hill:Homecoming

Postautor: bemberg » 23 mar 2009, o 13:58

Czyli dokładnie kto jest za co odpowiedzialny? Szczególnie ciekawi mnie rola masona, którego to rozmowa z wami via gg, która "wyciekła" do Hyde Parku trochę mnie martwi...
Tak samo mnie ciekawi, kto ma się zająć czcionką, bo nie widzę innej osoby poza twigiem ^^
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

twig

Re: [PC] Silent Hill:Homecoming

Postautor: twig » 23 mar 2009, o 18:05

Tak samo mnie ciekawi, kto ma się zająć czcionką, bo nie widzę innej osoby poza twigiem ^^
Zrobienie czcionki do tej gry to żadna filozofia, więc pewnie znajdzie się więcej osób, które "podołają". Kochatak wspomniał o tym, że czcionką ma się zająć Danio, więc nie wiem, czy jest sens tracić na nią czas (po co komu dwa komplety czcionek?)

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PC] Silent Hill:Homecoming

Postautor: Grahf Wiseman » 23 mar 2009, o 18:15

Ogólnie podział prac wygląda następująco --->

mason23 + jego kompani tłumaczą ---> tekst wędruje do mnie do wielkiej korekty.
Do tego dokłada się Danio(czcionka - robi ją właśnie. Wspominał coś o problemach - szczegółów nie znam) + Delacroix tłumaczy różne fragmenty.
Wszystko wychodzi pod wspólnym sztandarem.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

twig

Re: [PC] Silent Hill:Homecoming

Postautor: twig » 25 mar 2009, o 12:49

Tak wyglądają polskie znaki diakrytyczne zmajstrowane przeze mnie.
'Ł' i 'ł' wg mnie wciąż wyglądają nie najlepiej - przynajmniej na jasnym tle.

Obrazek

EDIT:
Czcionka zainstalowana. Zrzut testowy poniżej.

Obrazek


Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [PC] Silent Hill:Homecoming

Postautor: Śledziks » 3 kwie 2009, o 17:50


Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PC] Silent Hill:Homecoming

Postautor: Grahf Wiseman » 3 kwie 2009, o 18:02

Tak, na pewno. BTW na samą myśl o takim starym modelu sztucznego płuca przechodzą mnie ciarki.
http://www.wynalazki.mt.com.pl/joomla/i ... &Itemid=51
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości