[PC/PS3] Final Fantasy XIII

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
devang
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2021, o 13:19

Re: [PC/PS3] Final Fantasy XIII

Postautor: devang » 27 lis 2021, o 17:45

Witam. Ogrywałem wersję na PS3 i zauważyłem kilka błędów.
1. Literówki:
Jak jest zmiana drużyny to na głównym ekranie w tym wyrazie brakuje ż .
Przy otwieraniu kulek ze skarbami w wyrazie otwórz brakuje ó .
W ostatniej części opisu wydarzeń z 4 rozdziału w wyrazie wspierają brakuje s .
2. Jak się pierwszy raz wchodzi do 5 rozdziału to w nazwie miejscówki nachodzą na siebie litery.
3. W nazwach przedmiotów zaczynających się na polską litere np. Ś brakuje ich.
Jeśli jest to część ekwipunku to nazwy całkiem znikają i zostaje tylko poziom przedmiotu. Podobnie jest jeśli chcemy kupić taki przedmiot w sklepie.
To narazie tyle.
Dodam jeszcze że w 8 rozdziale uszkodził mi się save i nie mogę grać dalej. Może to przez te błędy.

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 298
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PC/PS3] Final Fantasy XIII

Postautor: Robin » 27 lis 2021, o 20:27

Tak, brakuje jednego zestawu fontów, będziemy to poprawiać.
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Tama
Posty: 7
Rejestracja: 18 gru 2021, o 09:59

Re: [PC/PS3] Final Fantasy XIII

Postautor: Tama » 29 gru 2021, o 17:27

Witam,
też obserwuję podobne błędy.
- Gra nie wczytuje się powyżej poziomu 8-go. Dokładnie to pod koniec ósmego poziomu zapisany stan gry nie wczytuje się. Sprawdzałem pliki gry, skopiowane od nowa i to nic nie pomogło. Zapisy stanu gry są poprawne. Gra się wczytuje z płyty poprawnie w angielskiej wersji.
- Gram tę grę już tylko po angielsku i jak dotąd sprawdzałem co poziom. Do poziomu 11-go, nadal gra się nie wczytuje. Moje podejrzenie to uszkodzone pliki gry. Save się wczytuje, potem następuje ładowanie poziomu i wyświetlany jest opis. Poziom ładuje się przez dłuższy czas, aż gra się zawiesza. Trzeba zresetować konsolę. Nawet menu systemowe nie reaguje.
- Znikające nazwy przedmiotów w menu. np. "eton kredytowy"
- Brakuje litery przy akcji otwierania. Podczas gry widać akcję "OTWRZ". Myślałem, że to może być związane z ilością wyświetlanych liter.
- Niektóre przedmioty wyświetlają tylko "Pz. 1" bez nazwy. Po angielsku jest nazwa przedmiotu.
- Niektóre nazwy są niewyświetlane w menu Przedmioty. Opis jest widoczny na samej górze. np. "Waluta używana do wynagrodzeń wojskowych."
IMG-0482.jpg
IMG-0481.jpg
IMG-0466.jpg
IMG-0457.jpg
IMG-0445.jpg
IMG-0444.jpg
Pozdrawiam Tama

Tama
Posty: 7
Rejestracja: 18 gru 2021, o 09:59

Re: [PC/PS3] Final Fantasy XIII

Postautor: Tama » 29 gru 2021, o 17:38

Fajnie by było dokończyć grę po polsku. Z tym tłumaczeniem naprawdę grało się przyjemnie.
Czekam na poprawioną łatkę :)

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 298
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PC/PS3] Final Fantasy XIII

Postautor: Robin » 29 gru 2021, o 17:50

Jesteś w stanie wysłać mi zapisy gry z rozdziału 7 oraz kolejnych? Podejrzewam, że to też jest powiązane ze złym fontem, tj. do save'a zapisuje się niewłaściwy znak i coś wykrzacza.

Będziemy to oczywiście poprawiać.
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Tama
Posty: 7
Rejestracja: 18 gru 2021, o 09:59

Re: [PC/PS3] Final Fantasy XIII

Postautor: Tama » 29 gru 2021, o 22:12

Jestem w stanie skopiować pliki zapisu. Ale nie wiem, czy ci to pomoże. Bo na ps3 są one zaszyfrowane kluczem konsoli.
Na moje rozumowanie to nie mogą być save'y.
Grałem dalej po angielsku i mam zapisy po angielsku, ale one też się nie wczytują.
No, chyba że się mylę. Nie jestem specjalistą.
Postaram się to zrobić w najbliższym czasie.

W sumie to save się ładuje w menu. A potem wczytuje się poziom i w tym momencie. Wtedy gdy tekst się przewija, a gra ładuje poziom w nieskończoność lub coś w tym stylu. Normalnie to trwa może z 5 sek i klikasz start (X).

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 298
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PC/PS3] Final Fantasy XIII

Postautor: Robin » 29 gru 2021, o 23:33

To już wiem czego szukać, dzięki! Nawet podejrzewam, o co może chodzić.
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Tama
Posty: 7
Rejestracja: 18 gru 2021, o 09:59

Re: [PC/PS3] Final Fantasy XIII

Postautor: Tama » 30 gru 2021, o 09:31

ok, jakbym jeszcze w czymś mógł pomóc to chętnie to zrobię :)

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 298
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PC/PS3] Final Fantasy XIII

Postautor: Robin » 6 sty 2022, o 19:52

Udało się znaleźć najważniejszy błąd i poprawić, już działają zapisy powyżej poziomu 8. Nie ma też problemów z przedmiotami zaczynającymi się od polskiego znaku, wyświetla się "Ó" w "OTWÓRZ" itd. Tak jak przewidywałem, wszystkie te problemy były spowodowane jednym elementem. :)

http://www.balamb.pl/nasze-projekty/pro ... 3-pc-steam
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Tama
Posty: 7
Rejestracja: 18 gru 2021, o 09:59

Re: [PC/PS3] Final Fantasy XIII

Postautor: Tama » 8 sty 2022, o 11:46

ok, dzięki. Jak najprędzej przetestuje łatkę.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości