[PC] Dreamfall: Chapters

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
locarno
Posty: 28
Rejestracja: 20 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: locarno » 15 sty 2017, o 23:41

@up

Czyli jeżeli wyjdzie ten patch o którym wspominasz to nie aktualizować gry ?
Miejmy nadzieję, że dużo się nie zmieni w fabule i dialogach.

locarno
Posty: 28
Rejestracja: 20 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: locarno » 17 sty 2017, o 22:53

Witam, mam pytanie skierowane głównie do osób które grają lub skończyły grać w Dreamfall Chapters. Czy też podczas wpisów zauważyliście wpisy dotyczące dwóch różnych wyborów. Właśnie zacząłem księgę trzecią i podczas czytania wpisy w pamiętniku natrafiłem na opisy dwóch różnych dróg
-Zoe jest z Rezą, Zoe zerwała z Rezą
-Zoe przekazała dane Barutiemu, Zoe przekazała dane Sullemu

Poniżej zamieszczam obrazki z pamiętnika z zaznaczonymi fragmentami.
Obrazek Obrazek

Witosha
Posty: 1
Rejestracja: 2 lut 2017, o 21:39

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Witosha » 2 lut 2017, o 21:51

Witam,
na wstępie chciałam serdecznie podziękować za spolszczenie, bardzo długo na nie czekałam! ;)

Dzisiaj na steamie wyszła aktualizacja, po której spolszczenie przestało działać i gra na powrót jest w języku angielskim.
Podczas ponownej próby instalacji spolszczenia wyskakuje komunikat: "Niezgodność sumy kontrolnej pliku! Proszę sprawdzić wersję aplikacji."
Bez tytułu.png
Próbowałam już przegrać pliki z folderu "DC_PL_backup", ale tylko pogorszyło sprawę, w efekcie czego gra ponownie się zaktualizowała.
Tak, więc chciałam zapytać czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu czy musiała by wyjść aktualizacja spolszczenie, a jeśli tak czy w ogóle macie to w planie? ;)

Pozdrawiam ;)

Christopher91
Posty: 1
Rejestracja: 2 lut 2017, o 22:13

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Christopher91 » 2 lut 2017, o 22:14

Podbijam pytanie przedmówcy^^. Siostra grała online i nagle wrócił angielski ^^

Lukash
Posty: 16
Rejestracja: 4 lut 2017, o 15:39

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Lukash » 4 lut 2017, o 15:43

Witam serdecznie..Mój problem wygląda identycznie : po najnowszej aktualizacji na steam spolszczenie jest nieaktualne,proszę o pomoc..Z góry dziękuję za pomoc ;)

Awatar użytkownika
MasterAlvaro
Posty: 39
Rejestracja: 20 cze 2014, o 05:57
Kontakt:

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: MasterAlvaro » 4 lut 2017, o 17:53

Witam, mam pytanie skierowane głównie do osób które grają lub skończyły grać w Dreamfall Chapters. Czy też podczas wpisów zauważyliście wpisy dotyczące dwóch różnych wyborów. Właśnie zacząłem księgę trzecią i podczas czytania wpisy w pamiętniku natrafiłem na opisy dwóch różnych dróg
-Zoe jest z Rezą, Zoe zerwała z Rezą
-Zoe przekazała dane Barutiemu, Zoe przekazała dane Sullemu
To prawdopodobnie błąd gry. Zarówno w oryginalnej wersji językowej jak i spolszczonej te kwestie znajdują się w osobnych wpisach. Zapewne więc problem leży w samej strukturze dialogu. Być może zostało to poprawione w najnowszej aktualizacji.
Tak, więc chciałam zapytać czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu czy musiała by wyjść aktualizacja spolszczenie, a jeśli tak czy w ogóle macie to w planie? ;)
Podbijam pytanie przedmówcy^^. Siostra grała online i nagle wrócił angielski ^^
Witam serdecznie..Mój problem wygląda identycznie : po najnowszej aktualizacji na steam spolszczenie jest nieaktualne,proszę o pomoc..Z góry dziękuję za pomoc ;)
Instalator spolszczenia wykorzystuje łatki różnicowe które są dostosowane do konkretnej wersji gry. Oznacza to, że konieczne jest wygenerowanie nowej wersji polonizacji. Z tego co mi wiadomo to ostatnia aktualizacja gry wprowadziła dosyć znaczące zmiany przez co może upłynąć trochę czasu zanim pojawi się spolszczenie do niej. Przede wszystkim należałoby zweryfikować czy nasze narzędzia współpracują z aktualną wersją assetów Unity wykorzystywanych w tej produkcji. Następne należy zbadać kompatybilność programu do eksportu i importu tekstów. W razie potrzeby trzeba zaaplikować tutaj stosowne poprawki. Gdy już się z tym uporamy to musimy prześledzić jakie zmiany zaszły w dialogach. Jeśli były one znaczące to po uaktualnieniu tłumaczeń konieczne może okazać się przeprowadzenie kilku tur testów. Muszę zaznaczyć, że część tekstów znajdowała się w nietypowych strukturach danych, które ulegały zmianom w kolejnych wersjach gry utrudniając nam tym samym pracę. Z tym również należy się liczyć. Część napisów była nawet zaszyta bezpośrednio w kodzie gry gdzie nie wystarczała zwykła podmiana pól i wartości zmiennych a konieczne było nieco głębsze zmodyfikowanie funkcji czy nawet dopisanie nowych. Pozostaje jeszcze kwestia grafik. Już wcześniej zdarzyło się, że i one ulegały zmianom. Pół biedy jeśli zostały tylko przeskalowane. Część tekstur mogła zostać całkowicie zmieniona jak to miało niegdyś miejsce chociażby w przypadku obrazu z monitora aparatury medycznej występującej w Czasie Narracji.
Nie chciałbym się wypowiadać na temat terminów wydania nowego instalatora. Na takie pytania być może będzie w stanie odpowiedzieć Norek lub Izzie gdy już dobierzemy się do nowych tekstów. Ja chwilowo mam inne rzeczy na głowie więc nastąpi to najwcześniej w przyszłym tygodniu. Musicie więc liczyć się z tym, że może to trochę potrwać.
Na chwilę obecną mogę jedynie doradzić korzystanie z edycji GOG lub Humble Bundle tej gry, gdyż one jeszcze nie doczekały się najnowszej aktualizacji (a więc nasze spolszczenie na chwilę obecną jest z nimi kompatybilne), ale może to nastąpić dosłownie w każdej chwili. Pewniejszym wyborem pod tym względem wydaje się ta druga opcja, ale są to jedynie moje przypuszczenia. W każdym razie dotychczas najszybciej była aktualizowana edycja Steam, później GOG a na końcu Humble Bundle. Przypominam o konieczności ręcznego wskazania prawidłowej ścieżki instalacyjnej gry w przypadku tych dwóch ostatnich edycji.

Lukash
Posty: 16
Rejestracja: 4 lut 2017, o 15:39

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Lukash » 8 lut 2017, o 23:21

Zawsze człowiekowi pod górkę zrobią :( specjalnie czekałem aż zostanie spolszczona całość i na spokojnie sobie zagram, a tu klops...Zachciało im się aktualizować..Grrrrr

locarno
Posty: 28
Rejestracja: 20 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: locarno » 9 lut 2017, o 19:49

Dzisiaj znów ukazał się kolejny patch 500MB.

Lukash
Posty: 16
Rejestracja: 4 lut 2017, o 15:39

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Lukash » 12 lut 2017, o 11:19

Zastanawia mnie czemu polski wydawca nie jest zainteresowany spolszczeniem tytułu, chodź zapowiadał polonizacje? W końcu całość już wyszła i nic nie stoi na przeszkodzie aby podjęli się tego.I nie zrozumcie mnie źle,nie chodzi mi o żaden brak profesjoalizmu z waszej strony (dzieki wam mam zaliczone dwa epizody the walking dead i z całego serca dziękuję) Po prostu należę do grupy ludzi którzy tego typu tytuły chcieli by mieć także w wersji pudełkowej z jakimiś artbookami itd. To tylko taka moja luźna dyskusja :) A wam Dziękuję za wasz trud i wspaniałą prace..

Awatar użytkownika
MarkosBoss
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2016, o 10:44
Kontakt:

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: MarkosBoss » 12 lut 2017, o 15:00

Może wydawca widzi, że jest spolszczenie, więc nie będzie drugi raz tej samej roboty robił, a tym bardziej za nią płacił. I niby okej, bo spolszczenie pierwsza klasa (nieraz w oficjalnych polonizacjach mam wrażenie, że korektorzy dostają za dużo pieniędzy, bo mnóstwo błędów przepuszczają - patrz SW:KotOR, gdzie do gracza kobiety niemal wszyscy mówią jak do faceta), ale dubbingu szkoda.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości