[PC] Dreamfall: Chapters

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Izzie
Pani Buła Naczelny Parówczak
Posty: 120
Rejestracja: 11 sie 2015, o 03:22

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Izzie » 17 lip 2016, o 19:39

Dawno nie publikowałam świeżego info, więc oto aktualizacja postępów:
* dzisiaj rozpoczęła się pierwsza tura testów, odkąd premierę miała Księga piąta (tylko czytajcie to ze zrozumieniem - to nie pierwsze testy w ogóle); rozwiązanie kwestii technicznych przejścia na nową wersję silnika gry swoje zajęło i musicie to wybaczyć. Nasz technik naprawdę robi, co może, by projektu nie spowalniać, ale Dreamfall Chapters lubi niestety nastręczać kolejnych wyzwań w najmniej oczekiwanych chwilach,
* nowe teksty z Księgi pierwszej (nowa wersja fragmentu gry z Czasu Narracji) zostały przetłumaczone i są po korekcie, więc oczywiście trafią do premierowego instalatora; nie planujemy w międzyczasie wydania łatki zawierającej tylko teksty z Księgi pierwszej, musicie poczekać na premierę ksiąg 1+2,
* powstaje coraz więcej spolszczonych grafik, kilka tekstur jest jeszcze do stworzenia, natomiast nie będziemy z ich względu opóźniać premiery - jeśli teksty będą sprawdzone i gotowe, a niektórych tekstur zabraknie, to na pewno zostaną dodane w jakiejś aktualizacji bądź przy premierze Księgi trzeciej,
* Księga trzecia jest w 100% przetłumaczona i w 100% po korekcie - gdy tylko opublikujemy Księgę drugą, z marszu ruszymy z testami kolejnej, więc czas oczekiwania na kolejną premierę będzie znacznie krótszy,
* trwa aktualnie proces tłumaczenia Księgi czwartej, po polsku jest już 3/4 tej części i dynamicznie pracujemy nad pozostałymi plikami.


Wiem, że wszyscy oczekujecie już na informację o premierze gry. Nie chcę nic zapowiadać - od maja byłam co miesiąc pewna, że premiera już o krok, ale deweloperzy rewidowali moje nadzieje kolejnymi aktualizacjami, które solidnie krzyżowały nam plany, proces znalezienia nowego technika po odejściu poprzedniego również kosztował nas trochę czasu. Na szczęście od tamtej pory cały czas przemy do przodu i oby tak zostało.
Mam nadzieję, że nadal w nas wierzycie i czekacie na premierę - bo obiecuję, że cała ekipa pracująca nad projektem poświęca ile tylko czasu może, żebyście jak najszybciej mogli zagrać w Dreamfall Chapters po polsku.
Każdy tłumacz jest zdrajcą.

[STEAM]

Awatar użytkownika
Mayumi
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2016, o 20:22

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Mayumi » 19 lip 2016, o 20:53

Wow, cudownie jest usłyszeć, że spolszczenie wróciło do stanu sprzed piątej księgi i wszystko jest na dobrej drodze :D Po cichutku wierzę w sierpień :>

Informacje o stanie trzeciej i czwartej księgi to już totalny lukier i tu nawet nie ma co komentować, bo banan na mojej twarzy po przeczytaniu tego i tak nie opisuje faktu jak się poczułam <3

Trzymam kciuki, czekam i modle się, żeby nie pojawiło się więcej problemów ^^

Isentor
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2016, o 16:54

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Isentor » 22 lip 2016, o 16:56

Dobre wieści. :D

Jest szansa na zaktualizowanie instalatora do wersji GOG 5.0.3.0, tak aby nie wołał o błędzie "sumy kontrolnej"?

Awatar użytkownika
Izzie
Pani Buła Naczelny Parówczak
Posty: 120
Rejestracja: 11 sie 2015, o 03:22

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Izzie » 22 lip 2016, o 18:13

Isentor, nasz technik posiada grę w wersjach Steam, Humble Bundle oraz GOG. Postaramy się, by finalne instalatory zostały dopasowane do każdej z tych wersji - teraz nie obiecuję tego na 100%, bo nie wiem, czy wszystkie wyjdą równocześnie, ale będziemy do tego dążyć.



A tymczasem! Obiecałam Wam kiedyś, że jeszcze przed premierą Księgi drugiej zaprezentuję garść screenów zrobionych podczas testów, żeby zaostrzyć Wasze apetyty. :)

I proszę - galerię screenów znajdziecie na naszym fanpage'u na Facebooku pod poniższym adresem:

https://www.facebook.com/Grajpopolsku/p ... =3&theater

UWAGA: Album może zawierać potencjalne spoilery dla osób niezaznajomionych z fabułą Księgi drugiej.

Natomiast na początku galerii jest kilka screenów pokazujących spolszczone tekstury z Księgi pierwszej, są "bezpieczne" - spoilerowe zrzuty ekranu są oddzielone screenem "Księga druga - Rebelianci". :)

Tymczasem my testujemy nadal, a Wam życzę udanego weekendu!
Każdy tłumacz jest zdrajcą.

[STEAM]

dishar
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2016, o 15:20

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: dishar » 25 lip 2016, o 20:14

Hmmm...
Na początku chciałem zwyczajnie chamsko skrytykować,że (na dobrą sprawę) pierwsza księga nie działa (''niby spolszczona'') a powinna! Przeczytałem całość...

Dziś już blisko 40stki jestem a w pierwszą część grałem za gówniarza...Całą to akcję tak naprawdę robicie dla nie licznej garstki fanów którzy czekają i czkają...Sam nie wiem już ile to lat ale poczekam jeszcze...
Poczekam...aby znowu poczuć się dzieckiem ;)
Dzięki! no i czekamy dalej...

Fiona90
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2016, o 18:27

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Fiona90 » 8 sie 2016, o 15:36

Hej, jak tam idzie? :) Przepraszam, że znowu zawracam głowę, ale po prostu nie mogę się doczekać (tak poza tym, to co robicie jest fantastyczne ;))

Awatar użytkownika
Izzie
Pani Buła Naczelny Parówczak
Posty: 120
Rejestracja: 11 sie 2015, o 03:22

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Izzie » 8 sie 2016, o 15:42

Chwilowo projekt stoi, bo osoba z ekipy się pochorowała, a jest nam niezbędna do kontynuowania dalszych prac. Kiedy wyzdrowieje, będziemy już na finiszu, jeśli o Księgę drugą chodzi. :)
Każdy tłumacz jest zdrajcą.

[STEAM]

Evi
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2014, o 21:47

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Evi » 21 sie 2016, o 16:06

Witam Szanowną Ekipę,
na początku chciałabym wyrazić wdzięczność za tłumaczenie najlepszej gry jaka mogła zaistnieć na tym parszywym świecie. A propos parszywego świata - jak tam zdrówko członka ekipy ? Wyzdrowiał ? Prace znowu ruszyły ?
Z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi ( a z jeszcze większą niecierpliwością premiery spolszczenia do drugiej księgi ;) )
Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
Izzie
Pani Buła Naczelny Parówczak
Posty: 120
Rejestracja: 11 sie 2015, o 03:22

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Izzie » 21 sie 2016, o 17:36

@ Evi, projekt niestety od końcówki lipca stał w miejscu ze względu na wcześniej wspomniane kłopoty zdrowotne, wczoraj dostałam nowe wieści, więc może w przyszłym tygodniu uda się ruszyć z finalnym testem, by upewnić się, że już wszystko działa jak należy. W tym momencie ciężko mi to zagwarantować, ale będę dążyła do tego, by gry już długo nie chomikować.
Wierzcie mi, że nie ma chyba drugiej osoby, której tak zależy, żeby zarówno ta księga, jak i wszystkie pozostałe ujrzały światło dzienne najszybciej, jak to możliwe, choć wiem, że z Waszej perspektywy może to wyglądać inaczej. Pewnych przeszkód jednak nie da obejść się krótszą drogą, są rzeczy ważne i ważniejsze, mam nadzieję, że tego tłumaczyć nie muszę. :)
Cieszę się, że nadal cierpliwie czekacie, proszę, jeszcze nie wieszajcie na nas psów, robimy co w naszej mocy. ;)
Każdy tłumacz jest zdrajcą.

[STEAM]

RadolSzczecin
Posty: 75
Rejestracja: 26 lip 2011, o 21:20

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: RadolSzczecin » 26 sie 2016, o 14:41

Spolszczanie gry to jest długotrwały proces.. nawet wtedy gdy nie ma po drodze z nim żadnych problemów.
Biorąc dodatkowo pod uwagę że gra będzie wydawana w formie kolejnych po sobie rozdziałów i spolszczenie będzie robione zapewne długo i etapami "na raty", to w ogóle nie zabierałem się za zaczynanie tej gry.(uruchomiłem tylko raz wstępnie i testowo)
W międzyczasie ukazały się inne gry (w tym spolszczone) w które mogę w tym czasie pograć i je zaliczyć'.

Są gracze, którzy zaczęli grę dość szybko i teraz wyczekują z niecierpliwością aby dalej kontynuować przygodę po polsku.
Ja akurat sobie zostawiłem Dreamfall Chapters 'na później' i spokojnie poczekam aż zakończycie całość spolszczenia.
Pozdrawiam.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości