[PC] Firewatch

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Kjaijnguha

Re: [PC] Firewatch

Postautor: Kjaijnguha » 8 maja 2016, o 18:12

Niedosc, ze trzeba czekac kupe czasu na spolszczenia, to jeszcze nie potraficie zrobic tego porzadnie i wyskakuja bledy - komedia.

RadolSzczecin
Posty: 77
Rejestracja: 26 lip 2011, o 21:20

Re: [PC] Firewatch

Postautor: RadolSzczecin » 9 maja 2016, o 13:37

Post wyżej nie nadaje się kompletnie do komentowania, a kolega powinien się raczej ogarnąć.
Przejdę od razu do tego co mam napisać:
Można, ale ponieważ nie wspieramy piractwa, nie zrobimy tego.
Śkledzę ten temat i zastanawia mnie pewna rzecz.
Otóż gra ani nie została zrobiona przez żadne polskie studio, ani nie ma żadnego polskiego wkładu w tą grę.
Paradoks jest taki, że gra jest po angielsku i z wersji pirackiej w rodzimym języku cieszą się właśnie gracze władający angielskim językiem.

Jest więc tak, że polski gracz dzięki tak wydawanemu spolszczeniu jest poniekąd " zmuszony" sponsorować zagraniczną grę i ekipę - bo musi kupić grę aby pograć po polsku.
Spora część graczy anglojęzycznych nie musi się tym martwić i cieszy się, nie dość że z gry za darmo, to jeszcze w pełni w swoim ojczystym języku.

Oczywiście nie popieram piractwa, stać mnie na kupno gry.
Zdecydowanie jednak z chęcią siegnął bym do kieszeni wiedząc ze wspieram jakieś polskie studio a z takimi problemami borykają się gracze z innych krajów by mieć grę po angielsku.

Skoro twórcy nie rzucają kłód pod nogi wiedząc że i tak spora część angielskich graczy gry nie kupi bo ma okazje uruchomić grę bez problemów z pirata, tym bardziej Wy nie powinniście aż tak utrudniać rodzimym graczom instalacji spolszczenia na jakiejkolwiek wersji.

Walczmy z piractwem - ale słusznie i o swoje.
p.s.
Zgodził bym się z takim podejściem gdyby:
a) producentem gry było by polskie studio.
b) plik spolszczenia jednocześnie by łamał zabezpieczenie i pozwalał uruchomić piracką kopie - a w tym przypadku tak nie jest.

seldon
Posty: 10
Rejestracja: 9 maja 2016, o 21:33

Re: [PC] Firewatch

Postautor: seldon » 9 maja 2016, o 21:41

Post wyżej nie nadaje się kompletnie do komentowania, a kolega powinien się raczej ogarnąć.
Śkledzę ten temat i zastanawia mnie pewna rzecz.
Otóż gra ani nie została zrobiona przez żadne polskie studio, ani nie ma żadnego polskiego wkładu w tą grę.
To dopiero się nie nadaje do komentowania, ale mimo wszystko spróbuję. Podsumowując poglądy autora: okraść Polaka to źle, ale okraść kogoś innego to żaden problem. Taka zmodyfikowana moralność Kalego. Albo modny ostatnio pseudopatriotyzm.
Jest więc tak, że polski gracz dzięki tak wydawanemu spolszczeniu jest poniekąd " zmuszony" sponsorować zagraniczną grę i ekipę - bo musi kupić grę aby pograć po polsku.
To straszne - jak można zmuszać kogoś do płacenia za wykonaną pracę?
Kupuj więc tylko polskie produkcje i graj w nie, a zagraniczne ścierwo jak Firewawtch omijaj szerokim łukiem.

RadolSzczecin
Posty: 77
Rejestracja: 26 lip 2011, o 21:20

Re: [PC] Firewatch

Postautor: RadolSzczecin » 10 maja 2016, o 13:20

@seldon - kompletnie nie rozumiesz kontekstu i ogólnie co próbuje przekazać.

Wolałbym np. dać jakąś dotacje za samo spolszczenie i żeby było tak zrobione bym to ja mógł decydować na jaką wersje sobie to zainstaluje, ale zebym miał pewność ze się uruchomi.

Nikt z tego studia nie siedział nad spolszczeniem.
Jak już mam płacić to chciałbym albo za grę wydaną po polsku, albo jak już to za samo spolszczenie - faktycznie ludziom dzięki którym mam tą grę po polsku.

seldon
Posty: 10
Rejestracja: 9 maja 2016, o 21:33

Re: [PC] Firewatch

Postautor: seldon » 10 maja 2016, o 20:08

Jak już mam płacić to [...] ludziom dzięki którym mam tą grę po polsku.
A ludziom dzięki którym w ogóle ta gra istnieje to już płacić nie trzeba? Jak uważasz, jakie są koszty stworzenia takiej gry, a jakie koszty przygotowania tłumaczenia? Z Twoich wypowiedzi wynika, że gra robi się sama, za darmo.

pykacz
Posty: 35
Rejestracja: 16 gru 2015, o 07:55
Kontakt:

Re: [PC] Firewatch

Postautor: pykacz » 11 maja 2016, o 11:19

kto chce ten kupi ale wg mnie system cen na steamie do polski jest niedopasowany (tym bardziej wkurza mnie to ze nie jestesmy w strefie euro a musimy placic w euro zamiast w zł jak inne kraje ktore w swojej walucie placa i maja taniej bo euro to zawsze najwyzsza cena), jak w rosji mozna kupic gre za 20-22zł (w zaleznosci od kursu dolara) a polaczek musi zaplacic prawie 90zl (75zl na allegro) no gdzie tu logika?

ja place tworcom, ale tylko po ruskich cenach, skoro z ruskiej ceny tez maja zysk to spoko, a marketing jest po to by wybierac najtansza opcje na rynku

superlo
Posty: 6
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 10:09

Re: [PC] Firewatch

Postautor: superlo » 11 maja 2016, o 14:29

Drodzy,

czy już coś wiadomo nt oficjalnego wprowadzenia Waszego spolszczenia przez twórców Firewatch?

Mam tam do nich zadzwonić czy co? ;p

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Firewatch

Postautor: Norek » 11 maja 2016, o 20:37

Nic nie wiadomo, a jak masz dojścia, to dzwoń :D
Mogliby klepnąć nasze tłumaczenie, chociaż mam wrażenie, że zadowolili się EFIGS-em i resztę mają w dupie.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

TenNowy
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:43

Re: [PC] Firewatch

Postautor: TenNowy » 12 maja 2016, o 12:21

EFIGS-em? A co to?

seldon
Posty: 10
Rejestracja: 9 maja 2016, o 21:33

Re: [PC] Firewatch

Postautor: seldon » 12 maja 2016, o 15:26

English, French, Italian, German, Spanish


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości