[PC - Democracy 3 PL] Treno00 x GreenScream

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Madzialenka89
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2016, o 15:35

Re: [PC - Democracy 3 PL] Treno00 x GreenScream

Postautor: Madzialenka89 » 23 sty 2016, o 14:42

Hej Teno00,
chciałabym zapytać czy potrzebujecie pomocy w tłumaczeniu?
Mogłabym zająć się tłumaczeniem bądź korektą. Napisałam do Ciebie również prywatną wiadomość, prosiłabym o odpowiedź. :)

Pozdrawiam,
Magda :)

Awatar użytkownika
GreenScream
Posty: 76
Rejestracja: 15 lut 2015, o 17:41
Grupa: ReWord

Re: [PC - Democracy 3 PL] Treno00 x GreenScream

Postautor: GreenScream » 27 sty 2016, o 00:48

Oficjalnie obwieszczam, że do naszego skromnego zespołu dołącza Madzialenka89 (zwana też przez ludzi Magdą)!

Fakt ten z pewnością pomoże nam w szybszym wydaniu tłumaczenia oraz w dokładniejszej korekcie i testach. Przy czym ja z korektą ruszę dopiero pod koniec lutego jako że sesja niebawem. Poniżej prezentuję obecny oficjalny skład grupy:

Treno00 - GŁÓWNODOWODZĄCY, tłumaczenie, technikalia
GreenScream - korekta
Madzialenka89 - tłumaczenie, korekta

Osoby chętne (i najlepiej z doświadczeniem) zapraszam do kontaktu ze mną lub Treno00. W kupie raźniej, jak to mówią :)

Asder
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2015, o 12:19

Re: [PC - Democracy 3 PL] Treno00 x GreenScream

Postautor: Asder » 3 lut 2016, o 12:34

I jak minął pierwszy tydzień współpracy? Jakieś efekty?

Madzialenka89
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2016, o 15:35

Re: [PC - Democracy 3 PL] Treno00 x GreenScream

Postautor: Madzialenka89 » 9 lut 2016, o 17:25

Efekty są, tego ukryć się nie da.
Z tego co pamiętam zostało około 20 dylematów, większość wydarzeń i bodajże dwa pliki z rozszerzeniem .csv
Problemem jest to, iż w nie wszystkich plikach są polskie znaki, typu "ę", "ą" itp. Jest to dosyć żmudne zajęcie, dlatego może to zająć dłuższą chwilę. Dodatkowo, nie każdy ma czas tylko dla siebie. Niektórzy pracują, mają rodzinę, studiują, czy mają po prostu inne projekty bądź sprawy na głowie.

Bądźcie cierpliwi :)

blizzer
Posty: 2
Rejestracja: 9 lut 2016, o 19:30

Re: [PC - Democracy 3 PL] Treno00 x GreenScream

Postautor: blizzer » 9 lut 2016, o 19:34

Czekam z niecierpliwością na tłumaczenie. :D

qwerad
Posty: 9
Rejestracja: 8 lut 2014, o 12:25

Re: [PC - Democracy 3 PL] Treno00 x GreenScream

Postautor: qwerad » 13 lut 2016, o 07:13

Efekty są, tego ukryć się nie da.
Z tego co pamiętam zostało około 20 dylematów, większość wydarzeń i bodajże dwa pliki z rozszerzeniem .csv
Problemem jest to, iż w nie wszystkich plikach są polskie znaki, typu "ę", "ą" itp. Jest to dosyć żmudne zajęcie, dlatego może to zająć dłuższą chwilę. Dodatkowo, nie każdy ma czas tylko dla siebie. Niektórzy pracują, mają rodzinę, studiują, czy mają po prostu inne projekty bądź sprawy na głowie.

Bądźcie cierpliwi :)
Żmudne? Znajdź i zamień -> Zamień wszystko. To przecież kilkanaście sekund roboty. Jeśli oczywiście mówimy o tym samym, czyli zamianie polskich ogonków na wersję bez, bo z tego co wyczytałem wcześniej to zabraknie polskich znaków diakrytycznych.

Ja nie wiem czy tłumaczenie Demokracji ma takiego pecha czy co, ale to kolejna próba podejścia do tematu i ciągnie się jak wóz z węglem. Pomyślicie, gada a nic nie robi. Otóż nie, na Transifexie dokonałem sporo zmian i spędziłem kilkanaście godzin, ale ostatecznie wyszło z tego co wyszło.

Mimo wszystko powodzenia w tworzeniu i trzymam kciuki, bo ta gra zasługuje na polskie tłumaczenie. Pamiętajcie, że z pierwszej wydanej w Polsce wersji można ściągnąć sporo przetłumaczonego już tekstu, który jest taki sam jak w Democracy 3!

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC - Democracy 3 PL] Treno00 x GreenScream

Postautor: mendosa » 13 lut 2016, o 11:22

Jeśli oczywiście mówimy o tym samym, czyli zamianie polskich ogonków na wersję bez, bo z tego co wyczytałem wcześniej to zabraknie polskich znaków diakrytycznych.
Chyba jednak źle zrozumiałeś, koleżanka wyraźnie napisała, że brakuje polskich ogonków w tekście, czyli że je dodaje. A polska czcionka przecież będzie, nawet już jest, tylko mają problemy z kodowaniem lub mapowaniem znaków.

viewtopic.php?f=9&t=2804&start=12
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
GreenScream
Posty: 76
Rejestracja: 15 lut 2015, o 17:41
Grupa: ReWord

Re: [PC - Democracy 3 PL] Treno00 x GreenScream

Postautor: GreenScream » 13 lut 2016, o 19:46

Żmudne? Znajdź i zamień -> Zamień wszystko. To przecież kilkanaście sekund roboty. Jeśli oczywiście mówimy o tym samym, czyli zamianie polskich ogonków na wersję bez, bo z tego co wyczytałem wcześniej to zabraknie polskich znaków diakrytycznych.

Ja nie wiem czy tłumaczenie Demokracji ma takiego pecha czy co, ale to kolejna próba podejścia do tematu i ciągnie się jak wóz z węglem. Pomyślicie, gada a nic nie robi. Otóż nie, na Transifexie dokonałem sporo zmian i spędziłem kilkanaście godzin, ale ostatecznie wyszło z tego co wyszło.

Mimo wszystko powodzenia w tworzeniu i trzymam kciuki, bo ta gra zasługuje na polskie tłumaczenie. Pamiętajcie, że z pierwszej wydanej w Polsce wersji można ściągnąć sporo przetłumaczonego już tekstu, który jest taki sam jak w Democracy 3!
mendosa już napisał odnośnie pierwszej kwestii twojej wypowiedzi. Ja natomiast odpowiem na pozostałe.

Szanuję wkład pracy każdego kto siedział przy poprzedniej 'próbie' tłumaczenia - Treno00, czyli autor 'nowego' projektu, postanowił jednak zacząć je od nowa, aby mieć pełną kontrolę nad całym procesem. To spolszczenie zostanie ukończone, nawet jeśli miałaby je robić tylko jedna osoba (czego nikt życzy), ale na to potrzeba niestety czasu i podanie jakiekolwiek terminu jest pozbawione sensu.

Co do pierwszej części - wiem o tym, że są tam polskie teksty. Problem w tym, że nikt kogo pytałem nie był w stanie podrzucić mi samych plików tekstowch do porównania, a kupno 11-letniej gry za 50 zł (sic!) mija się z celem (zwłaszcza dla takiej osoby, która nie posiada stałego źródła dochodów) - spora część tekstów jest już zwyczajnie przetłumaczona i byłaby to jedynie strata zarobionych pieniędzy :)

Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś pytanie związane z projektem to proszę dać znać, chętnie odpowiem.

Pozdrawiam,
GS

qwerad
Posty: 9
Rejestracja: 8 lut 2014, o 12:25

Re: [PC - Democracy 3 PL] Treno00 x GreenScream

Postautor: qwerad » 14 lut 2016, o 00:54

Odezwij się na priv, a prześlę co trzeba.

someone1989
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2016, o 16:56

Re: [PC - Democracy 3 PL] Treno00 x GreenScream

Postautor: someone1989 » 16 lut 2016, o 16:59

Też widzę właśnie że i za drugą próbą idzie to mozolnie. Wiadomo produkt końcowy ma być porządny. Ja natomiast nie jestem wymagający i nie potrzebuje polskich znaków dlatego od tygodnia sobie tłumacze pliki i już prawie kończę. Nic trudnego ale strasznie meczące to. Chętnie po przerwie rocznej wrócę sobie do rozgrywki wieczorami w democracy 3 :)

Jak wypuścicie spolszczenie z polskimi znakami to chętnie sobie wtedy podmienię:)


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości