[GB] Pokémon Red i Blue

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Voxar
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2017, o 18:19
Kontakt:

Re: [GB] Pokémon Red i Blue

Postautor: Voxar » 14 gru 2017, o 22:40

Na stan dzisiejszy projekt ma 90% przetłumaczonego tekstu w tym 45% korekty oraz poprawiłem czcionke, ogonki ą i ę zostały skrócone przez co nie wygląda to jak litery były wyższe, przy ń przesunołem kreske w prawo oraz udało mi się dodać duże Ą i Ę.

LuxInTenebris
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2017, o 19:12

Re: [GB] Pokémon Red i Blue

Postautor: LuxInTenebris » 15 gru 2017, o 01:47

Spolszczenia, jak wyjdzie, raczej nie przetestuje, ale ten temat świetnie pokazuje Twoją drogę, autorze, jak uczysz się na własnych błędach i Twoje tłumaczenie wciąż posuwa się do przodu mimo wszystkich przeszkód. Powodzenia!

Voxar
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2017, o 18:19
Kontakt:

Re: [GB] Pokémon Red i Blue

Postautor: Voxar » 16 gru 2017, o 16:46

Aktualizacja odnośnie ataków. Jak pisałem w poprzednim poście, ataki mogą mieć maksymalnie 12 znaków, ale nie wspomniałem o tym, że razem mają do 1550 znaków i przez to nazwy były dziwnie skrócone no, bo jak wiadomo polskie odpowiedniki mają dłuższe nazwy. Z pomocą Hex Edytora naprawiłem błąd i ataki mają takie nazwy jak w Wersji Szmaragdowej. Podrzucam nazwy jako .txt.

Voxar
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2017, o 18:19
Kontakt:

Re: [GB] Pokémon Red i Blue

Postautor: Voxar » 28 gru 2017, o 18:11

Prace idą ku końcowi, z korekty został mi tylko Pokédex i parę tekstów, które są porozrzucane w grach oraz niedługo będą betatesty więc będzie jeszcze trochę poprawek. Spolszczenie zostanie wydanie pod koniec stycznia lub w lutym jeśli będą jakieś problemy.

AtoMan
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2017, o 23:05

Re: [GB] Pokémon Red i Blue

Postautor: AtoMan » 29 gru 2017, o 23:07

Szacunek za podjęcie tematu - sam coś ostatnio dziubałem, ale szybko wymiękłem.

Inna sprawa, że Cin25 wypuścił poprawioną wersję z polskimi znakami - obecnie nie do dostania w sieci, ale wynalazłem ją na płytkach jakiś czas temu (niestety, zmienił w niej czcionkę). Przyda się? ;)

Voxar
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2017, o 18:19
Kontakt:

Re: [GB] Pokémon Red i Blue

Postautor: Voxar » 1 sty 2018, o 15:34

Szacunek za podjęcie tematu - sam coś ostatnio dziubałem, ale szybko wymiękłem.

Inna sprawa, że Cin25 wypuścił poprawioną wersję z polskimi znakami - obecnie nie do dostania w sieci, ale wynalazłem ją na płytkach jakiś czas temu (niestety, zmienił w niej czcionkę). Przyda się? ;)
Patrzałem już tą wersje z czcionką. Dużych zmian (oprócz czcionki) nie ma.

AtoMan
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2017, o 23:05

Re: [GB] Pokémon Red i Blue

Postautor: AtoMan » 1 sty 2018, o 16:35

Okej.

Co do polskiej czcionki - nie wygląda to źle, ale nie jestem przekonany co do wyższego położenia ą i ę, w swoim tłumaczeniu Golda dałem tam po prostu jedną kropkę. Fakt, że nie jest łatwo ;)

Voxar
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2017, o 18:19
Kontakt:

Re: [GB] Pokémon Red i Blue

Postautor: Voxar » 2 sty 2018, o 23:14

Okej.

Co do polskiej czcionki - nie wygląda to źle, ale nie jestem przekonany co do wyższego położenia ą i ę, w swoim tłumaczeniu Golda dałem tam po prostu jedną kropkę. Fakt, że nie jest łatwo ;)
Ą i ę poprawiłem, nie są już dziwnie podwyższone, wstawiłem 2 poziome piksele co wygląda to jak w tłumaczeniu do Fire Reda.

Voxar
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2017, o 18:19
Kontakt:

Re: [GB] Pokémon Red i Blue

Postautor: Voxar » 7 sty 2018, o 15:25

Ostatnio zabrałem się za bazwy przedmiotów. Były w tym duże trudności, gdyż nazwy nie mogły razem mieć więcej miejsca niż oryginalne. Jeszcze będą z tym poprawki.

Voxar
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2017, o 18:19
Kontakt:

Re: [GB] Pokémon Red i Blue

Postautor: Voxar » 13 sty 2018, o 20:11

Prace dobiegają już końca, jest już 97% przetłumaczone. Możliwe, że łatki ze spolszczeniem będą w następnym tygodniu :D


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości