[PC] Life Is Strange: Before The Storm

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
DanteBanKai
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2019, o 10:41

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: DanteBanKai » 21 sty 2019, o 20:42


To nie jest nasza wina i podczas testów (a testowałem sporo) poprawiałem tego typu rzeczy, o ile w ogóle występowały. Oczywiście zdarza się tak, jak pokazałeś, że np. jedno czy dwa słowa przechodzą na kolejną planszę, ALE na 100% ten długaśny tekst wyświetlany jest długo, a nie jest tak, że na każdą planszę przypada tyle samo czasu. Jeśli masz jakiś taki ekstremalny przykład, nagraj film (możesz skorzystać z trybu kolekcjonera) i porównam u siebie.

Tak, ten pierwszy długaśny wyświetla się długo. Jak będę miał czas, żeby spokojnie pograć to obczaję ten tryb kolekcjonera. ;)

Nie jest to błąd. Tłumaczenie zaczęrpnęliśmy bezpośrednio z tłumaczenia polskiego - o czym informujemy w instalatorze.
Oto ten fragment:

FERDYNAND

Cudna Mirando! Podziwienia szczycie!
Godna wszystkiego, co światu najdroższe!
Niejednom dziewczę chętnym ścigał okiem,
Słów ich harmonia nieraz moje uszy,
Zbyt tylko chętne, w swe ujęła więzy;
Różne kochałem dla cnót ich różnicy,
Lecz żadnej jeszcze tak całą mą duszą.

Tak później pomyślałem, że to może jakoś tak w formie archaizmu daliście. ;)

I know what time you came home last night. And don't think you can get out of school just because you missed the bus again.
Wiem, o której wróciłaś do domu. I nie myśl, że możesz dziś olać szkołę, bo spóźnisz się na autobus.

Nie widzę tu błędu.

Fajnie, że przytoczyłeś obie wersje językowe. To pogrubione jest dla mnie polskiemu, coś tam nie gra. Normalny zwrot to "Jedz szybciej płatki/wychodź już, bo się spóźnisz na autobus", a to po prostu ze sobą się nie zgrywa. Pani od polskiego może by napisała, że to błąd stylistyczny lub logiczny, a ja sam nie wiem jak to fachowo nazwać. :P
To moje ma ten sam sens, a jest naturalniejsze. Tak mi się wydaje.

4) W pociągu albo później, Chloe mówi do Rachel "Nie mam przyjaciółki", a chyba powinno być "Nie mam przyjaciół".

You mean because I don't hang out with anyone and I don't have any friends?
Bo z nikim się nie trzymam i nie mam przyjaciół?

Nie znalazłem niczego podobnego w dialogach.

Jak wytężam teraz pamięć chyba był to tekst opcji wyboru od klawisza 'D". To też przeglądałeś czy to jakiś już osobny plik?

5) "dummy" przetłumaczone na "głupia", to już czepialstwo, ale pasowało by coś tam mniej poważnego.

No, dummy. Thanks for last night.
Nie, głupia. Dzięki za wczoraj.

Ale czemu głupia jest poważne? Moim zdaniem nie jest.

Ciężko mi tu zarzucić jakimś mocnym argumentem. Może w moim życiu jak już padało to słowo to zawsze na poważnie, a to takie przekomarzanie było w tej grze? :D Chcesz to zostaw, ja bym tam widział "głuptasie/geniuszu/bystrzacho".

6. Wiem, że w angielskich napisach wali się wielokropkami do bólu, jednak jestem zdania by tego unikać w rodzimych napisach. Wiele niepotrzebnych wielokropków wtrącono w środki zdań w tym spolszczeniu. Jak postać robi pauzę na pół sekundy nie trzeba od razu dawać wielokropka. ;)

Musiałbym zobaczyć konkretne przykłady. Akurat nie uważam, że kopiujemy wielokropki i kiedy tylko w testach widać, że wielokropek jest zbędny, staram się je usuwać. Bez konkretnych przykładów nie jestem w stanie niczego poprawić, tak jak zrobiłem to ze zgłoszeniem trzecim.

Może zarzucę w przyszłości jakimś konkretnym przykładem. ;)

No i trochę szkoda, ale rozumiem kwestię łamania linii, zmiany rozmiaru czcionki i tej grafiki z Williamem.

Pozdro! ;)

MrRaiN
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2018, o 01:06

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: MrRaiN » 22 sty 2019, o 06:37

Zgłaszam drobny błąd w datach w trzecim epizodzie.
https://drive.google.com/file/d/1BaK1n9 ... sp=sharing

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: Norek » 22 sty 2019, o 10:51

Dzięki, to już mamy poprawione od jakiegoś czasu i niedługo wrzucimy nowy instalator (poprawek w datach było jeszcze kilka : )
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

dudo66
Posty: 300
Rejestracja: 2 sie 2015, o 11:06

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: dudo66 » 4 lut 2019, o 15:48

Ma ktoś może rozpakowane pliki spolszczenia żeby sobie tylko podmienić bez instalatora?

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: Norek » 4 lut 2019, o 16:56

Kup oryginał, a nie dziadujesz. Ta gra ponad rok po premierze często pojawia się za przysłowiowe grosze.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

dudo66
Posty: 300
Rejestracja: 2 sie 2015, o 11:06

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: dudo66 » 4 lut 2019, o 19:07

Posiadam oryginał zakupiony przez steam.Nie wiem na jakiej podstawie pomyślałeś ,że mam jakaś piracką wersję gry czy coś.Chciałbym tylko coś sprawdzić więc zapytałem o rozpakowane pliki.Czy posiadasz takowe?Lub ktoś inny?Mam obecnie problem z internetem w domu ,a jestem świeżo po formacie więc nie mam jak zassać plików gry ze steam'a na nowo.Tyle :) Nie piracę kupuję oryginały ;)

amp
Posty: 1
Rejestracja: 3 sty 2019, o 18:20

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: amp » 4 lut 2019, o 21:01

W takim razie jak chcesz uruchomić grę po formacie bez weryfikacji plików? raczej to niemożliwe jak i ściąganie bez netu.

dudo66
Posty: 300
Rejestracja: 2 sie 2015, o 11:06

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: dudo66 » 5 lut 2019, o 21:16

A kto powiedział ,że chcę uruchamiać grę ponownie?Pobierać itp.Chciałbym zbadać strukturę plików to wszystko.Jeśli nikt nie posiada to ok zapytałem tylko.

rzeznianumer5
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2018, o 20:56

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: rzeznianumer5 » 7 lut 2019, o 14:04

Przepraszam za lekki hejt. Byłem straszliwie napalony na drugą część i straszliwie zawiedziony postępem ;)
Wielkie dzięki za świetną pracę. Szkoda, że gra jest tak żałośnie wtórna i nudna że ledwo wymęczyłem podstawowe 3 sezony a ten dodatkowy nawet nie ruszyłem tak bardzo gra mnie wynudziła. Nie pomogło najlepsze nawet tłumaczenie ;)

pozdrawiam

rzeznianumer5
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2018, o 20:56

Re: [PC] Life Is Strange: Before The Storm

Postautor: rzeznianumer5 » 17 lut 2019, o 13:24

Oczywiście miałem na myśli 3 epizody nie sezony.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości