[PS3] Uncharted Fortuna Drake'a napisy PL v1.0 FINAL (2016)

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
wik1992
Posty: 64
Rejestracja: 13 wrz 2009, o 16:39

Re: [PS3] Uncharted Fortuna Drake'a napisy PL v1.0 FINAL (20

Postautor: wik1992 » 16 mar 2016, o 11:15

Spolszczenie to spolszczenie, zamiast się cieszyć, że komuś się chciało wyciągnąć z jakiekolwiek wersji, dajmy na to pc, zrobić wszystko aby pasowało do konsoli (technikalia to czasami katorga) i wstawić np. na ps3 to powinniśmy mu dziękować, a nie usuwać jego pracę.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PS3] Uncharted Fortuna Drake'a napisy PL v1.0 FINAL (20

Postautor: mendosa » 16 mar 2016, o 14:34

Autor spolszczenia rozwiał moje wątpliwości, jednak nie ma co się oburzać, że się one pojawiły. Ukończony projekt zawitał na GPP znienacka, towarzyszyło temu pewne zdziwienie, bo nie jest to u nas chleb powszedni. Autor mnie przekonał i wszystko w tym zakresie wyjaśnił. Nie jestem znawcą rynku konsol (delikatnie ujmując :), mało zajmuję się techniczną stroną projektów, ale i mnie się "obiło" jakieś parę lat temu, że pliki z PS4 są "nie do ruszenia". No, tylko że czas płynie i to, co kiedyś "se ne dalo", najczęściej w pewnym momencie "se da", pomyślałem więc, że ten moment właśnie nadszedł. Myliłem się ;) i w tym zakresie również autor mnie uświadomił.

Gratuluję ukończenia projektu i jestem pełen podziwu dla wykonanej (we wszelkich zakresach) pracy!

Jedyna dyskusyjna sprawa to: czy rzeczywiście istnieje wyłącznie jedno prawidłowe tłumaczenie danej kwestii? Śmiem w to wątpić, jednak to raczej dyskusja na osobny temat.
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PS3] Uncharted Fortuna Drake'a napisy PL v1.0 FINAL (20

Postautor: Berion » 5 kwie 2016, o 21:13

Jest jakaś szansa, żeby odpalić to na OFW? Specjalnie dla tego tłumaczenia kupiłbym grę jeszcze raz...
Zerowa. Uncharted nie używa zewnętrznych zasobów, z wyjątkiem łaty z trofeami (czyli sam EBOOT i TRP).
Jest ktoś w stanie podać dokładną lokalizację, w której na PS3 trzeba by wrzucić to spolszczenie
Zasoby dla gier płytowych w postaci łat i dlc przechowywane są w:

Kod: Zaznacz cały

dev_hdd0:/game/<identyfikator gry>/USRDIR/

@sectop
Link jest martwy.

Czy Twoje tłumaczenie nie koliduje z patchem do tej gry?

Czy łata to są pliki z gry czy patche na pliki z gry czy może patch na obraz gry (zaszyfrowany czy odszyfrowany)? Mogę zrobić deltę z oryginału (ale nadal nie do użytku na ODDE).
~ Primum non nocere ~

martinez07
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2015, o 19:53

Re: [PS3] Uncharted Fortuna Drake'a napisy PL v1.0 FINAL (20

Postautor: martinez07 » 12 maja 2016, o 11:11

Jeśli podobają ci się efekty tego projektu daj "podziękowanie" :)
Podziękowałem Ci na innym forum :)
Tu mogę tylko osobiście napisać "dziękuję".
Super robota. Mam teraz komplet w PL :)

Awatar użytkownika
Adadid
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2017, o 09:31
Kontakt:

Re: [PS3] Uncharted Fortuna Drake'a napisy PL v1.0 FINAL (2016)

Postautor: Adadid » 1 sie 2017, o 18:19

Jest promocja na wersję cyfrową: https://store.playstation.com/#!/pl-pl/ ... TED1PCKG01

Rozumiem że z OFW nic z nią nie zdziałam?

Pixelise
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2017, o 21:50

Re: [PS3] Uncharted Fortuna Drake'a napisy PL v1.0 FINAL (2016)

Postautor: Pixelise » 30 gru 2017, o 21:54

Można by tak prosić o reupload pliku?

erte666
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 14:18

Re: [PS3] Uncharted Fortuna Drake'a napisy PL v1.0 FINAL (2016)

Postautor: erte666 » 23 gru 2018, o 18:55

Ktokolwiek posiada jeszcze pliki i mógłby reupload zrobić?

martinez07
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2015, o 19:53

Re: [PS3] Uncharted Fortuna Drake'a napisy PL v1.0 FINAL (2016)

Postautor: martinez07 » 28 sty 2019, o 09:28

Ktokolwiek posiada jeszcze pliki i mógłby reupload zrobić?
http://www.mediafire.com/file/wvn9izm9z ... rzemas.rar

Arowek
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2020, o 16:14

Re: [PS3] Uncharted Fortuna Drake'a napisy PL v1.0 FINAL (2016)

Postautor: Arowek » 18 sty 2020, o 16:16

Czy ktoś może mi napisać jak wrzucić te pliki krok po kroku?

Awatar użytkownika
Przetrosz
Posty: 26
Rejestracja: 19 sty 2020, o 16:52

Re: [PS3] Uncharted Fortuna Drake'a napisy PL v1.0 FINAL (2016)

Postautor: Przetrosz » 21 sty 2020, o 11:43

Żeby zainstalować to spolszczenie, musisz mieć zmodyfikowane oprogramowanie na swoim PS3, tzw. CFW. Nie na każdym PS3 da się je zainstalować. Twoje PlayStation musiało mieć fabrycznie zainstalowane oprogramowanie w wersji co najwyżej 3.55. Tutaj masz listę wszystkich modeli PS3: https://www.psdevwiki.com/ps3/SKU_Models Zobacz z tyłu konsoli model swojego urządzenia i sprawdź na tej liście, czy miało pierwotnie tą wersję oprogramowania. Jeżeli tak, zainstaluj CFW. Powinieneś znaleźć w sieci poradniki jak to zrobić.

Jeżeli już masz zainstalowane CFW, musisz zainstalować na swoim PS3 jakiś program, który pozwoli ci przeglądać pliki. Ja polecam ten: https://store.brewology.com/ahomebrew.php?brewid=24 W tym przypadku też, w sieci można znaleźć instrukcje jak to zrobić.

Żeby wgrać spolszczenie, musisz mieć wypakowaną grę na dysku. Jeżeli posiadasz ją z dystrybucji cyfrowej, już tak zapewne jest, ale jeżeli masz ją na płycie, musisz wypakować ją ręcznie. Włóż grę do napędu i wejdź do multiMANa. Gra powinna się wyświetlić. Gdy wejdziesz w opcje gry, powinieneś znaleźć fukcję kopiowania gry na dysk. Po wypakowaniu gry, za pomocą multiMANa wejdź do eksploratora plików. Musisz znaleźć grę. Będzie ona w folderze dev_hdd0 i naprawdopodobniej w folderze GAMES. Jeżeli nie, to przeszukaj pozostałe foldery w dev_hdd0. Folder z grą będzie miał w nazwie BCES00065.

Teraz musisz już tylko podłączyć do swojego PS3 pamięć USB ze spolszczeniem i za pomocą multiMANa skopiować folder USRDIR do folderu PS3_GAME. Po tej czynności gra powinna posiadać polskie napisy.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości