[PC] Firewatch

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Firewatch

Postautor: mendosa » 20 wrz 2017, o 12:01

Wydaje mi się, że twórcy spolszczenia nie dostosowali go (jeszcze?) do wersji GOG, i stąd te kłopoty.
Po aktualizacji napisy zostały, ale wszystkie polskie grafiki zostały podmienione na oryginalne. Jednak udało mi się trochę oszukać instalator, rozpakować odpowiednie pliki i podmienić tekstury na polskie.
To się prawdopodobnie odnosi do wersji Steam, ale może i z GOG zadziała?
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Firewatch

Postautor: Norek » 20 wrz 2017, o 13:36

Jak napisał mendosa - po którejś z kolei aktualizacji wywaliło wszystkie nasze grafiki.
Osoba, która pomagała nam poskładać wszystko do grywalnej wersji stwierdziła, że to za dużo roboty po zmianach i póki co spolszczenie obejmuje - niestety - wyłącznie dialogi.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Zaan
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2015, o 16:38

Re: [PC] Firewatch

Postautor: Zaan » 20 wrz 2017, o 23:53

Kiedyś udało mi się podmienić tekstury ręcznie, ale musiałem je wyciągać z plików spolszczenia co nie było przyjemne. Obecnie z ciekawości zainstalowałem grę i udało mi się wyciągnąć listy plików przypisanych do paczek i z powodzeniem podmienić jedną teksturę. Jeżeli ekipa dostarczyłaby mi tekstury do podmiany to zmodyfikowałbym odpowiednie pliki i wysłałbym technikowi aby zrobił instalator, ewentualnie mógłbym sam coś wykombinować z instalatorem. Wszystko odnosi się do wersji Steam, jeżeli na GOG'u pliki byłyby takie same to też by działało.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Firewatch

Postautor: Norek » 21 wrz 2017, o 12:29

Jeżeli ekipa dostarczyłaby mi tekstury do podmiany to zmodyfikowałbym odpowiednie pliki i wysłałbym technikowi aby zrobił instalator, ewentualnie mógłbym sam coś wykombinować z instalatorem.
Kolego, odezwij się do mnie w tej sprawie na grajpopolsku@gmail.com : )
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Firewatch

Postautor: Norek » 30 wrz 2017, o 10:18

Dzięki pomocy Kamila Pasiuta udało nam się zaktualizować spolszczenie - wygląda na to, że bez problemu wczytują się wszystkie grafiki.
Dzięki serdecznie!

Link do pobrania w pierwszym wpisie, kilka słów napisałem też na stronie głównej.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Adadid
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2017, o 09:31
Kontakt:

Re: [PC] Firewatch

Postautor: Adadid » 1 paź 2017, o 11:42

Świetna informacja! :)

TenNowy
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:43

Re: [PC] Firewatch

Postautor: TenNowy » 26 gru 2017, o 21:33

Jak to w końcu jest z tym spolszczeniem teraz? Bo czytam ten wątek i były jakies problemy, że niby nie działało na nowszych wersjach, potem to naprawialiście i działało a potem znowu nie. Chciałbym kupić grę bo jest teraz w niezłej cenie, ale nie wiem czy obecna wersja spolszczenia działa z aktualną wersją gry. Więc jak?

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Firewatch

Postautor: Norek » 26 gru 2017, o 22:15

Działa, testowałem niedawno.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Zaan
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2015, o 16:38

Re: [PC] Firewatch

Postautor: Zaan » 9 mar 2018, o 23:57

Ostatnio była duża aktualizacja do gry. Wywaliło polskie tekstury, ale wystarczy zainstalować spolszczenie jeszcze raz z tego samego instalatora co wcześniej aby ponownie mieć polskie tekstury.
Do gry został dodany język japoński i w moim przypadku sam ustawił się jako domyślny. Aby zmienić na polski należy zmienić to w ustawieniach gry (w menu głównym 3 opcja od dołu).
Została też poprawiona optymalizacja, gra może lepiej działać na słabszym sprzęcie.

Awatar użytkownika
TheDoc
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2018, o 12:36

Re: [PC] Firewatch

Postautor: TheDoc » 22 cze 2018, o 12:40

Zainstalowałem spolszczenie, ale nie mam zmienionych grafik. Zresztą spodziewałem się tego bo w czasie instalacji wyskakuje mi kilkadziesiąt okienek z informacją, że nie znaleziono pliku. Da się coś z tym zrobić (ręczne wrzucenie w odpowiedni folder) czy jestem skazany grać tylko z napisami?

Obraz poglądowy jak wygląda komunikat.

Obrazek


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość