[PC] Undertale

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Kecel
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:29

[PC] Undertale

Postautor: Kecel » 26 lut 2016, o 21:33

Witam

Od czasu znalezienia programu do modyfikowania tekstu w Undertale coś dłubie w tych tekstach i krok po kroku jakoś tę grę tłumaczę.

Na razie tylko mały, maluśeńki fragment gry jest przetłumaczony wraz z czymś w środku.
Potrzebowałbym pomocy tylko z nazwami i... z czcionką polską jakby się w ogółe dało, ponieważ gra jest zrobiona w Game Make'erze oraz z niektórymi grafikami.

Trochę screenów ;
Spoiler!
Obrazek ObrazekObrazek

Mieszkopol
Posty: 13
Rejestracja: 4 lut 2015, o 14:53

Re: [PC] Undertale

Postautor: Mieszkopol » 26 lut 2016, o 22:38

Spolszczenie tej świetnej gry to może być dobry pomysł, więcej osób pozna tak wspaniałą grę jak Undertale, tylko czy uda Ci się spolszczyć angielskie dowcipy, smaczki które po polsku nie będą miały żadnego sensu? Myślę że dało by radę spolonizować te żarty w zmienionej formie, trzymam kciuki aby projekt się udał ;-)

Awatar użytkownika
satan
Posty: 41
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 16:26

Re: [PC] Undertale

Postautor: satan » 27 lut 2016, o 13:43

Z tego co wyczytałem z FP Graj po polsku, ekipa będzie zamierzać zrobić spolszczenie do tej gry.

Awatar użytkownika
Izzie
Pani Buła Naczelny Parówczak
Posty: 120
Rejestracja: 11 sie 2015, o 03:22

Re: [PC] Undertale

Postautor: Izzie » 27 lut 2016, o 19:27

Pozostaje życzyć powodzenia, bo jak już zaznaczyli poprzednicy, to wymagający językowo projekt. Mnie samej liczne żarty słowne spędzały sen z powiek, kiedy w trakcie rozgrywki łamałam sobie głowę, jakby możne je zgrabnie przełożyć na nasz język w przypadku wzięcia gry na warsztat.

Pozwolę sobie natomiast na dwie uwagi:
Jeśli już w screenach poglądowych, które w teorii powinieneś wyselekcjonować, załączasz pliki z literówkami, nie nastraja to do końca pozytywnie, jeśli chodzi o przewidywaną jakość spolszczenia - o takie rzeczy powinno się zadbać, skoro wystawiasz jakby nie patrzeć wizytówkę swojemu przyszłemu spolszczeniu.

Natomiast na drugim screenie Twoje tłumaczenie ma bardzo dziwną składnię, to dosłownie kalka słowo po słowie tekstu oryginalnego („As a human living in the UNDERGROUND, monsters may attack you”). Żeby nie było, że tylko krytykuję, nie dodając nic poza tym - poprawnie językowo powinno to brzmieć np. „W podziemiach ludzie stanowią cel ataku dla potworów” lub „Podziemia nie są przyjazne ludziom, potwory mogą cię tu zaatakować” - ogólnie chodzi o to, żebyś bawił się tłumaczeniem, oczywiście zachowując sens oryginału, nie skupiał się na tłumaczeniu słowo po słowie.
A jeśli swój przekład chciałbyś zapisać poprawnie: „Jako człowieka żyjącego w podziemiach (...)” (ale nadal nie będzie brzmiało to naturalnie).

Powodzenia na placu boju. ;)
Każdy tłumacz jest zdrajcą.

[STEAM]

Kecel
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:29

Re: [PC] Undertale

Postautor: Kecel » 28 lut 2016, o 09:03

Dzięki, Izzie

Co do tej literówki, zauważyłem ją dopiero wczoraj jak komuś pokazywałem tego screena. Nie wiem jakim cudem mi to umknęło.

A jeśli chodzi o tą kalkę to nie wiem czy mogę się tak wytłumaczyć ale to moje pierwsze poważne spolszczenie do gry, a poza tym w jednej linijce musi zmieścić się odpowiednia liczba znaków, a linijek na jedną ramkę są trzy.

Awatar użytkownika
Sześcian
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2015, o 14:39

Re: [PC] Undertale

Postautor: Sześcian » 2 mar 2016, o 19:18

Może:
Jako, że jesteś człowiekiem żyjącym w podziemiach, potwory mogą Cię zaatakować?
"(...)W grze możesz rekrutować różnorakich towarzyszy, którzy dołączają do wyprawy. Są wśród nich(...) szalone Sześciany rozmawiające ze swoimi broniami czy chodzący nieumarli. (...)" --- Instrukcja Plansecape Torment

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Undertale

Postautor: Norek » 2 mar 2016, o 20:19

Po co "Cię" wielką literą?
To dość częsty błąd.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

mdziembor
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 22:56

Re: [PC] Undertale

Postautor: mdziembor » 11 kwie 2016, o 23:02

@Norek
W jakiej fazie jest projekt? Chciałbym się nim zająć nieco poważniej, a nie będę zabierał komuś zabawy :)

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Undertale

Postautor: Norek » 12 kwie 2016, o 07:22

Powoli moglibyśmy ruszać, a jeśli czujesz się mocny, to może spróbujemy połączyć siły? :)
Jeśli tak, to pyknij mi wiadomość na grajpopolsku@gmail.com.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Kecel
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:29

Re: [PC] Undertale

Postautor: Kecel » 14 maja 2016, o 20:18

Cześć!
Dawno mnie tu nie było, i zawiesiłem pracę nad tłumaczeniem z powodu szkoły itp.
Fajnie by było jakby to team GrajPoPolsku zajął się Undertale, ponieważ oni zrobią to lepiej niż jedna osoba, czyli ja, chyba, że mógłbym jakoś z wami współpracować. To byłby dopiero zaszczyt :V

Pozdrawiam.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości