[PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Lknd
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 13:21

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: Lknd » 25 maja 2018, o 12:12

Pięknie! a ile jeszcze przyjdzie poczekać na spolszczenie pod nie-remastered?

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: dzaggiel » 25 maja 2018, o 21:45

Spolszczenie wersji Remastered można powiedzieć że jest skończone. Teraz zostało mi ogarnąć tworzenie instalatora i finalne testy przejścia kilkukrotnie dodatku. Na razie instalator prezentuje się tak:
Obrazek
Obrazek

Natomiast jeżeli ktoś ma doświadczenie w tworzeniu instalatorów i chciałby pomóc to prosiłbym o takową pomoc.

Lknd
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 13:21

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: Lknd » 26 maja 2018, o 12:11

A co ze spolszczeniem nie-remastera? będzie?

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: dzaggiel » 27 maja 2018, o 17:41

Aktualizacja prac: instalator już mam skończony i wstępnie przetestowany. Muszę jeszcze sprawdzić jak zachowuje się na 32 bitowych systemach. Z bajerów jakie udało mi się zaimplementować to np. autowykrywanie zainstalowanej gry i bezpośrednia instalacja do głównego katalogu (tylko wersja steam). W tym tygodniu finalne testy i koniec ;)

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: dzaggiel » 2 cze 2018, o 22:57

Hej witam. Sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda tak: dodatek Minerva's Den Remastered jest już skończony. Jutro jeszcze skończę testować dodatek Protector Trials i wersja Remastered będzie skończona. W poniedziałek chciałbym oddać instalator grupie GPP w celu weryfikacji i to już od nich zależy kiedy upublicznią spolszczenie na swojej stronie.

Co do wersji nie-remastered: przy pierwszych testach jest bardzo dobrze. Gra nie wymaga korekty pod względem ułożenia tekstu czy też innych gliczy tekstowych. Nie radzi sobie natomiast z pokazywaniem ikon przycisków, zamiast tych z klawiatury pokazuje z pada lub w ogóle nie pokazuje żadnych. Trzeba więc to poprawić, plus dodatkowo pojawiła się nowa czcionka, która pokryła całkowicie interfejs dodatku Protector Trials. Postaram się albo znaleźć bliźniaczą czcionkę i dodać z niej polskie znaki lub przerobię obecną.

Sprawa instalatora wygląda tak: waży on ok. 280mb więc najpierw wydam go oddzielnie z wersją Remastered, lecz domyślnie chciałbym połączyć oba instalatory z których będzie możliwość wyboru albo Remastered albo oryginał.

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: dzaggiel » 4 cze 2018, o 15:20

Hej, instalator przekazałem już ekipie GPP. W tym tygodniu ma jeszcze ukazać się na stronie news oraz wątek w pobieralni. Instalator jednak wzrósł do ok 420mb ze względu na intro do podstawki, którego nie uwzględniłem.

Ja w tym momencie zabieram się już w pełni za wersję nie-remastered i mam nadzieję że do końca tygodnia się wyrobię.

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: dzaggiel » 6 cze 2018, o 13:53

Premiera nastała ;] link do pobrania w pierwszym wpisie lub na stronie głównej GPP ;] enjoy

medonix
Posty: 8
Rejestracja: 6 cze 2013, o 18:47

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: medonix » 6 cze 2018, o 18:38

Witam nie wiem czy coś robię źle ale nie mam możliwości wyboru gdzie zainstalować spolszczenie przez co instaluje się ono na dysku c (gra jest na d). Wygląda to tak że po uruchomieniu jest okno "witamy w kreatorze" następnie mamy "umowy licencyjną i po kliknięciu zgadzam od razu rozpoczyna się instalacja . I jeszcze jedno pytanko, spolszczenie obejmuje wersję podstawową czy tylko dodatki? Słyszałem że ma zintegrowane spolszczenie podstawki od cenegi ale jak już mam problem z jednym to może ktoś rozwieje wątpliwości co do drugiego. Pozdrawiam

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: dzaggiel » 6 cze 2018, o 19:49

Witam nie wiem czy coś robię źle ale nie mam możliwości wyboru gdzie zainstalować spolszczenie przez co instaluje się ono na dysku c (gra jest na d). Wygląda to tak że po uruchomieniu jest okno "witamy w kreatorze" następnie mamy "umowy licencyjną i po kliknięciu zgadzam od razu rozpoczyna się instalacja . I jeszcze jedno pytanko, spolszczenie obejmuje wersję podstawową czy tylko dodatki? Słyszałem że ma zintegrowane spolszczenie podstawki od cenegi ale jak już mam problem z jednym to może ktoś rozwieje wątpliwości co do drugiego. Pozdrawiam
Napisałem priv. Tak ten instalator posiada również patcha polonizującego podstawową grę + brakujące poprawki tekstów po aktualizacjach Steamowych.

Lknd
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 13:21

Re: [PC] Bioshock 2 Minerva's Den

Postautor: Lknd » 7 cze 2018, o 11:14

@dzaggiel

Nie ma możliwości wyboru miejsca instalacji??? Absurd, mam nadzieję że w przypadku wersji nie-Remastered taka możliwość będzie, nie każdy ma wersję z zasranego Steama.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość