[PC] Dreamfall: Chapters

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
mrs.dopaminethief
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:24

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: mrs.dopaminethief » 1 kwie 2016, o 14:24

Dzięki wielkie za rychłą odpowiedź. Powodzenia Wam, innym oczekującym oraz sobie w wyczekiwaniu.
Przapraszam. Nie chodzi o poganianie, chodzi o niedoczekanie się. Jestem oczywiście jak każdy tutaj ogromną fanką TLJ i w końcu udało się zdobyć grę na steamie. Wiem, że pracujecie (za co ogromne wam dzięki), ale może już jest jakaś informacja kiedy aktualizacja Waszego spolszczenia będzie dostępna. Pozdrawiam ciepło.
Nie lubię rzucać terminami, bo z wolnym czasem różnie to bywa i się wszystko może sypnąć. Póki co do połowy kwietnia chcę skończyć korektę drugiej księgi. Potem przyjdzie czas na testy, w międzyczasie postaramy się też kilka grafik zmajstrować, na to zejdą pewnie kolejne tygodnie. Ponieważ Chaptersy mają ogrom rozgałęzień fabularnych, testowanie każdej z ksiąg zajmuje kilkadziesiąt żmudnych godzin, bo chcemy to zrobić raz, a dobrze.
Bardzo wstępny plan premiery mógłby zakładać końcówkę kwietnia, ale jak mówię - proszę tego nie brać za pewnik i potem nie ścigać mnie z widłami i pochodniami, bo może to być ciut wcześniej, a możemy mieć obsuwę jeszcze na maj.

Awatar użytkownika
MarkosBoss
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2016, o 10:44
Kontakt:

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: MarkosBoss » 2 kwie 2016, o 11:04

Zupełnie przypadkiem odkryłem sagę Dreamfall, kiedy Dreamfall Chapters zgarnąłem w Humble Bundle i... zakochałem się w tej przygodzie. Stąd też, dla lepszego rozeznania, pomyślałem, iż poszukam może jakiegoś spolszczenia i tu właśnie znalazłem (przy okazji: naprawdę świetna robota - gratulacje!). Nie mogę się doczekać spolszczenia księgi drugiej, więc zajerestrowałem się, by zaoferować swoją pomoc, jeśli się wam ona przyda. Głównie mam tutaj na myśli pracę nad spolszczeniem tekstur (mógłbym również pomóc w korekcie, bo już to robiłem przy innym projekcie, ale chyba nie chcę za bardzo spojlować sobie fabuły). Wydaje mi się, że potrafiłbym to zrobić, a myślę, że dodatkowe ręce do pracy mogą być przydatne. Żeby nie być zupełnie gołosłownym pokażę swoją bardzo przykładową galerię, chociaż nie wrzucam tutaj właśnie takich użytkowych prac, ale różnego rodzaju plakaty, banery i podmianki zdarzało mi się robić.

Gdybym mógł się przydać, jestem do usług.

Awatar użytkownika
Fabiosek
Posty: 171
Rejestracja: 25 paź 2012, o 19:52
Grupa: Tester , Modder

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Fabiosek » 2 kwie 2016, o 11:22

Zupełnie przypadkiem odkryłem sagę Dreamfall, kiedy Dreamfall Chapters zgarnąłem w Humble Bundle i... zakochałem się w tej przygodzie. Stąd też, dla lepszego rozeznania, pomyślałem, iż poszukam może jakiegoś spolszczenia i tu właśnie znalazłem (przy okazji: naprawdę świetna robota - gratulacje!). Nie mogę się doczekać spolszczenia księgi drugiej, więc zajerestrowałem się, by zaoferować swoją pomoc, jeśli się wam ona przyda. Głównie mam tutaj na myśli pracę nad spolszczeniem tekstur (mógłbym również pomóc w korekcie, bo już to robiłem przy innym projekcie, ale chyba nie chcę za bardzo spojlować sobie fabuły). Wydaje mi się, że potrafiłbym to zrobić, a myślę, że dodatkowe ręce do pracy mogą być przydatne. Żeby nie być zupełnie gołosłownym pokażę swoją bardzo przykładową galerię, chociaż nie wrzucam tutaj właśnie takich użytkowych prac, ale różnego rodzaju plakaty, banery i podmianki zdarzało mi się robić.

Gdybym mógł się przydać, jestem do usług.
Markos z Themodders? :D

Awatar użytkownika
MarkosBoss
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2016, o 10:44
Kontakt:

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: MarkosBoss » 2 kwie 2016, o 12:58

Tak.

Awatar użytkownika
Izzie
Pani Buła Naczelny Parówczak
Posty: 120
Rejestracja: 11 sie 2015, o 03:22

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Izzie » 4 kwie 2016, o 15:49

Yuichi, w imieniu swoim i ekipy pracującej nad DF:Ch bardzo dziękuję za tyle ciepłych słów, to doskonały motor do dalszego działania. :) Dołożymy wszelkich starań, żebyście mieli możliwość zagrania we wszystkie księgi w naszym ojczystym języku i żeby długie godziny spędzone przy rozgrywce z naszym spolszczeniem były spędzone jak najprzyjemniej. :)

MarkosBoss, dzięki za miłe słowa i ofertę. Jeśli chodzi o korektę, nie potrzebuję w tej kwestii pomocy. Poza tym, i nie jest to w żadnym razie przytyk, jest w tym przypadku jednak potrzebna bardzo dobra znajomość nie tylko Dreamfall: Chapters, ale także obu poprzednich części - The Longest Journey, a także Dreamfall: The Longest Journey, bo w dialogach jest wiele nawiązań do nich, a także chociażby nazw własnych, które mają już swoje tłumaczenia - więc w korekcie muszę pilnować, by tego wszystkiego nie przegapić i eliminować możliwie najwięcej błędów nie tylko językowych, ale kontekstowych (a resztę usunąć w trakcie testów, gdy te nastąpią). No i jak sam wspomniałeś - nie chcesz spoilować fabuły - korekty bez jej znajomości nie sposób sporządzić. Natomiast jeśli chciałbyś pomóc w korekcie innych projektów, napisz prywatną wiadomość na forum do Norka lub wyślij maila na grajpopolsku@gmail.com - na pewno dostaniesz wtedy próbkę korektorską, żebyśmy poznali Twoje możliwości. Jeśli o grafiki chodzi, również polecam kontakt z Norkiem, aczkolwiek ten projekt ma już na pewno przypisaną osobę od grafik, która pomagała nam już przy księdze pierwszej.

Pozdrawiam!
Każdy tłumacz jest zdrajcą.

[STEAM]

Awatar użytkownika
MarkosBoss
Posty: 41
Rejestracja: 2 kwie 2016, o 10:44
Kontakt:

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: MarkosBoss » 4 kwie 2016, o 18:39

@up
W porządku, rozumiem. :) Nie chciałem też nikogo wygryzać z funkcji. Spokojnie zatem, cierpliwie poczekam.

Awatar użytkownika
Izzie
Pani Buła Naczelny Parówczak
Posty: 120
Rejestracja: 11 sie 2015, o 03:22

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Izzie » 15 kwie 2016, o 09:52

Cześć!

Przynoszę wieści z frontu. Korekta Księgi drugiej zakończyła się wczoraj, zgodnie z planem. Na osłodzenie oczekiwania wspomnę też, że podjęliśmy się spolszczenia części grafik, więc wszystko jest na dobrej drodze ku temu, byście mogli jeszcze dogłębniej wczuć się w świat gry.

Na dniach będę organizowała pierwszy instalator do testów. Kto wie, może przy okazji zrobię Wam kilka poglądowych screenów, żebyście zaczęli powoli odczuwać oddech Księgi drugiej na karku? ;)

W każdym razie, jest dobrze. :)
Każdy tłumacz jest zdrajcą.

[STEAM]

Awatar użytkownika
Mayumi
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2016, o 20:22

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Mayumi » 20 kwie 2016, o 21:17

Cześć!

Przynoszę wieści z frontu. Korekta Księgi drugiej zakończyła się wczoraj, zgodnie z planem. Na osłodzenie oczekiwania wspomnę też, że podjęliśmy się spolszczenia części grafik, więc wszystko jest na dobrej drodze ku temu, byście mogli jeszcze dogłębniej wczuć się w świat gry.

Na dniach będę organizowała pierwszy instalator do testów. Kto wie, może przy okazji zrobię Wam kilka poglądowych screenów, żebyście zaczęli powoli odczuwać oddech Księgi drugiej na karku? ;)

W każdym razie, jest dobrze. :)

Jestem przeszczęśliwa czytając to! Bardzo się cieszę, że wszystko przebiegło zgodnie z planem i faktycznie korekta wyszła na połowę maja. Nie mogę się już doczekać :D
Nieśmiało pozwolę sobie zapytać czy testy się już może rozpoczęły?

A tak z innej beczki, to jak wiadomo piąta, ostatnia już księga zbliża się wielkimi krokami. Czy ktoś się może orientuje jak ma się sprawa z Chaptersami na polskich półkach? Miło byłoby mieć wersję z pełnym soundtrackiem i jakimiś innymi smaczkami :D

Awatar użytkownika
Izzie
Pani Buła Naczelny Parówczak
Posty: 120
Rejestracja: 11 sie 2015, o 03:22

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Izzie » 28 kwie 2016, o 19:09

Póki co z przyczyn niezależnych ode mnie testy jeszcze się nie rozpoczęły. Jak pisałam wyżej, o kolejnych etapach finalizowania polonizacji będę na bieżąco informować.

Póki co nowych wieści nie mam, oprócz tego, że nie marnujemy bynajmniej tych tygodni, i w międzyczasie działamy już wszyscy przy tłumaczeniu Księgi trzeciej, dzień w dzień prace posuwają się do przodu.
Każdy tłumacz jest zdrajcą.

[STEAM]

Lrciaksy
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2016, o 19:30

Re: [PC] Dreamfall: Chapters

Postautor: Lrciaksy » 23 maja 2016, o 19:35

Hejo, na jakim etapie jest obecnie gra? :)


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości